• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Už máš Matrix, voe...?
#1
Opět se blíží období, kdy se pomalu chystá "začátek konce" jedné a "začíná počátek" další major verze Kodi. Tentokrát se těšíme na Matrix. A s tím se blíží i jedno období, které moc rád nemám. Období, kdy si celá řada uživatelů, včetně těch, kteří pro správnou instalaci Kodi a jeho addonů vyžadují Youtube návod, instalují jeho alpha, beta a RC verze. Období, kdy se v obvyklé záplavě dotazů a volání o pomoc objevují i ta, která obvykle začínají slovy: "Naisntaloval jsem si nejnovější verzi a ... Pomozte!"

Ano, existuje mnoho důvodů, proč si tyto verze instalovat. Určitě to dělá ten, kdo vyvíjí nějaký addon nebo skin. Je třeba být na přechod na novou verzi připraven a taky je třeba, současně s testováním prereleased verzí Kodi, testovat i funkce těcto addons a skins. Pak si takovou verzi nainstaluje člověk, které se chce aktivně podílet na testování, tzn. provozovat tyto verze a posílat teamu reporty. Nepochynuji o tom, že ani důvod být "in" není úplně nelegitimní, zvláště, když nová verze přináší funkci, která v té staré není. Prostě to někoho zajímá, těší se na to a chce si případně nově ohlášené funkce vyzkoušet.

Ale co fakt nechápu je to, že někdo, kdo je jakž takž schopen si Kodi pustit, musí mít vždy up-to-date verzi, případně si dokonce stahuje i nighties (což je ostatně kapitola sama o sobě a když vyloučím ty výše uvedené důvody, je to spíše případ pro psychologa).

Doporučuji tedy všem těm, kteří zkušenosti s Kodi nemají velké, aby v tomto případě počkali. A to hlavně těm, kteří mají se součastnou "stable" verzí (Leia) nějaké problémy a doufají, že když si stáhnou nejnovější alpha, beta či RC, tak si své problémy vyřeší. Ani náhodou! Pokud nejste s to rozumně rozchodit Kodi ve stabilní verzi, tak s tou preleased pohoříte téměř jistě. Počkejte si alespoň na RC.
 
Citovat
#2
Tento jev je naprosto bezny napric IT. Nechtej videt skupinu jablickaru, kteri "resili" prichod iOS 14 a instalovali si pul roku predem nestabilni verze systemu. Samozrejme, v zivote nevytvorili ani jeden "trouble ticket" a ani nevi, co to je. Ale potom ti vsude budou brecet, jak mi nejede A, B i C nebo jim to pada.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Ted je otazka, kdo si to tady precte 3
Raspberry Pi 4B | LibreELEC 10.0.2
 
Citovat
#4
(24.11.2020, 12:02)S474N Napsal(a): Tento jev je naprosto bezny napric IT. Nechtej videt skupinu jablickaru, kteri "resili" prichod iOS 14 a instalovali si pul roku predem nestabilni verze systemu. Samozrejme, v zivote nevytvorili ani jeden "trouble ticket" a ani nevi, co to je. Ale potom ti vsude budou brecet, jak mi nejede A, B i C nebo jim to pada.


Já jedu na Mac OS X Mavericks, iOS verzi mám na svých mobilech a iPadech ve verzi 13.6 na 13.7 s podporou programu COVID jsem neupdatoval a iOS 14 a iPadOS 14 mám na developer zařízeních. macOS Mojave a Catalina a Big Sur mám ve virtuálech, do plného železa je nedám. Mám stroje z let 2012 a 2013 poslední modely s NVidia GK.
Takže u mě je Apple svět ještě v pořádku ...

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#5
Me by pomohl navod jak se z beta testovani odhlasit, nemuzu to nikde najit :-D
 
Citovat
#6
Psal jsem to tu v tématu o repozitáři.
Tedy ten návod na odhlášení z beta testování.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)