• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
TVH problem s HD
#1
Ahoj, mam Tvheadend 4.2 server a KODI 17.6 na android boxu MINI M8S PRO-C Amlogic S912 3GB RAM. Jakmile mám zapnutou HW akceleraci, nejdou mi přehrát HD kanály (v tuhle chvíli mám jen ČT). Nejdou znamená, že zvuk jede, ale místo obrazu mám rozsypaný čaj v kombinaci se zelenou obrazovkou.

Hardware decoding: Aktivní; Decoder: amc-h265, Surface; Metoda zrušení prokládání: hardware; Rozlišení: 1,920x1,080 px, 0.00 AR, 25.000 FPS.

Pokud HW akceleraci vypnu, obraz je ok, ale seká se, protože CPU nestíhá.
Teď si nejsem jistý, ale pokud je akcelerace zapnutá, nejdou ani SD programy. Ty jí ale nepotřebují, protože CPU stíhá, takže stream je OK.

HEVC streamy na SC jedou bez problému.

Nevíte, kde by mohl být problém? Díky moc.
 
Citovat
#2
Mohu se zeptat, jaký máš HW serveru? Je možné, že to nestíhá.
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
#3
Běží mi na RPi3 B+, ale v tom bych problém neviděl. Procesor se v podstatě fláká a na noťasu (Ubuntu 16.04) mi stream jede OK.
 
Citovat
#4
A SD na tom boxu je OK?
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
#5
SD (na T2) je OK, pokud je (teď nevím jistě) HW akcelerace vypnutá. SD na T je jedno, jestli je akcelerace zapnutá nebo vypnutá a je OK.
 
Citovat
#6
@davepee a @koperfield S Tvheadend serverem to nemá nic společného, to píše @davepee správně a potvrzuje to i dalšími informacemi. Tam se nic nedekóduje. Takže to vlastně do tohoto tématu nepatří. Problém vidím spíše (jako velmi často v takových případech) ve spolupráci Kodi - Android. Trochu mě při tom mate to, že HEVC z SC jede v pořádku. Přemýšlím, v čem by se ty streamy mohou lišit. Když se podíváš na info při přehrávání z DVB-T2 a SC, používá to stejné dekodéry?
 
Citovat
#7
@JiRo: Děkuji za vysvětlení a omlouvám se. Raději jsem sem neměl vstupovat a příště to neudělám. Jak vidno, TVHeadendu ještě pořádně nerozumím..
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
#8
HEVC kodek na SC se identifikuje naprosto stejně, tzn. amc-h265, což je právě podivné. Jinak funkční SD stream z PVR na T2 s vypnutou HW akcelerací je ff-hevc, yuv420p. Celý problém je podle mě v tom, jak KODI používá tu HW akceleraci na tom boxu, který má h265 HEVC. Na noťasu o keterém jsem mluvil, mi to dekóduje CPU (vyplá HW akcelerace, protože noťas nemá HW podporu), který to samozřejmě svým výkonem utáhne, na rozdíl od CPU toho boxu.

@jestli jsem zvolil špatné téma, prosím o případné přesunutí, pokud to tedy nebylo myšleno tak, že to nepatří obecně na toto fórum:)
@samozřejmě děkuji za každou dobře míněnou radu všem
 
Citovat
#9
@davepee Ano, cituji: "Celý problém je podle mě v tom, jak KODI používá tu HW akceleraci na tom boxu..." To je to, čemu já říkám "Problém vidím spíše  ve spolupráci Kodi - Android..." Odpovídá to praktickým zkušenostem z celé řady instalací Kodi na Androidu. Když si projdeš fórum, tak většina problémů podobného druhu se objevuje právě na Androidu (výjimky samozřejmě existují, Nvidia Shield Tv, atp.).


BTW Nechceš zkusit instalaci LE/CE na kartu?

S tématem si nedělej starosti, tím jsme myslel hlavně to, že to není problém Tvheadend. Ale klidně to tu nech...
 
Citovat
#10
BTW Nechceš zkusit instalaci LE/CE na kartu?  > to by stálo za vyzkoušení
 
Citovat
#11
Tak jsem se dostal k otestování na LibreElecu a chová se to naprosto stejně. HW akcelerace HEVC nefunguje Sad Můžete, prosím, někdo otestovat, jestli se to chová stejně i na jiném s912 zařízení?   Díky.
 
