• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titulky.com aktivování VIP funkce pro titulky ?
#1
Nikde to tu na fóru nevidím, proto se ptám (možná i za ostatní) - aktuálně se musí titulky pro automatickou funkci v Kodi (stažení, přiřazení k filmu) tedy platit ?
Měl jsem od známých pár dotazů na nefunkční titulky, platba samozřejmě není žádný problém - jen mne zajímá co se děje. Docela mne udivuje, že se to zde na fóru ještě neobjevilo a nikdo tu "nespílá" na zlodějský svět který opět chce jeho těžce vydělanou měnu .....  1 4
Díky za info !

.... pokud to tu někde je, omlouvám se za slepotu ....  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
@Rossi D: Je to tak. Platit nebo aktivně překládat. https://www.titulky.com/?film=1&Prispevek=1366889. Zdarma zatím jsou jen Opensubtitles
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
@jkmh: Zrovna jsem sem chtěl tento odkaz vložit  4
Myslím si, že po vzoru Titulky.com budou dříve či později následovat s poplatkem i Opensubtitles .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
@Rossi D Zřejmě se to ještě k tomu "tvrdému jádru", kteří nehodlají platit nikdy a za nic, pokud nemusí, nedoneslo a těch, kteří premium účet na netuser mají, i když nemusí, se to nedotklo. 1 To zas bude výživná diskuse, až to některým lidem dojde, a těch nápadů, jak to obejít...
 
Citovat
#5
@JiRo: ..... no právě jsem se velice divil (dokonce jsem musel mrknout nahoru do adresního řádku zda jsem na správném fóru), že tu ona diskuze ještě není.
ožná se nám za ten čas od dob IP/TV nějak od/filtrovali "Kodi-hooligans" a proto je tu neobvykle klidno  1 14
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
### Tohle asi 99 lidí ze sta nezajímá, ale když už byla zmíněna diskuze https://www.titulky.com/?film=1&Prispevek=1366889
Citace ze serveru Titulky.com
První citace: 2.10.2020 15:07 "Titulky jsou volně ke stažení z webu titulky.com zdarma se standardním účtem nebo i bez něj. Server, ale neslouží jako bezplatné datové úložiště pro externí programy. Pokud to byly jednotky, neřešili jsme to, ale jelikož tento způsob využívání jde už do tisíců požadavků za den, proto už muselo dojít k omezení. "
Problém je asi v tom, že web má obchodní model a nárůst abonentů není k zahození. Kde se tisíce berou (?), SCC má OpenSubtitles. SC, Sosáč mají co? Že by titulky už někdo kvůli tušené budoucnosti dojil?

Druhá citace: 2.10.2020 19:26 "...My jsme chtěli přístup zakázat úplně. Pak jsme se rozhodli, že přístup nebudeme blokovat překladatelům a majitelům prémiových účtů. Nejedná se ale v žádném případě o podporu nebo slib, že budeme plugin dokonce vyvíjet. Jen s ohledem na to, že tito uživatelé představují jen malou část návštěvníků našeho webu, jde o celkem zanedbatelný problém, který jse se rozhodli tolerovat. Stále ale platí, že podporujeme jen web titulky.com, případně premium.titulky.com"
Najednou malá část a zanedbatelný problém.

Třetí citace: Autorská práva (z webu https://www.titulky.com/precti-si-zakladni-napovedu-2 )
Titulky, resp. datové a textové soubory, uložené na tomto serveru, jsou výsledkem tvůrčí činnosti autora, tedy splňují specifikaci autorských děl. Jako takové jsou chráněny autorským zákonem a občanským zákoníkem ČR.
Veškeré titulky, které jsou zde obsažené musí být volně k dispozici každému, kdo dodržuje pravidla našeho serveru a stejně tak musí mít možnost titulky libovolně modifikovat pro vlastní potřebu.
Jednotlivé titulky jsou určeny výhradně k osobnímu použití. Jejich umisťování na jiné veřejné servery je zakázáno, pokud k tomu jejich autor nedal výslovný souhlas.
Titulky mohou být zveřejňovány i prostřednictvím samostatné aplikace, kterou k tomuto účelu provozovatel serveru titulky.com vyvine nebo autorizuje.
V případě, že titulky vznikly překladem jiného díla, musí mít autor překladu souhlas k přeložení od autora původního díla nebo autor původního díla své dílo šíří volně k dalšímu použití.
Uživatel nebo návštěvník, který titulky na server uloží, výslovně prohlašuje, že titulky nejsou duševním vlastnictví třetí osoby, u které je důvodný předpoklad, že si uložení na titulky.com nepřeje.
Autoři titulků, kteří svá autorská díla uložili na server titulky.com se tímto aktem nevzdávají autorských práv a ani je nepřevádějí na jinou osobu.
.....
Provozovatel serveru titulky.com nehájí ani neprosazuje zájmy žádné skupiny lidí nebo organizací. Úloha provozovatele spočívá pouze v zajišťování servisní činnosti a chodu serveru.
.....

