• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Video skočí o cca5 sekund dozadu
#1
Zdravím keď pozerám film tak niekedy mi video skočí o 5 sekund dozadu, objavi sa ta lišta s play rew cue a časom na akom je film a prehrávanie potom pokračuje normálne dalej. Neviete kde by mohol byť problém.
 
Citovat
#2
Všechno špatně.
Špatné téma. Nemáme potuchy, co přehráváš, odkud přehráváš, ani na čem přehráváš.

Naučte se správně formulovat otázky a ptát! (xbmc-kodi.cz)
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#3
Tak ved na kodi to je snáď jasné. Neviem čo by ste chceli vedieť, skúsim napísať čo viem. Mám Kodi18.9 Windows10 20h2 AMD Athlon II X3 450 ATI HD4550 Prehrávam z HDD ale to je snáď jedno podla mňa, či? Pozerám filmy a seriály .mkv súbory FullHD. Robí mi to ale aj na youtube, keď si nájdem v mobile video na youtube a dám ho prehrať na kodi. Neviem či to je to čo ste chceli vedieť.
Tému som našiel že video ja mam problém s videom tak som myslel že to bude ono. Ospravedlnujem sa ak som niečo zle vyplnil som tu nový.
 
Citovat
#4
Tak dnes mi to skočilo o 30sekund samo dopredu.
 
Citovat
#5
@Sperhak Důvodů, proč mohou videa samovolně skákat dopředu/dozadu je tolik, že je třeba se něčeho chytit. Málo z nás tady je takovým odborníkem, aby na  první pohled, jen poté, co napíšeš, že ti to "skáče", věděla najisto, čím to může být. Proto se většina spíše snaží najít podobný vzorec chování,  se  kterým se už setkala nebo který tady někdo popsal. Proto ten zájem vědět o tvé instalaci, podmínkách a zdrojích které přehráváš, co nejvíce. Je s podivem, proč se tomu divíš. Na mne ty tvé reakce působí až tak, že se  snad cítíš  dotčený, že si někdo po tobě dovoluje takové informace žádat. To si ale musíš vybrat. Buď je poskytneš a pak se ti dotyčný bude snažit podle nich poradit, nebo ne a pak od něj dostaneš jen radu odpovídající tomu, co jsi mu o své situaci prozradil. A jestli si chytrý na  to, abys posuzoval, co za informace by ostatní od tebe měli požadovat, tak bys měl být dost chytrý nato, aby ses na žádnou radu nemusel ptát.

Co se týče těch skoků, mohu já napsat jen následujcíí. Většinou je to záležitost problému při dekódování videa. To může být v zásadě způsobeno ve dvou místech:
  • jak a čím bylo video kódované - tzn. na ten problém je zaděláno už ve zdrojovém souboru a pokud jde o fatální porušení principu použitého kodeku, tak je to definitivní stav. Na staně přijmu (tzn. v Kodi přehrávači a případně několika dalších addons, které na ot mohou mít vliv) už nic  neuděláš. V dané chvíli je tedy třeba hledat zdroj daného titulu jinde. 
  • jak a  čím je video přehrávané - tzn. celková konfigurace a nastavení celého řetězce zpracování v Kodi a také parametry použitého HW. Případě také tím, zda v některé z částí řetezce není nějaký bug, ale tím  bych s v této chvíli nezabýval. Odpovídající parametry prostředí pro přehrávání mohou být takové, že daný titul vůbec nepřehraješ, případně že je hned od začátku přehrávání jasné, že to přehrávání nebude stát za nic. Ale může se také stát, že přehrávání začně bez problému, a jen v některých místech (například hodně dynamická scéna, poškozená data, ...) jsou požadavky  na dekódování takové, že si s tím prostě daná kombinace HW a SW v daném čase neporadí. Pak se  může stát i to (kromě  celé řady dalších poblémů), že to video "skočí." Tento stav může být například důsledkem použité jedno průchodového "kodérů", který při nevhodném nastavení sice video zakóduje rychle, ale s tím, že jsou v něm takovéto excesy, které by patrně druhý průchod kodéru vyřešil.
Ber to mé povídání ne jako návod k tomu, jak uvedené chování opravit, ale jako náhled do celé problematiky a snad i kamínek do mozaiky pochopení, o co tady v té diskusi jde. A jinak, onu zmiňovanou řadu dalších důvodů proč může video "skočit", o kterých jsem psal na začátku, tu otvírat nehodlám už vůbec. Našlo by se pár kuriozních situací, které to způsobovaly, ale ty byly  skuetčně tak kuriozní a ojedinělé, že jejich opakovaný výskyt pokládám za téměř vyloučený.

A na závěr. Používám Kodi už řadu let a to, že mi někdy video "skočí" jsem už zažil několikrát. Beru to tak, že tohle se prostě stává (z výše uvedených nebo třeba i jiných důvodů). Většinou jsme to vyřešil tak, že jsem  si opatřil  jinou verzi téhož. Kdyby mi skákalo video na zakoupeném DVD nebo DR disku přehrávaném na továrním přehrávači, určitě bych jedno nebo druhé reklamoval. V Kodi, pokud by to bylo co chvíli a na každé přehrávaném titulu, tak bych to asi také nějak začal řešit, ale je-li to jen občas, tak se tím nezabývám.
 