Citovat
#12
@davepee No, tak takový záhady "miluju" 10. Já už jsme asi své rady vyčerpal, teď je to už opravdu na S912 znalcích. A co ještě zkusit CE (CoreELEC)?
 
Citovat
#13
(10.8.2018, 9:26)davepee Napsal(a): Tak jsem se dostal k otestování na LibreElecu a chová se to naprosto stejně. HW akcelerace HEVC nefunguje Sad Můžete, prosím, někdo otestovat, jestli se to chová stejně i na jiném s912 zařízení?   Díky.

@davepee mam S912 (KIII PRO), CoreELEC 8.95 a mal som ako instalaciu ako cez installtointernal (zrusi ti kompletne Android, mas len CoreELEC) tak aj na SD karte (na internom disku som stale pouzival Android) a DVB-T2 (CT1 / 1080p / 50Hz) uplne v poriadku pri zapnutej akceleracii.

Skusal si nejake videa z disku / siete HEVC 1080p, funguje v poriadku pri zapnutej akceleracii ?
 
Citovat
#14
Ahoj, lokální videa i streamy ze stream cinema v H.265 HEVC jedou bez problému se zapnutou HW akcelerací. Zjistil jsem ale, že ani v TVHclientu, resp. ve VLC (i jiném přehrávači) je se streamem z TVHeadendu stejný problém. Chybu KODI tedy logicky vylučuju.. A teď "babo raď". Díky.
 
Citovat
#15
@davepee No, to je tedy oříšek. Skutečně mě nic moc dalšího nenapadá. Jen se ještě zeptám:
 1. Takže platí, že v Kodi při zapnuté HW akceleraci rozsypaný čaj, při zapnuté SW akceleraci se to seká.
 2. Zkusil jsi Kodi na jiném stroji v síti?
 3. TVHClient a VLC pouštíš na tom samém stroji jako ti běží Kodi a Tvheadend?
 4. Zkusil jsi TVHClienta nebo VLC pusti na jiném stroji v síti?
 5. TV streamy v h265 jsou z jakého zdroje a jak jsou v Tvheadend zpracovány (pokud je to OTT/IPTV a používáš-li ffmpeg, tak s jakými parametry)
 
Citovat
#16
1. ANO
2. ANO, na telefonu (Android) a notebooku (Ubuntu) OK. ALE funguje taky jen s vypnutou HW akrelerací (ani jedno zařízení nemá HW kodek). Jen s rozdílem, že se to neseká, protože procesor v obou zařízeních to zvládne dekódovat softwarově.
3. ANO, NE. KODI+TVHClient+VLC je jeden stroj. TVHeadend je jiný stroj (Raspberry B+).
4. ANO, chová se to stejně jako KODI, bod 2.
5. DVB-T2

Snad jsem na něco nezapomněl:)
 
Citovat
#17
@davepee Tak to jsem v koncích. Neřekl bych, kdyby Kodi nedokázalo přehrát ani h265 z SC, ale to (jak jsi psal) dokáže bez problémů. Napadá mě tedy už jen jediná věc. h265 ve filmech z SC bude asi většinou v barevné hloubce Main 10, kdežto z DVB-T2 pouze Main (tedy 8 bit). Možná je v HW dekódování nějaká chyba, která se projeví pouze u h265 Main. Ale to se mi taky nechce moc věřit.
 
Citovat
#18
Abych řekl pravdu, tak hledáním na netu jsem taky začal mít podezření ohledně barevné hloubky, ale víc jsem z toho nevydedukoval. Jinak mám nové zjištění, ale nevím, jestli má nějakou váhu nebo souvislost. Nainstaloval jsem si na to M8S MX Player a když jsem chtěl u DVB-T streamu zapnout HW akceleraci (kodek), napsalo mi to něco ve smyslu, že HW akcelerace není k dispozici (nevím teď přesně, nejsem u toho). Ale zase se vracíme k tomu, že HEVC na SC funguje...
PS: díky za trpělivost
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)