Protože jde v první řadě o autorská práva držená autory původního díla (bez pochyb na 99% porušovaná autory překladů na serveru titulky.com), je velmi diskutabilní vyhlašovat podmínky jejich šíření (těch i těch, pokud neuzavřel k tomu smlouvy o zastupování). Vnímám chabý alibizmus i v části Etika.
Pokud jsou tato díla předmětem podmínek o zpoplatnění (smysl existence serveru je popsán jednoznačně) - nikoli že by server (nyní novinka) zpoplatnil jen vlastnosti, funkce a technickou podporu webu - je to cesta k následování Serialzone.

Je to můj názor na uvedené texty z titulky.com. Poplatek sám je minimální, smlouvu máte s netusers.com, který je servisem pro titulky.com a premium...
Doufám, že jsem nepřehlédl podobnou větu uvedenou u Trakt.TV, která, volně přeloženo, říká asi toto: "Pokud nás osloví úřad vyšetřující kriminální činnost, napráskáme vás ochotně se vším všudy." Neboť druhý odstavec Bodové hodnocení je motivací k tomu.
 
Citovat
#7
No a ted mi rekni, jestli commitnout "fix" nebo ne?

K druhe citaci, ta veta je divna, ale myslim, ze malou casti jsou mysleni uzivatele Kodi s predplatnym titulky.com.

Osobne vubec nerozumim tomu proc to resi.. bavime se tady o cca 4-5k hitech denne, to jsem na 3-4/minutu. To je fakt nic, kdyby to bylo za vterinu, tak chapu, ze uz to nejakou malou zatez muze delat, ale tohle je mensi trafic nez delaj crawler roboti..

Ale kvuli zatezi si moc nepomohli, protoze stejne ke stazeni neceho dojde, jen to nejsou opravdove titulky a lidi to navic hned zkousej znovu.. takze zatez asi nebude to proc to delaj.

A serialzone, titulky zrusil uplne ne, nebo mi neco uteklo? Hledani na foru nepocitam..
 
Citovat
#8
Rád bych se mýlil a nebo některé zprávy a informace považoval za hoax. Ale opět se v některých kruzích kolem cz/sk komunity a Kodi jako takovém, diskutuje. Poprvé, co se to ke mně doneslo, to bylo ohledně poskytování zdrojů xmltv, pak se to řešilo v O2TV a Nangu Tv poté, co se mezi uživateli rozšířil nepovedený addon/script pro jejich OTT službu, internetoví provideři rozebírali nároky na přenosová pásma originálního SC a teď, v případě titulků, bych to cítil tak nějak podobně. Aktuální hašteření mezi SC a SCC to opět rozvířilo víc než by bylo zdrávo a své tomu dodává i konkurence na trhu poskytovatelů datového prostoru, kde spojení WS s SCC není řadě konkurentů zrovna dvakrát po chuti. Své tomu nedodala ani reklama WS na SCC, kterou zveřejňuje na facebooku...
 
Citovat
#9
.....A to je právě ono. Jakmile někdo nějak podnítí diskuze kolem služeb, které se odvažuji až na šedou zónu, je to pro ně loterie. Titulky se zmítají kolem hranice černá/šedá (velmi kulantně naznačeno), tak co je nutí na sebe upozorňovat, když počty z národní školy říkají (uvedený přibližný údaj do tisíců...) 5000x100kB (ukecané titulky) = 500MB. Tolik navíc staženo denně.
Napadá mne jen jediné - rychle něco vydělat, než to budou muset zabalit.
Pomalu nastoupí inteligentní strojní překlad Googlu, (Androidu), Facebooku nebo Bingu a výpalne autorům zaplatí ony. My už platíme, nebojte se.
 
