• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVH - jaký systém ?
#1
Ahoj, momentálně mi běží na Raspi 3B+ LibreELEC a TVH server a vše se zdá super a bez problémů. TVH server je jediná věc co používám a co chci aby tam běželo, je pro to LibreELEC nejvhodnější nebo je i lepší systém, kde by běžel jen TVH a nic jiného ? Díky
 
Citovat
#2
@vrzy Pokud TVH běží na RPi s LibreELEC a Kodi nepoužíváš, určitě to optimální není, na druhou stranu to zas tak strašně nevadí. Vadí-li ti spotřeba výkonu CPU nebo obsazení paměti, můžeš Kodi v jeho běhu omezit (neinstalovat žádné další addon, nespustit skin), či dokonce Kodi a další běžící aplikace, které nepotřebuješ, po startu stopnout a budeš mít celý výkon i paměť jen pro TVH. Pak samozřejmě existuje celá řada postupů, které rovnou spuštění Kodi v LibreELEC zabrání. Něco se o tom můžeš dočíst zde: https://forum.libreelec.tv/thread/10209-how-to-start-libreelec-without-kodi-only-cli/. Jen je třeba si uvědomit, že pokud Kodi zastavíš nebo ho vůbec nespustíš, přijdeš o možnost automatické aktualizace TVH, kterou je v tomto případě možné považovat za jistou výhodu.

Pokud se ale vyznáš v Linux, bude asi nejsprávnější nainstalovat si na RPi vhodnou distribuci a provozovat TVH na ní. I tady máš na výběr, viz např. zde: https://tvheadend.org/projects/tvheadend...bian-armhf
 
Citovat
#3
Díky za vyčerpávající odpověď :-) Kodi nepoužívám a nepotřebuji, proto jsem myslel, že bych CPU mohl nějak ulehčit práci. Zkusím pročíst ten odkaz co si poslal a uvidíme. Co se týče Linuxu, tak v něm se vůbec nevyznám, tak nevím jestli je to pro mě dobrá volba, ikdyž strach z toho nemám a klidně tomu čas obětuju a vyzkouším to, jestli je to nejlepší možnost.
 
Citovat
#4
@vrzy Vyzkoušel jsem zablokování/odblokování spuštění Kodi v LE pomocí systemctl mask/unmask kodi. Funguje spolehlivě, změna se samozřejmě projeví až po restartu. Lze to samozřejmě zkombinovat, kdy se zadá systemctl mask kodi a po něm hned systemctl stop kodi, není restart pro zastavění Kodi nutný. Naopak, když se nastaví, že Kodi není při startu spouštěné, lze ho dodatečně spustit z ssh konzole, zadáním sh /usr/lib/kodi/kodi.sh --standalone -fs --lircdev /run/lirc/lircd. Po odhlášení z konzole se ale samozřejmě takto spuštěné Kodi odstaví.

Při těch hrátkách se mi podařila vtipná věc. Spustil jsem Kodi z ssh konzole zatímco běžela původní instance Kodi spuštěná po startu a dosáhl jsem tak toho, že v LE běželo Kodi 2x.

Jinak úspora odstavením Kodi není bůhvíjaká, ale u slabších strojů a strojů s menší pamětí asi nebude nezajímavá. Ušetřená paměť se pak může použít např. jako mezipaměť pro timeshift TVH.
 
Citovat
#5
Tak jsem jen ze zvědavosti nainstaloval místo LE na zkoušku raspbian i jeho lite verzi. V obou případech jsem podle postupu co jsem našel na netu nainstaloval TVH, to se povedlo a běží. Vidím tam oba DVB-T tunery, ale výsledek skenu přednastavených muxů je vždy FAIL :-( nevím co s tím, tak se vracím zpět na LE :-D
IPTV běží bez problémů.
 
Citovat
#6
Tak jsem se vrátil zpět k LE a úplně stejný problém. Naštěstí jsem měl komplet zálohu TVH. Když jsem vše nakopíroval do raspberry a přepsal stávající soubory tak to funguje.
 
Citovat
#7
@vrzy Zvláštní, co by tam mohlo být jinak? Jiná verze TVH?

Jo, TVH se vyplatí si zálohovat. Taky je dobré si častěji, nejlépe nějakým automatických scriptem, zálohovat data DVR. Když se člověk totiž vrátí zpět do nějakého předchozího stavu odzálohované LibreELEC, ztratí tak možnost přístupu k části nahrávek, které se od času zálohy mezitím nahrály. Nahrávky sice má, ale přes TVH DVR se k nim nedostane.
 
Citovat
#8
Nevím co mohlo být jinak a jaká tam byla verze si už bohužel nepamatuju. Zvláštní ale je, že byl stejnej problém i poté. co jsem znovu nainstaloval LE, začalo to chodit až s tou zálohou. Ta záloha byla první věc, co jsem řešil, protože byl poprvé celkem boj seřadit kanály atd. a nechtěl jsem to dělat znova :-D Každopádně je škoda, že to pod Rasbian lite nechodilo, tvářilo se to, že běží opravdu jen to nejnutnější. Ale nemám s linuxem žádné zkušenosti, tak jsem s tím nechtěl dál laborovat, stejně by to asi k ničemu nevedlo.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)