• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Xiaomi Mi TV Box S
#1
Zdravím. Obraciam sa na Vás s nasledujúcim problémom. Mám spojazdnenú aplikáciu KODI na svojom android boxe Xiaomi Mi TV Box S prepojený s TV LG WebOS a s routerom ethernetovým káblom. Aktuálne mám problém s prehrávaním filmov, prehľadávanie filmov v KODI funguje, avšak ak spustím film v ktorejkoľvek kvalite, tak vidím len čiernu obrazovku s načítacím logom a bez zvuku. Sekundy bežia ale bez obrazu a zvuku. Otázka je kde je problém, keďže niekoľko dní dozadu mi filmy šli bez problémov spustiť. Ak spustím KODI na svojom PC všetko beží bez problémov. Je teda problém s RAMkou android boxu alebo s verziou androidu či verziou KODI? Ďakujem.

Verzia KODI:  19.3
Verzia SCC: 1.12.7
Voľné interné úložisko android boxu: 3.4 GB
Rýchlosť prenosu: 39 MBit/s
 
Citovat
#2
Spíš bych prověřil HDMI kabel.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#3
Skúsim vymeniť HDMI ale nebude skôr problém v boxe, keď ani nenacita film? Možno nestačí 2GB RAM. Niektoré filmy mi vôbec ani nenacita a niektoré sa mi zapnú ale idú len sekundy bez obrazu a zvuku ako na fotke.
[Obrázek: thumb_show.php?i=bdy6ct42q&view]
 
Citovat
#4
Řekl bych, že to dělá v nastavení přehrávače nějaký akcelerátor videa, dekodér.
Než něco změníš, zapiš si stav.
EDIT: Další nápady, promazat úloziště od náhledů - třeba má zaplnění vliv. Openwizard... https://www.kodi-guide.com/open-wizard-kodi-addon/
Změna velikosti video-cache... https://kodi.vlckovic.cz/

EDIT: Ještě upresnění, máš aspoň jeden film/video, který funguje?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Dnes som vyskúšal KODI a nešlo ani vyhľadať filmy, pretože bola plná interná pamäť úložiska boxu. Vymazal som údaje KODI, znova načítal zdroje na Stream Cinema a OpenWizard ale pri inštalácii z repozitára mi vypisuje chybovú hlasku: “The dependency on script.module.requests version 0.0.0 could not be satisfied” a pri SC túto: “The dependency on script.module.requests version 2.22.0 could not be satisfied.”

Na android boxe mám voľnú RAM 1GB/2GB a interné úložisko celkovo 5GB.
Na pc mám voľnú RAM 27GB/32GB a úložisko cez 500GB. Na pc mi všetko šľape bez problémov.
 
Citovat
#6
Fakt tady "diskutujete" nad problémem v Kodi, aniž by kohokoliv napadlo podívat se do logu? Double fuck
 
Citovat
#7
Ako generujem teda log? Nik ho zatiaľ odo mna nevyžadoval. Takto to zasekne pri každom filme spustenom na TV cez android box. V PC bez problémov aj v 4k kvalite.

[Obrázek: thumb_show.php?i=9z8s7qukr&view]
 
Citovat
#8
@mahoney: Při jakémkoliv problému v Kodi by uveřejnění logu mělo být samozřejmostí. Už třeba proto, aby člověk nemusel rolovat na začátek, aby se dozvěděl tvůj HW. Automechanik taky napíchne krabičku a podívá se, co mu bonzne na motor diagnostika.
https://kodi.wiki/view/Log_file nebo https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-ako-ziskat-log-subor.

Ty hlášky znamenají, že nejspíš nemáš ty skripty nainstalované nebo jsou nabourané. Stáhni si je a doinstaluj ručně. Vždy nezapomeň spustit po instalaci restart. https://mirrors.kodi.tv/addons/matrix/sc....requests/. Pokud nemáš matrix, najdi jsi v mirrors svou verzi.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Takže tu je spomínaný log.

https://paste.kodi.tv/ulugikenom

Čo sa týka problému, tak som vyskúšal továrenské nastavenia android boxu a po tomto kroku mi aktuálne idú všetky filmy pri rovnakých nastaveniach. Avšak rad by som si nechal poradiť, ktoré nastavenia mám aplikovať, aby som sa vyhol opätovnému problému s prehrávaním filmov? Zatiaľ mám 2 postrehy:
1. aktuálne mi filmy idú cez 5GHz Wifi a predtým som používal USB-Ethernet redukciu ale dočítal som sa, že cez tu redukciu a USB 2.0 je podporovaná nižšia rýchlosť ako cez wifi. Možný problém s prehrávaním filmov?
2. pri dnešnom prvom spustení kodi som mal okamžite plnú internú pamäť (5GB) a nefungovalo už ani vyhľadanie filmov keďže sa automaticky vypli určite funkcie. Možný problém s malym množstvom úložiska pri prehrávaní rilmov
 
Citovat
#10
@mahoney: zkus v nastavení SCC zvolit Odlehčený režim. Nestahuješ tolik dat, ale taky nemáš o streamu tolik informací. Pokaždé, když se ti to sekne, zkus najít v boxu adresář Thumbnails v Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ a vymazat ho obsah a spustit Kodi. