• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win 10 Passthrough do AVR
#1
Bug 
Ahojte,

mám problém blíže popsaný "anglicky" na níže uvedeném odkazu:

https://answers.microsoft.com/en-us/wind...2731864824


Ve zkratce nefunguje mi po pravděpodobně nějaké aktualizaci windows 10 cca 1-2měsíce zpět passthrough/bitstream zvuku (jakékoli i nekodi) do AVR Denon. Ve windows mám pouze možnost stereo, ostatní možnosti jako 5.1,7.1 a dolby atmos for home theater zašedlé a nastavení passthrough v kodi přes HDMI wasapi negunfuje vůbec (avr nevydá ani hlásku), pokud vypnu passthrough pak jede zvuk stereo. Setkali jste se někdo v poslední době s tímto problémem?

Díky za pomoc jsem už docela dost zoufalý.
 
Citovat
#2
Nějak mi není jasné, jestli se jedná o SPDIF nebo HDMI, což je obrovský rozdíl.
U mě nejede naráz zvukovka, tedy SPDIF výstup a HDMI zvuk, buď jedno nebo druhé. U zvukovky (Realtek) je potřeba povolit formáty, funkčnost se ověří tlačítkem TEST

   

U HDMI jsem NVIDIA Output do receiveru nezkoušel, takže nevím, pouze do TV, taje stereo a to fungovali, já mám nyní PC jinde a výstup Dual DVI kvůli 3D, takže bez zvuku.

V Kodi jsem měl nastaveno DirectSound: Realtek Digital Output, WASAPI jsem nezkoušel.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#3
jedná se o problém s HDMI vše je popsáno v článku na microsoftím fóru .. bohužel nelze nikde v nastavení digitálního výstupu přes HDMI povolit tyto formáty

stejné problémy jsem našel ještě zde:
https://forums.geforce.com/default/topic...formats/5/
 
Citovat
#4
Karta je Radeon, Intel, Nvidia ??????
Já mám receiver Yamahu a v něm nastaveno, aby byl passtrough, což se chová tak, že dekoduje pro zesilovač, ale na HDMI výstupu, který vede do TV je totéž co na vstupu. Vzhledem k tomu, že TV je pouze stereo, tak je na ní při AC3 5.1 atp ticho, neumí to, vypne zvuk. Funguje pouze tehdy, když je v receiveru nastaven downmix.
V nastavení Digital Output by mělo být HDCP compliant, W10 si výstup osahají.....
Teorie o aktualizaci a tím pádem zboření se mi nelíbí z toho důvodu, že např. u mě dodává ovladače Nvidia.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)