Citovat
#6
@Sperhak: Skáče ti to, ikdyž místo Kodi použiješ na přehrávání  stejného filmu z HDD např. VLC media player? Pokud ano, nehledej to v Kodi.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Takto k tomu dotknutiu som tu nový a ty si namna vybehol že celé zle. Nedotklo sa ma to, skôr som si niečo pomyslel o tebe. Ale k veci. Filmy sú v poriadku na blueray prehrávači fungujú, aj na tom PC kde je kodi vo VLC fungujú. Niektoré filmy však na tom PC trhajú a sekajú väčšinou v tých dynamických scénach ako píšeš. Na to mám ale založenú inú tému, ale tak môžme to rozoberať aj tu.
Tu som sa snažil popísať iný problém. Filmy ktoré netrhajú a nesekajú občas skočia dozadu alebo dopredu ukáže sa pri tom aj tá lišta s play a rew ako som písal vyššie. Deje sa to aj keď video prehrávam z youtube cez kodi.
Ked pustím film čo netrhá na vlc tak tam neskáče dozadu a dopredu, tak isto keď tam pustím film čo trhá tak sa pozerať moc nedá ale dozadu neskočí. Na chrome youtube video neskáče.
Ono sa to deje len niekedy neodsledoval som kedy. Ale všimol som si že je to vždy nejaký presný čas 5s 30s a v nastaveniach kodi sú takéto časi spomenuté na nejaké rýchle prehrávanie. Tak mám podozrenie že sa to nejak samo zapína, to pretáčanie.Rád poskytnem všetky informácie čo budete pýtať, ale treba napísať čo potrebujeťe ja to neviem.
Chcel som vyskúšať kodi, lebo na mojom PC keď si pustím hocijaký film tak neskáče netrhá, čo ten môj blueray prehrávač niektoré filmy neprehrá vypíše že nepodporovaný kodek. Tak som ho chcel vymeniť za kodi lebo som si myslel že PC prehrá všetko. A aj prehráva, len tam je tento neduh, inak za týžden testovania som s tým spokojný. Pokúsim sa zohnať silnejšiu grafiku a verím že to trhanie tiež zmyzne, len neviem čo s tým skákaním dopredu a dozadu.
 
Citovat
#8
@SperhakTakto k tomu dotknutiu som tu nový a ty si namna vybehol že celé zle. - Asi jsi si mně s někým spletl. No coment.

Ještě dej info, jestli to Kodi máš ze Store nebo plnou instalaci. Pokud ze Storu, tak to kompletně odinstaluj a nahraj tam instalaci přímo z Kodi.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Nie o tebe som nepísal bolo to o PetrM ešte som sa nenaučil zvýraznovať mená. Mám ho z kodi stránky. 64-bit 18.9 Leia .exe
 
Citovat
#10
@Sperhak: Zapomněl jsem link https://kodi.tv/download

ešte som sa nenaučil zvýraznovať mená - zavináč a napíšeš nick.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#11
Tak on reagoval na strohý požadavek od PetrM položit výstižný dotaz.
@Sperhak -Udělej v Kodi takový pokus, znemožni ovládat ten posun, jestli se to nějak projeví.
Nastavení-Přehrávač-Videa, Akce - "Kroky přeskočení" ...a zruš/odznač všechny kroky co tam jsou. Myslím +/- 10s 30s 60s atd.
Třeba to nepomůže, ale nějak se začít musí.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#12
Všetky mi odznačiť nešli tak som tam nechal 30minut a aj do minusu. Idem testovať a ked sa to prejavy tak by to malo skočiť o 30 minut a budeme zasa o niečo mudrejši.
 
Citovat
#13
Jo, to máš pravdu. Všechny zrušit nejdou. +10min by stačilo, aby zas +30min neukončilo přehrávání za koncem videa.
 
Citovat
#14
@Sperhak
Opravdu netuším, čím jsem se tě tak dotknul. Tím, že jsem tě upozornil na chybné zařazení tvého příspěvku? Nebo tím, že jsem požadoval upřesnění tvého dotazu?
Pokud budeš volat do autoservisu, že ti nejede auto, a oni se tě dovolí zeptat, co je to za auto, taky to budeš považovat za nemístné obtěžování??
S takovým přístupem ti přeji hodně štěstí, budeš ho potřebovat.
A nemusíš se obávat, že bych tě snad ještě někdy obtěžoval svými připomínkami, nadále se budu držet rčení "Chytrému napověz, ...".
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#15
@PetrM: Myslím že som popísal problém dostatočne. Kedy sa deje čo robí ako vzniká. Keby si sa opýtal slušne ty, pri akom filme a všetky dodatočné otázky ktoré si chcel, slušne by som ti ich zodpovedal. Ja som ti ich zodpovedal takým spôsobom, akým si položil otázku. Nemám problém odpovedať na otázky ved je to v mojom záujme, len odpoviem takým štýlom akým sa opýtate. To že je téma zle zaradená beriem som tu nový a neviem kam som ju mal zaradiť, ale stále si nepovedal kam by som ju mal zaradiť.
 
Citovat
#16
No prejavuje sa to stále aj ked som to zmenil na 30 minut. Našiel som tam funkci že log myslíte že by tam niečo zapísalo alebo tam zapisuje len nejaké chybové hlásenia.
 
Citovat
#17
Tak ještě vyzkoušej spustit msconfig a zakázat spustit po startu nepotřebné ne-Microsoft aplikace/ovladače.
Jaký máš antivirák? Od MS nebo Avast nebo...? Prostě odlehči systém co to dá, zruš všechny šetřící funkce pro displej a spotřebu jako usínání ...

Vypadá to jako nesouvisející, ale to dekódování pro přehrávač také potřebuje nějaký výkon.
 
Citovat
#18
Mám eset. Na windowse nebeží nič bola to nová inštalácia je tam len to nutné. Skúsim si teda zohnať silnejšiu grafiku a uvidíme. Ešte skúsim preinštalovať kodi.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)