• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzdálené ovládání LibreELEC
#1
Ahoj,

potřebuji poradit s ovládáním přehrávání.
Po měsících až letech váhání jsem se odhodlal k nákupu RasPi3 a HifiBerry DACPlus, abych mohl přehrávat v dostatečné kvalitě audio ze SMB, zatím přes WiFi, později přes Ethernet. Jde zejména o klasickou hudbu, která je bohužel víceméně netagovatelná. Dále jazz a nějaká populární hudba. Sekundární určení je přehrávání internetových rádií. To vše bez displeje, ovládané výhradně z telefonu (Android), nebo nouzově z windows tabletu.
O linuxu bohužel nevím nic (profesí jsem programátor pro Windows), což se odrazilo do doby, jak dlouho jsem všechno zprovozňoval. Zatím nejpoužitelnější kombinací je pro mě LibreELEC v poslední verzi Alfa, protože podporuje VNC.
A nyní problémy, které bych potřeboval rozlouskount, a které činí stávající konfiguraci víceméně nepoužitelnou:

1. Potíží je klasická muzika, protože není dobře tagovatelná. Alba mám v číslovaných složkách (700+), ale nechci žádné skenování a přidávání knihoven, chci jen vejít do složky a spustit playlist nebo m3u. Vzdáleně, nikoli na lokále

2. chci mít možnost rozumně editovat vlastní oblíbená radia, což nefunguje ze vzdáleného rozhraní (Kore, Yatse, webové rozhraní). Proč?

3. Nefunguje prohledávání rádií (jen to zobrazí hledací dialog na lokále, a vzdálené rozhraní vytuhne)

Celkově to na mě působí dost nedodělaným dojmem a je potřeba hodně klikat, aby se člověk dostal k cíli. Nevidím stav přehrávání, když browsuji playlisty a podobně. Nerad bych skončil tak, že se budu snažit programovat něco vlastního, protože by to bylo krutě nerentabilní (Win IoT Core + Android). Prosím o jakékoli nakopnutí správným směrem.
Děkuju.
 
Citovat
#2
1. Ke složkám se dostaneš přes Kore → Soubory, osobně to používám a není problém spustit hudební soubory, playlisty nebo .strm ....

2. pro vzdálenou editaci doporučuji WinSCP a něco málo i přes mobil, pomocí správce souborů např. ES Explorer  .....

3. doporučuji doplněk Play.cz je tam dost radii případně vytvořit vlastní .strm navod najdeš zde na foru (kategorie Hudba)
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
Ahoj,

moc děkuju za rychlou odpověď.

1. Už jsem našel, jen jsem se trápil s tím, že jsem neviděl volbu "hrát odtud" (je to kliknutí navíc a nějak mi to nedocvakávalo). Ale hurá, aspoň to funguje. Bohužel se seznam složek načítá ukrutně dlouho a když už ve složce jsem, nevím, v jaké jsem (takže musím o patro výš a načítá se to ukrutně dlouho). Nejspíš budu muset přejmenovat všechny složky včetně playlistů, abych se trochu chytal.

2. WinSCP je pro správu souborů, jestli jsem to správně pochopil. To asi nevyužiji, stačí mi smb.

3. Play jsem přemlouval a přemlouval, až jsem to rozchodil. Nicméně zná jen pár českých rádií (zrovna ta nepotřebuji skoro vůbec), a přidávat vlastní stanice (a to vzdáleně, ale ani v lokále) také neumí.

Každopádně ještě jednou děkuju za pomoc.
 
Citovat
#4
1. V LibreELEC by jsi měl mít povoleno vzdálené ovládání pomocí programů na ostatních systémech.  U mě se složky s hudbou načítají téměř ihned bez prodlevy a to nemám u TV nijak silný Wifi signál. Připojuji se přes Kore na flash disk, kde mám cca 120 alb (nejspíš jich máš podstatně více jinak si to nedovedu vysvětlit ).

2. Pokud ti jde jen o přesun souborů složek bohatě ti postačí Samba (Průzkumník, TC.... ). V případě že budeš chtít hlouběji nastavovat-editovat nebo posílat příkazy doporučuji použít WinSCP.

