• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIFIkundace
#1
Zrušil jsem UPC a tím i router. Mám 3 PC v síti pomocí tetheru na mobilu a win10, velký soubory přesouvám ad-hoc kabelem LAN. Tether 5G, můžu přepnout na 2,4G. Vše funguje, ale vidle mi do toho hodila zásuvka z číny, nemůžu jí najít. Logicky mi vychází, že potřebuji mít router připojený na internet přes LAN, povedlo se mi připojit router na internet přes ten tether, ale zásuvku ne.
Nějaké řešení?
Dík.
 
Citovat
#2
Tether je
* kryptoměna USDT
* aplikace z Google Play pro aktívní prvek TP-Link

Zásuvka z číny
* může být cokoli řízené jakkoli

Nějaké řešení, jak dostatečně popsat tvé prvky v kundaci?
Vyzkoušej do "Domácí automatizace..." sem https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-domac...n=lastpost
 
Citovat
#3
Tethering.
Zásuvka je Wifi pro android aplikace Smart live nebo Tuya.
S TP linkem to nemá nic společného.
Zkouším jestli to někdo neřešil, nechce se mi studovat a programovat kvůli zásuvce síťování.
Dík za reakci.
 
Citovat
#4
> https://www.s474n.com/postrehy-z-praxe-p...omaci-lan/

> https://www.s474n.com/postrehy-z-praxe-p...maci-wifi/
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#5
Dík za reakci, to je taková klasika, nevím jestli jsem to napsal zřetelně, ale router už na domácí sít nepoužívám, všechno mi routruje ten mobil, až 10 uživatelů toho tetheringu. Jediný internet mám na tom mobilu. A na všech PC vidím ty ostatní v síti - překvápko. Síť na W10 bez routru. Bohužel ta zásuvka potřebuje router s LAN internetem.
 
Citovat
#6
No jo, tohle je bolest dnešní doby, kdy se k technice dostávají lidé, kteří o její funkci a s ní spojenou terminologií nemají ponětí. A když pak popisují svůj problém vychází z terminologie, kterou pochytili v e-shopech, populárních a popularizujících článcích a návodech, které v některých případech vytvářeli lidé s podobně pochybnými znalostmi. A když si pak ještě, pod dojmem, že tomu přeci každý bude rozumět, upraví nějaký termín (termit 1), dopadne to tak, jako v tomto vláknu. Hodinky - holinky, vždyť je to jedno, obojí se natahuje. Ona je ta terminologie a znalosti opravdu důležité, nechce-li dotyčný vytvářet zcela zbytečnou diskusi, ve které se 90 % času věnuje tomu, dostat z něj, co vlastně chce říci a s jakým porblémem potřebuje pomoci. Taková ta hra, "hádej na co myslím", je v těchto diskusích docela rozěířená a upřímně řečeno, mně osobně to už unavuje. Zvláště, když se pak dotyčný po dvou stránkách diskuze rozčiluje a píše "ale vždyť to jsme psal už v prvním příspěvku". Ono to tomu dotyčnému nakonec možná i jasné je (nebo si to alespoň myslí), když to popisuje, ale musí si uvědomit, že to musí napsat tak, aby tomu rozuměl i člověk co to bude číst, který u něj doma nikdy nebyl a už vůbec nevidí do jeho hlavy. Tolik obecně...

Nebudu komentovat tvůj způsob provozu domácí síťové infrastruktury jinak, než dvěma slovy. Nesmyslná a šílená. Tedy pokud je tohle stabilní způsob porvozu. Neřekl bych, na zkoušku nebo dočasně, k překlenutí nějakého přechodného stavu, ale postavit na tom provoz domácího mediálního prostředí. Na druhou stranu ale nakonec píšu: "ale jo, fungovat to bude, možná k tomu máš ještě i nějaký jiný důvod, tak proč ne..." 1

A k řešení problému (když nebudu navrhovat to celé vyházet a nahradit to nějakým dnes už víceméně standardním SOHO řešením). Jádrem tvého problému (a tam mohla směrovat tvoje otázka jasně a přímo hned na začátku) je, jak propojit segment sítě, realizovaný pomocí powerline technologie, se sítí relizovanou pomocí wifi. Necheš-li něco vyhazovat či nahrazovat, tak by mělo stačit pořídit si wifi AP (access point) umožňující nastavení do režimu klient, ten na straně wifi připojit k tvé wifi síti (kterou ti vytváří mobilní telefon) a na straně druhé do něj zastrčit patchcord připojený k té powerline zásuvce.
 
Citovat
#7
Za me - vsechno vyhazet a postavit robustni sit. Robustni urcite neni nekde polozeny mobilni telefon na policce a napojeny na nabijecce, ale treba specializovany LTE modem s vystupem na RJ45, ktera pujde nasledne do nejakeho routeru a z nej pres switch bude AP a pripadne dalsi zarizeni naprimo kabelem. Ostatne, tak jak je presne zmimeno ve vyse linkovanych clancich.

