• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVheadend server a více klientů - HW a bandwitch požadavky
#1
Ahojte,
dnes se mi povedl rozchodt setup a byl jsem fakt překvapený, že to "jakš takš" funguje.
1. raspberry 4 s TV-HAT tunerem s TVHEADEND serverem a klientem
2. rspberry 3 s TVHEADEND klientem

Dotazy:
1. povedlo se mi rozchodit televizi na obou kodi, ale sem tam se objevila hláška: No free adapter available. Kde se nastavuje počet klientů na streamování?
2. nestíhá mí streaming dvou různých kanálů TV na obou zařízeních. A teď nevím, jeslit je to HW chyba na straně Rspi 4 nebo Rspi 3 nebo je to bandwitch sítě. Ví někdo minimální požadavky na takový setup, aby to TV server stíhal jak HW tak datově? Zvládne to RSpi 4 nebo ne? Zatím mi přijde, že mám někde brdu. Příklad:
Paramount network na R4, TV Rebel na R3 a jede to.. Ale jakmile zkusím jiný setup programů, začne chaos a lagování. 
TV na R4 a Radio na R3 je OK, vše tahané ze serveru..

díky moc za názory
Roman
Ostružina 4
TV-HAT tuner
USB 7.1 zvuková karta
 
Citovat
#2
@Romanvik: Máme tu sekci Live TV & PVR a v ní Tvheadend a také nějaká pravidla fóra. Nedokážu pochopit, proč někdo není schopný si pravidla přečíst, pochopit je a řídit se jimi. A potom nemám ani zájem se problémem zabývat. Odpovím tedy jen stručně a je to poslední, čím v tomto vlákně přispěji.

Jak RPi3, tak Rpi4 v konfiguraci, kterou uvádíš, je pro příjem z jednoho TV přijímače vhodný a měl by fungoval bez problémů. Hláška No free adapter available se objeví v případě, pokud chceš současně přehrávat/nahrávat kanály z více muxů, než kolik máš přijímačů. Ale to bys určitě našel v dokumentaci Tvheadend nebo zde na fóru, tedy pokud by sis dokumentaci přečetl nebo ta správná témata na fóru alespoň prohlédl. Na to, abych mohl identifikovat další problémy jsi podal málo informací nebo jim z tvého popisu nerozumím.
 
Citovat
#3
Jo, vím.. Sypu si popel na hlavu. Ale fakt jak jsem to odeslal, tak jsem si všimnul, že jsem v blbé sekci. Ale bohužel, v editaci není možnost přehození do správné. Takže teď budu vypadat jak hňup až do konce věků bez možnosti změny..

K tématu:
někdy mi jedou oba Rpi a každý s jiným programem. Ale Pri3 se začne sekat, Rpi4 server za chvíli také. Mám signál z TVhat tuneru, takže zdrojem to nebude. A řeším, jestli to dělá Rpi3 nebo Rpi4 jako server. 

Někdy mi na Rpi3 hodí hlášku s free adapterem.

Někdy jakmile přepnu program, tak to shodí druhého klienta.

Prostě random. Nicméně dokud nevyřeším lagování, stejně je to takto nepoužitelné..

Ostružina 4
TV-HAT tuner
USB 7.1 zvuková karta
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)