3. Play.cz z českého repozitáře obsahuje nějakých 90 stanic je pravda že načítání trvá trochu pomaleji. Samozřejmě lze použít i jiné doplňky např. TuneIn, Shoutcast2 ......
Vlastní stanice musíš přidat manuálně, to jest najít si na netu streamy např. zde http://www.listenlive.eu/czech-republic.html a vybraný stream zkopírovat do poznamkoveho bloku a přejmenovat na .strm více zde: Přidání nového rádia do Kodi
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#5
Včera jsem s tím konečně pohnul, aby přehrávátko dělalo, co chci. Problém je hlavně v tom, že jsem nedotčený linuxem a nevím, co je ještě OS, co je nějaká nadstavba, tj. jestli má smysl zkoušet něco jiného (zajímalo mě Volumio, ale to jsem nerozběhal) a podobně. Ani mi nebylo jasné, kde končí API serveru a co je už zodpovědnost vzdáleného ovladače.
Hlavním úspěchem je, že jsem našel Android aplikaci Kodi Remote, která dělá prakticky přesně to, co jsem potřeboval a člověk nemusí moc klikat. Ostatních asi osm byly jedna jak druhá a přišlo mi, že jejich autor moc nepřemýšlel.
K bodům:
1. ovládání zaškrtnuté mám. Alb (složek) klasické muziky mám asi 700+. Načítá se to ze serveru přes wifi, a pak do mobilu to jde taky přes wifi. Načtení trvá cca půl minuty. Škoda, že se to nedá nějak nakešovat - k tomu zjevně slouží knihovna, ale ta mi zase klasickou muziku úplně zprasí (myslím organizačně)
2. tam jsme se úplně nepochopili, mně šlo o modifikaci nějakého "my radios", což přesně Kodi Remote umí, hurá! Tohle a tedy i bod 3 tím pádem funguje. Je fajn, že to jde editovat v nějakém xml, ale nedovedu si představit, že manželka, nebo i já, brouzdáme přes mobil stovkami rádií, nějaké nás zaujme, tak jdeme hledat URL, přihlásíme se nejspíš z počítače na server a modifikujeme xml...
Ještě k tomu Kodi Remote - když brouzdám složkovou strukturou, umí to dokonce ukázat, kde ve složkách stojím. Vše je tak nějak pohromadě pod muzikou, nemusím nikam do doplňky/radio/content, atd. Dokonce to umí nějaké základní vyhledávání v dané složce. Poslední, co mě taky velmi zaujalo, že to umí vyhledávat na youtube a vidím výsledek na telefonu, nikoli na serveru. Jen mi to pak nepřehrává (stačí mi jen audio), ale to věřím, že doladím.
Ještě jednou dík.
 
Citovat
#6
Kodi Remote je celkem obecný název asi tím myslíš aplikaci Yatse (kdyžtak nahoď odkaz) ? Co se týče odezvy, tak právě s Kore mán nejlepší výsledky, ale ať si každý vybere co je mu nejbližší.

YouTube není problém, samozřejmě musíš mít na LibreELEC (používám verzi 7.0.2), nainstalovaný youtube doplněk, získáš tak přístup ke svému účtu, poté už jen v mobilu vybrat  doplnky→youtube . Další možnost jak vzdáleně přehrát jakékoliv web video - hudbu je aplikace Tubio (popis najdeš zde na foru).
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Na Youtube se podívám, nutnost účtu mne tedy netěší, ale dá se to překousnout.
Kodi Remote je opravdu jen škatulka, - aha, oni to dali do názvu. Mám na mysli Music Pump XBMC / Kodi Remote
https://play.google.com/store/apps/detai...remotebeta
Yatse bylo jedno z těch, co jsem rozladěn opustil (v prvním příspěvku bod 2).
 
Citovat
#8
Dík za doplnění, v youtube není třeba se připojovat ke svému účtu, ale budeš pak muset vyhledávat ručně....
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#9
Aha, tak jsem opět narazil. Nainstaloval jsem Music Pump na druhý telefon v domácnosti a uložená rádia to samozřejmě nevidí. Kristepane, proč nefunguje tak základní věc? Proč se to chová jak aplikace z devadesátých let Sad
 
Citovat
#10
Proč je asi nevidí ? Kam jsi ty rádia uložil ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#11
Já to chápu, je to uložené na klientu. To není moc dobře vymyšlené. Bohužel.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)