Citovat
#10
Commitnuto, tak uvidime jak dlouho to vydrzi.
 
Citovat
#11
Lepší je naučit se angličtinu a pak není třeba řešit titulky... 4
 
Citovat
#12
@baksik:
Ano, a taky španělsky, francouzsky, italsky, německy....
 
Citovat
#13
@baksik: a on ti snad nekdo brani ve zvysovani skillu?

Jinak osobne moc krok Titulky.com nechapu, respektive se obavam, ze to chapu az moc dobre, protoze o penize jde az na prvnim miste...
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#14
@baksik kolko mas rokov ked si taky blud vypustil  asi nie moc vela 
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#15
Hm, tak to vydrzelo dva dny..
 
Citovat
#16
@Beam: co ty podminky? Lze zverejnit, co si predstavuji? 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#17
Ale tak ramcove asi jo, je ochota udelat API a informovat o zmenach na webu ktere by ovlivnili beh doplnku. Zlepsilo by se i vyhledavani, protoze by bylo mozne vyuzivat funkce spojene s VIP uctem viz dale.

Na cem se bohuzel neschodnem je pro koho to bude urcene, ze strany titulku je zajem (resp. spis ochota tolerovat) tuto sluzbu poskytovat jen VIP a prekladatelskym uctum. Ja se snazim domluvit, ze by ty standartni ucty byly treba vic sikanovany (at uz casem na cekani stazeni nebo captchou) a nejakou informaci o tom, ze muzou upgradnout ucet kdyz nechteji cekat, ale ze titulky by ve finale dostali.

Me se uplne nechce to se o tom dohadovat, protoze co si budem povidat, kdyz ten ucet koupis na rok, tak to vychazi asi na 23,- / mesicne, to je fakt smesna castka kterou muze obetovat kazdy kdo doplnek pouziva a pouzivani se mu zprijemni.

Takze aktualne doplnek pro standartni ucet nefunguje, resp. po "stazeni" to nejsou titulky ale info o tom, ze mas mit VIP, od titulky.com ti prijde email, ze si mas titulky stahnout z webu a nebo jestli chces pouzivat doplnek tak mas mit VIP ucet a davaji i promo kod na 14ti denni zkousku zdarma, to je taky dobrej krok od nich. 

Ja mam hotove upravy ktere jejich omezeni obchazi, ale uprimne se mi to moc zverejnovat nechce, protoze tim zas jejich praci hodim do hajzlu a nechci situaci dal vyostrovat. A i si jako vazim toho, ze se snazej alespon nejak vyjit vstric a udelali ty maily a informuji uzivatele, protoze to jsme ja v ramci doplnku odmitnul.
 
Citovat
#18
Ja v tom vidim zasadni problem jinde, kvuli cemuz nemuze dojit k zadne domluve. Zatimco oni jsou hnani honbou za tim ziskat penize (coz je jako dost WTF, kdyz uvazim zdroj spousty titulku), tak tebe zene touha zjednodusit sobe a dalsim jejich zivot, navic bezuplatne.

V tomto ohledu tedy na tebe nemaji zadnou paku, protoze z tve strany jde vzdy pouze o projev dobre a svobodne vule.

Mozna by se mohli vyjadrit i ostatni mistni uzivatele, coz by ti mohlo nasledne pomoci ve tvem vlastnim rozhodovani, jak dal.

Pokud te zajima muj nazor, tak ja osobne na tvem miste bych vydaval fixy tak dlouho, nez je bude bavit vymyslet nove a nove zpusoby. A oba dva vime, ze toho moc nevymysli, protoze by jinak museli odriznout uplne vsechny neplatici uzivatele.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#19
@Beam Myslím, že je to rozumný kompromis.
 
Citovat
#20
A nejen (cituji @meda: ) :

"....jde v první řadě o autorská práva držená autory původního díla (bez pochyb na 99% porušovaná autory překladů na serveru titulky.com)..."

jsou tam často a pravidelně publikovány odchycené české VOD titulky (bez žádné práce s překladem a časováním, tedy žádná autorská činnost), ale také zásadně upřednostňované jen pro ty "lepší" placené účty.

Jak je tedy možné chápat, že VOD titulky se při použití KODI doplňku musí platit? U těch "překládaných" to ještě chápat nějak lze.

To už košer asi nebude vůbec, že?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)