• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlastní pozadí v prohlížeči obrázků
#1
Question 
Potřebuju zobrazit černý obrázek s transparentním pozadím (png) ze skriptu.
 
Kód:
url = '%s/%s-1200x.png' % (url_base, variant)
variant_item = xbmcgui.ListItem(label=variant)
variant_item.setProperty('IsPlayable', 'true')
xbmcplugin.addDirectoryItem(_handle, url, variant_item, False)
Bohužel výsledek vypadá jako tunel plný Afričanů.

Znáte nějaký trik, jak pro konkrétní addon vnutit vestavěnému prohlížeči obrázků jiné pozadí?

Díky
 
Citovat
#2
@fr33p0rt Vubec nechapu co a za jakym účelem chceš vlastne zobrazit.
 
Citovat
#3
Aha, tady je příklad obrázku, který bude v prohlížeči obrázků s černým pozadím neviditelný.
   
(doufám, že fórum obrázek nerozbije)
 
Citovat
#4
@fr33p0rt: To bysme měli CO bude na černém pozadí neviditelné. Druhá část JiRovy otázky, jaký to má ÚČEL?

Na účel padá v diskuzích otázka proto, že lze vymyslet i jiné řešení.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Snažím se napsat doplněk, který takové obrázky bude z internetu zobrazovat. Jedná se o cca 800 obrázků, což je zároveň necelých 20% ze všech, které chci zobrazovat.
   
Takhle jeden z obrázků nyní vypadá v menu
 
Citovat
#6
Aha, černé obrázky s transparentním pozadím na jiném, než černém pozadí prohlížeče obrázků. Došlo mi pomalu.
 
Citovat
#7
Hmm, tohle asi standardně nepůjde. V nastavení Kodi se to definovat nedá. Pokud ten vlastní doplněk, co píšeš, je plugin, tak tam to definovat také není kde, protože se pro zobrazení používají vesměs standadní definiční soubory skinu, ale ono ani tam nevidím možnost to pozadí změnit. Možná by šlo napsat ten doplněk jako script s vlastním definičním souborem skinu a v něm pak to zobrazení definovat a místo černého pozadí použít bílé. Zkusil jsme to u jednoho svého screensaveru, který při aktivaci spustí slideshow z úložiště fotografií, nasměroval ho na adresář s podobnými obrázky (černé a průhledné), když jsme před tím v definičním souboru skinu změnil pozadí z černého na bílé, a fungovalo to. Jiná varianta řešení by mohla být takové, že bys každý obrázek před zobrazením nejříve složil s bílým pozadím. Myslím, že Python na to má nějaké knihovny. Zkus hledat, co si pamatuji, tak jedna taková je např. PIL.
 
Citovat
#8
Všechny ty řešení jsou dost komplikovaná a screensaver je trochu jiný case. A bohužel jsem taky nepřišel na nějaké jednoduché řešení - ještě mě napadl vlastní formulář, ale to se mi dělat nechce. Zatím to tak nechám a snad časem najdu nějaké řešení.
 
Citovat
#9
@fr33p0rt Píšeš vlastní formulář, ale to je právě to, co jsem ti popsal. Script s vlastním definičním souborem skinu. O screensaveru jsem psal právě v této souvislosti, protože jsem to právě v něm použil. A abych ten script nemusel psát, zkusil jsem to zobrazení v existujícím screensaveru, abych si potvrdil, že to zobrazení bude fungovat. Fungovalo. No, nechceš-li to použít, nemusíš. Nutit tě samozřejmě nebudu. 4 Chtěl jsem jen pomoci, protože se mi zdá, že tohle by mohla být celkem jednoduchá cesta, takže ji i přes tvůj nezájem popíši.

Lze použít strukturu z nějakého pluginu typu picture, který načítá obsah adresáře s obrázky, jen místo Kodi built-in funkce zobrazení, použiješ prohlížeč vlastní, což bude podobné řešení, jako ve zmiňovaném screensaveru. Ten prohlížeč bude mít vlastní definiční soubor skinu, ve které budou zobrazeny dva obrázky nad sebou, vespod bílá plocha, nad ním vložený ten obrázek z adresáře. Vypadá to, že to vlastně ani tak složité, jak se zprvu zdálo, nebude.

Teď si vlastně uvědomuji, že jsem podobné řešení použil při modifikaci prohlížece fotografií z jednoho "lechtivého" webu. Je to vlatně plugin typu picture do kterého jsem právě vložil část ze screensaveru, který zobrazuje fotografie ze stejného webu. Ty fotografie jsou vkládané na pozadí, které tvoří ta samá fotografie, ale roztažená na celou plochu. V podstatě totéž, co potřebuješ ty, jen místo té samé fotografie ty použiješ bílou plochu.
   
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)