• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvorba náhledů obrázků
#1
Ahoj, existuje doplněk - funkce , který by uměl vytvořit rekurzivní databázi náhledů obrázků, bez nutnosti otevírat každý adresář ? děkuji.
 
Citovat
#2
... nevím zda Ti dobře rozumím, což něco podobného tomuto → Easy Thumbnails ?


uff, špatně - Ty to chceš pod LE do Kodi .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
@amod Tak především, co má tvůj dotaz co dělat s tématem LibreELEC? Čekal bych ho v Kodi - Doplňky > Obrázky.

Kodi si databázi pro obrázky (fotografie) nevytváří, pro náhledy obrázků využívá standardní mechanismus thumbnails, který kromě toho používá i pro všechny ostatní náhledy. O addon, který bys potřeboval,  jsem ještě neslyšel. Na správu fotek používám jiný SW, tam si vybrané fotografie řadím do albumů a teprve do nich koukám z Kodi.
 
Citovat
#4
Omlouvám se, měl jsem za to, že by se mohlo jednat i o funkcionalitu LibreELEC. Správu fotek pozužívám obdobně jak píšete, ale právě náhled Kodiho do albumů je velmi pomalý než vytvoří náhledy (Alba jsou rozsáhlá). Měl jsem na mysli Kodi donutit, aby si alba proscanoval jaksi dopředu.
 
Citovat
#5
@amod Jen úvodem na vysvětlenou. LibrecELEC je upravená (optimalizovaná, tzn. je z ní vyházené všechno, co není pro funkci Kodi podstatné) distribuce Linuxu, jejíž součástí je jinak standardní instalace Kodi. Takže tvůj dotaz se týká Kodi obecně, nikoliv LibreELEC, takže by měl být položen v příslušné sekci doplňků. 6

No jo, s tím se bohužel nedá nic udělat. Dopředu to nějak generálně scanovat nejde (jako třeba filmy, seriály nebo hudbu). Scan se spustí vždy až při vstupu do složky. Ale můžeš si ho také pro danou složku spustit přes context meno (klávesa "c" na klávesnici nebo příslušné tlačítko na DO), viz Znovu scanovat náhledy. To by ti to myslím mělo částečně nahradit. 

Jinak existuje plno pluginů, které jsou navázány na některé veřejné služby správy fotografií, zkus ještě zkusit něco od nich. Já je nepoužívám, takže ti s jejich výběrem moc neporadím. Najdeš je v Kodi Add-on repository > Doplňky obrázků.
 
Citovat
#6
Děkuji za odpovědi, pohledám.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)