• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TvHeadend ztráta staršíjch nahrávek
#1
Ahoj,
stala se mi taková nepříjemnost, po výpadku proudu nevidím nic z toho co bylo nahrané do toho výpadku. Když se kouknu pomocí ssh na ten disk tak tam ty nahrávky samozřejmě jsou. Poradí někdo jak je opět zobrazit? Mám tam pár klenotů které bych nerad ztratil. V klientovi když kouknu tak správně vidí velikost disku i jeho obsazení, jen ty nahrávky tam jsou vidět jen ty nahrané po výpadku. 7

S přáním pěkného dne
1 Jarda 1
 
Citovat
#2
@jille Jako TV nahrávky je už asi v Kodi neuvidíš, pravděpodobně se odpojil disk, a když naběhl Tvheadend, tak se ty nahrávky v jeho databázi označily jako smazané. Ještě snad, že by byly označené jako Nezdařené záznamy, odtud by šly vrátit zpátky, ale to je nepravděpodobné.

Máš ale ještě jednu možnost. Pokud más disk, na kterém jsou nahrávky fyzicky uložené, přístupný v Kodi, můžeš si ho do Kodi vložit jako zdroj videa a pak ty nahrávky uvidíš pod jménem souborů do kterých jsou uloženy. Je to sice nepohodlné, ale raději něco, než nic.
 
Citovat
#3
Dík za info, přesně toho jsem se obával. V nezdařených nejsou tedy asi je to tam kde slunce nesvítí. Zkusím to tedy jako zdroj videa.
Ještě mě napadá - Jak se to bude chovat vzhledem k místu na disku, bude to automaticky mazat ty nejstaší aby měl místo, nebo to sáhne podle zobrazené db na ty nejstarší v db?

S přáním pěkného dne
1 Jarda 1
 
Citovat
#4
@jille: zkus se podivat do adresare ~/.hts/tvheadend/dvr/log (pod uzivatel, pod kterym bezi TVHeadend). Adresar obsahuje soubory z generovanymi jmeny, ktere obsahuji metadata k jednotlivym nahravkam. Podivej se co tam mas, pripadne pokud tam metadata k nahravkam budou chybet a mas jejich zalohu, tak je muzes zkusit vrat z ni. Asi by slo nejak i soubory vegenerovat. Kdysi jsem si tam takhle pridal i nahravky ve forme transportstreamu z jineho settopboxu, zrejme nejakym skriptem, ale uz je to nekolik let, takze detaily si nepamatuju.

Edit: muzes zkusit skript, ktery v poslednim prispevku https://tvheadend.org/boards/5/topics/29697
 
Citovat
#5
@jille Zkus to, co ti radí @waladir, tedy nakopírovat tam odložené soubory s metadaty. To je dobrá metoda, jen je hrozně otravná, protože z názvu souboru nic nepoznáš, musíš každý z nich otevřít, abys věděl, k jakému titulu se vztahuje. A záleží, jak máš nastavená pravidla správy těchto souborů, protože někdy jich tam můžeš mít opravdu hodně. Já to jednou vyřešil tak, že jsme tam nakopíroval celou zálohu, ale to může mít v pár případech neblahý důsledek.

K místu na disku. Pokud ty soubory nejsou vidět v db (nemají svůj soubor s metadaty), tak je Tvhheadend velmi pravděpodobně do správy volného místa nezahrne (nemám to ověřené, ale myslím, že z logiky věci plyne, že to tak nějak bude).
 
Citovat
#6
(01.11.2021, 11:38)JiRo Napsal(a): K místu na disku. Pokud ty soubory nejsou vidět v db (nemají svůj soubor s metadaty), tak je Tvhheadend velmi pravděpodobně do správy volného místa nezahrne (nemám to ověřené, ale myslím, že z logiky věci plyne, že to tak nějak bude).
Jo přesně toho jsem se obával, no určitě prověřím co bylo popsáno výše. Pokud budu úspěšný dám vědět. Třeba to někomu taky pomůže.

S přáním pěkného dne
1 Jarda 1
 
Citovat
#7
(01.11.2021, 16:37)jille Napsal(a): Jo přesně toho jsem se obával, no určitě prověřím co bylo popsáno výše. Pokud budu úspěšný dám vědět. Třeba to někomu taky pomůže.

No jak jsem slíbil, tak napíšu výsledek:

Zkusil jsem všechno možné co jsem kde našel - NEGATIVNÍ
výše uvedený odkaz na python script - NEGATIVNÍ, hlásí chyby že se nemůže připojit na tvheadent (localhost:9981) což se mi zdá logické neb přístup má uživatel admin a xyuser + heslo, ale na ssh se dostanu jen jako root a nepřišel jsem na to jak mu toho uživatele podstrčit.

takže zatím mám stale nepřístupnou cca 60% kapacitu disku kde jsou neviditelné nahrávky.

Jěště mě napadlo, pokud bych soubor nahrávky.ts strčil na NAS uvidím ho? trochu se bojím v tom vrtat abych to nez**rvil ještě víc.

Jarda

S přáním pěkného dne
1 Jarda 1
 
Citovat
#8
@jille: zkusil jsem skript ImportAddRecords.py pustit a vylistovat chybějící nahrávky (volba 3) a to normálně zafungovalo. Skript se zeptá na na jméno (default admin) a heslo do TVHeadendu (s přihlášením do OS to nemá ni společného). Až nebude TVHeadend v permanenci, můžu zkusit  i ten import.

Samozřejmě, že můžeš TS přehrát i např. v Kodi jako video z NASu a nemusíš se hmoždit z importem do TVHeadendu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)