• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone Pevný internet - upgrade tarifu UPC
#1
Mám za úkol vybrat nový tarif pevného internetu. Místo letitého tarifu 150/10, původně ještě od UPC, něco rychlejšího. Kritické není ani tak navýšení rychlosti download-u, tam je těch 150 Mbps celkem v pohodě i dnes, ale klíčová je v tomto případě rychlost uploadu, kde je těch 10 Mbps přeci jen už pro některé funkce nedostačující. Z nabídky pro naší lokalitu to vidím nejspíše na tarif Internet Super Lite, 500/50.

Co mě ale napadlo, zda náhodou, při přechodu na nový tarif, nevznikne nebezpečí, že mi tam začne poskytovatel omezovat download z Webshare. Dnes to mám tak, že na tarifu 150/10 jedu z Webshare většinou hodně blízko maxima, tedy bez zjevného omezování ze strany poskytovatele. Co vím, že řadu lidí z jiných lokalit Vodafon při download-u z Webshare omezuje. A co je zajímavé, že to jsou ti, kteří mají nové Vodafone tarify 500/50 nebo 1000/60, zatímco u lidí, co mají ještě staré tarify, původně od UPC, k omezování nedochází. Problém tedy je, že pokud si zažádám o nový tarif a budu v něm omezován, nebude už cesta zpátky. Skoro bych si tedy raději nakonec ponechal starý tarif 150/10, než mít nový a rychlejší, ale s tím, že mě poskytovatel bude svévolně omezovat.

Máte někdo s tímto zkušenosti?
 
Citovat
#2
Určitě to bude systém "až". Nešlo by to řešit tarifem na zkoušku s tím, že si chceš ověřit, kolik v praxi dělá to "až". Je mi jasné, že se to bude blížit tarifu, ale mohl bys otestovat to omezování. Otázkou je, jestli máš vůbec na výběr.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
@jkmh Zajímavý nápad, ale pochybuji, že se o tomhle bude se mnou chtít někdo bavit. A i kdyby, co když mi to omezení zapnou až poté, co si to odzkouším a na ten nový tarif přejdu?

Z řady různých zdrojů jsem zvyčetl, že Vodafone má několik typických řešení pevného internetu, podle lokalit i podle toho, zda v tom místě před tím byla už síť UPC a také, v jakém stavu byla. A od toho se pak odvíjí i jejich aktuální řešení, jeho možnosti, funkce a parametry a asi také, zda a jak v ní mohou zákazníky nějak cíleně omezovat. Vím, také, že hodně lidí na Vodafone nadává, zatímco já si zatím na ně nemohu stěžovat. Tarif sice není žádná špička, ale funguje dlouhodobě stabilně a co hlavně, bez jakéhokoli omezování. Tak bych pochopitelně nechtěl, abych o tuto jistotu přišel...
 
Citovat
#4
No a jinou možnost nemáš mezi známými.? Nejlépe ve stejném domě, stejný poskytovatel. Nebo alespoň ve stejné ulici. Přinést a vyzkoušet svůj box či NB. Ani by to nemusel být stejný tarif, protože jestli něco omezují, určitě to nebude závislé na tarifu.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#5
Já bych se toho nebál. Pokud i nějaké omezení dělají, tak určitě ne, aby to strouhli z 500Mbps třeba jen na 100Mbps. Takže pokud by ti rychlost omezili pro webshare na polovinu rychlosti, tak je to pořád o 100Mbps víc než máš teď :-)
Osobně mi teda více vadí ten pomalý upload. Když jsem před pár lety volal ještě na UPC a chtěl jsem symetrický 100/100Mbps, tak první věc na co se mě paní ptala, bylo jestli vím, že nahrávání filmů na internet je trestné :-) :-) Člověk nemusí být hned pirát, jen zodpovědný "záložník" co backupuje svoje NASko někam ven. Paní jsem vysvětlil kolik MB má jedna fotka v RAW z 18Mpx zrcadlovky a kolik jich na jednom výletě vyfotím...
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
 
Citovat
#6
@wolfjunior No, dopadl jsem s mým dotazem (položeným nejen zde) tak, jak jsem předpokládal. 11 Ve spektru několika odpovědí se celkem rovnoměrně vyskytly všechny varianty od "neomezují vůbec, jede mi to vždy blízko maxima tarifu" až po "omezují zásadně, večer mi to klesá až k rychlosti 3 Mbps". Každopádně díky za názor.

Neobstál jsem ani s nápadem @jkmh, protože známí v okolí mají vesměs starší tarify ještě od UPC (stejně jako já) a zazvonit na neznámého souseda a požádat ho, že si do jeho sítě připojím PC nebo na jeho PC spustím test stahování z Webshare, mi nepřipadá jako něco, do čeho se mi moc chce.

Jinak souhlas tím významem rychlosti updloadu. I já zálohuji vybraná data z NAS a také posílám do cloudu fotografie a home videa pro celou širší rodinu. A tam je těch max. 10 Mbps přeci jen hodně otravných.
 
Citovat
#7
Jsem v Plni na bývalé síti UPC. Mám nový tarif 500/50 Mb/s a s žádným omezováním jsem se dosud nesetkal.
Dle smluvních podmínek má běžet 95% dne minimálně 60% rychlostí, tedy 300/30 Mb/s a smluvně garantovaná minimální rychlost je 30%, tedy 150/15 Mb/s. Čili mělo by ti to bohatě stačit, a ty si určitě dokážeš ty předepsané rychlosti ohlídat a případně reklamovat.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)