• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV Samsung
#1
TV Samsung, model QE43, při vypnutí (prostřednictvím DO) přechází do dvou možných stavů:
  1. V prvním (a častějším) případě je to stav, kdy při zapnutí (opět prostřednictvím DO) se na obrazovce animovaně roztáhne od středu bílá plocha, pak obrazovka potemní a po kratším či delším čase, kdy se může objevit nejdříve rotující kolečko a pak případně i obrazovka s upozorněním, že není připojený žádný zdroj, se na ni zobrazí obsah aktuálně nastaveného rozhraní/aplikace.
  2. V druhém případě se po zapnutí objeví nakrátko pouze bílý text QLED, obrazovka zůstává černá, a zobrazí se na ní až obsah aktuálně nastaveného rozhraní/aplikace.
Trochu mě štve, proč nemohu přijít na to, v čem je v obou případech rozdíl. Na nic jsem zatím nepřišel. Náhodné chování při zapnutí nezávisí na tom, jak dlouho byla TV vypnutá, na jaký zdroj byla přepnutá před vypnutím nebo jaká aplikace na ní běžela, ani to, jakým typem DO TV vypínám a zapínám. Používám jak klasický IR ovladač Samsung nebo jiné IR ovladače, které mají Power Toggle povel Samsung nahraný, tak RF Smart ovladač Samsung. Vždy je způsob zapnutí výsledek náhody.

Mně osobně, tedy kromě toho, že na to nemohu přijít, by to snad ani tak nevadilo. Problém je ale v tom, že když je zdrojem, který je k TV připojený, nějaký box s Kodi, který se zapíná prostřednictvím HDMI-CEC na základě zapnutí TV, tak v tom prvním případě, kdy se čeká na to, až se zobrazí obrazovka Kodi, se nejdříve na TV objeví rotující kolečko a pak zpravidla, i když jen nakrátko, obrazovka s informací, že zdroj není připojený a teprve poté se zobrazí obrazovka Kodi. To v tom druhém případě není. Tam je po zhasnutí nápisu QLED obrazovka stále černá a rozsvítí se až s obrazovkou Kodi. Uznávám, že je to prkotina, ale vysvětlujte to ostatním uživatelům.
 
Citovat
#2
Přidám popis dalšího chování TV se systémem Tizen, o kterém si myslím, že není dobře přizpůsobený HW televize a nedosahuje základní přívětivosti předchozích typů.
TV Samsung, model QE55Q8 při zapnutí zdroje na HDMI vstupu během sledování programu tuneru TV
...rozpoznává zapnutí zařízení na HDMI několikerým způsobem. Kabel HDMI je kvalitní.

(Předem uvedu, že TV Samsung smart UE46D5 bez Tizen dále popsané "vlastnosti" nevykazuje!)

Kodi ovládám přes CEC ovladačem TV.
Zařízení Raspberry Pi v krabičce ArgonOne vypínám. Je nutné startovat manuálně, v Kodi CEC je navoleno nezapínat TV a nevypínat TV, pouze hlásit neaktívní zdroj. Naopak TV přes CEC vypne zařízení RPi4.

Rozdíl podle připojeného zařízení:
Zařízení Raspberry Pi 3 s LE je rozpoznané vždy a (vytvořená) ikona volby trvale zůstává v menu rychlé volby Tizen.
Zařízení Raspberry Pi 4 s LE je rozpoznáváno různě.

Různé varianty při rozpoznání zařízení RPi 4 s LE po jeho zapnutí:
TV požádá o indentifikaci zdroje (na D.O. tlačítkem "dolů" jako PC), protože si RPi4 nepamatuje.
1. Kodi oznámí detekci CEC a D.O. TV řídí Kodi.
2. Kodi oznámí detekci CEC a D.O. TV není schopné řídit Kodi.
3. Ikona zařízení se v menu rychlé volby Tizen objeví a je možné ji přesunout.
4. Ikona zařízení se v menu rychlé volby Tizen neobjeví.
Bod 4. nenastával s defaultním FW TV Samsung po zakoupení.

V případě 2. vezmu mobil a pomocí KORE pošlu přes LAN příkaz na restart LE.
Pak buď nastane:
5. Dostanu se k bodu 1.
6. Zůstane problém 2. Vyzkouším tedy vypnout a zapnout TV.
Někdy opakovaně a přidat slovní výhrůžky.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
zdravim, samsung s tizenem by mel fungovat tak:kdyz kratce zmacknes power-tv vypne. pri podrzeni poweru by mel byt restart tv-to logo qled-kdysi jsem to cetl na avs forum.
Rpi3-raspios-tvh+hyperion  ,  Kiii pro-Coreelec 9.2.8-tvh+sat (testy),  Ugoos X3 Pro dualboot ATV/CoreElec
 
Citovat
#4
@ericek74 Díky.

Je pravda, že určitou modifikaci chování při krátkých a dlouhých stiscích POWER tlačítka jsem zaznamenal, ale nebylo to nijak systematické. Tak jsem se tomu teď chvíli věnoval, ale ani tak jsem nenašel nějaké jasně reprodukovatelné chování. Je fakt, že se mi při delším držení POWER občas ten "restart tv to logo qled" povedl, ale aby to bylo nějak jendoznančné a repodukovatelné, to se mi nepodařilo. Jediný jednoznačný výsledek, kterého jsem docílil, byl podobný tomu, co tu psal @meda: Smázaly se mi rychlé volby vstupů HDMI. 8
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)