Protoze, az nekdy vyhodis ten tvuj mobil ci modem, tak proste precvaknes jeden kabel a fungujes dal. Jasne, pokud mas dve zarizeni, tak te nemusi trapit znovu nejaka konfigurace, ale nedovedu si predstavit tuhle silenost provozovat doma, kde mam vice nez 50 sitovych zarizeni.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
Uff, tak to je docela "dobrodružná" domácí síť (nic ve zlém) .....  14
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
@uda: čo je zač ten router? Ako písal @JiRo: ak to ide, prepni ho do režimu, keď budeš "net" získavať z toho hotspotu, ale router ti bude potom vytvárať vlastnú vnútornú WAN/LAN sieť, na ktorú budeš mať pripojené všetky zariadenia. Podobné niečo som mal spravené pomocou routera Well WRC5010N, ktorý bol toho času (dobrých pár rokov dozadu) za nejakých 15€, čiže skoro zadarmo, ale mal funkcie ako gateway, repeater, acces point a kopec ďalších..
Výhoda je, že aj keď odpojíš ten hotspot alebo sa s ním niečo stane, vnútorná sieť ti zostane a aj všetky nastavenia ip atď.. Potom len pripojíš druhý hotspot alebo napojíš na susedovu wifi 1 a bežíš ďalej.
Nehovoriac o vyššej prenosovej rýchlosti vrámci vnútornej siete a všetky srandy typu tej zástrčky alebo iných smart vecičiek budú fungovať, lebo im je jedno už potom, ako získavaš "net", ale nie je im jedno, či sa pripájajú do ,,klasickej" siete alebo na hotspot (nie sú na to stavané).. Keď ich najskôr pripojíš do klasickej siete, potom to môžeš mať pripojené hoci aj cez mokrý špagát, už je to jedno

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#10
No, pánové vy jste úplně mimo, proč dělat věci jednoduše když jdou složitě, nepoužívám žádný pošahaný router ani svišť, jednoduše připojím k mobilnímu internetu 3xPC a win10 mi z toho udělají domácí síť, žádné kabely, žádné další spotřebiče.
Ten acespoint a klient jsem zkoušel, umí to jeden starý router 842 z roku 2011, nový už to neumí. Připojí se k tetheringu mobilu a pouští internet po LAN. Bohužel se ale nespojí  se zásuvkou. Takže taky nic.
Už to neřešte.

Rossi D: co je na ní dobrodružného?
 
Citovat
#11
@uda No jasně, jsme mimo. Jsou to věci, které člověku s tvým "rozhledem" asi nevysvětlíme, takže tě určitě nikdo přesvědčovat nebude. Ztracený čas.

Nicméně bych se tedy ještě znova zastavil u toho propojení powerline segmentu a té tvé "boží wifi sítě". Ten acces point klient jsi možná zkoušel ale, tvé tvrzení "umí to jeden starý router 842 z roku 2011, nový už to neumí" svědčí o tom, jak na tom se svými znalostmi asi budeš...
 
Citovat
#12
Komu niet rady, tomu niet pomoci

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#13
Můžeš vyzkoušet - tplink_wr842nd vs TL-WR1043ND.
Než se vydám na internet pár hodin zkouším, protože vím co se stane, buď ujetý ajťáci nebo úplný debilové, už několik desetiletí je to furt stejné.  1
 
Citovat
#14
@uda Tak za prvé. Jestli jsi zkoušel z tohohle vytvořit propojení segmentu powerline do wifi, tak není divu, že jsi neuspěl. To jsou zařízení určená k úplně jinému účelu. To že to má anténu wifi a ethernetové zásuvky nestačí.

A za druhé, nezdá se ti, že to s tím slovníkem přeháníš?
 
Citovat
#15
.... jsem úplný debil ..... omlouvám se ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
Mně to fakt často připadá, že ten věs-mirný žoldák má mnoho reinkarnací...
...nebo školí následníky k umění probouzet podřimující témata.
[Obrázek: Han_Solo_depicted_in_promotional_image_f...977%29.jpg]
Některý krok v postupu zřejmě nejde prostřelit: https://www.sunnysoft.cz/download/cz-navod-pci-546.pdf
 
Citovat
#17
Od TPlinku nečakaj žiadne zázraky. Tie ak majú 5% z funkcií lepších zariadení, tak som veľa povedal. Tie sú presne pre ľudí ako ty, čo chcú veci jednoducho, čiže pripojiť, fungovať a nič neriešiť. Akurát, že keď chcú niečo konkrétne nastaviť, tak to nejde.
Tu ti nepomôžu ,,ujetý ajťáci" ani ,,úplný debilové".. jedine, že si niečo veľmi zle nastavil v tej zástrčke, to ti ale nikto nepotvrdí ani nevyvráti, kým ju tu niekto nebude mať na vyskúšanie.
Ak je tplink 5%, tak hotspot menej než 1% ale v každom prípade je to (aj keď jednoduché a tebou vítané) funkčne sakramentsky obmedzené riešenie, kde máš možnosti nastavení 0,hovno-nič.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#18
Dík kluci za potvrzení, dokonce někteří nezvládají ani čtení. 1

Za debily se omlouvám, "nedostatečně inteligentní osoby". 1
 
Citovat
#19
playman22: On nechce žádný router ani TP-Link. Chce to mít vše připojené k mobilu.
(19.12.2020, 9:16)uda Napsal(a): ...ale router už na domácí sít nepoužívám, všechno mi routruje ten mobil, až 10 uživatelů toho tetheringu. Jediný internet mám na tom mobilu. A na všech PC vidím ty ostatní v síti - překvápko. Síť na W10 bez routru. Bohužel ta zásuvka potřebuje router s LAN internetem.

Myslím, že to ukončíme.
 
Citovat
#20
A pokaždé si říkám, že se už na to vykašlu a vždycky nakonec nějakému nebožákovi, kterému jde jen o to si tu nahonit ego, sednu na lep.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)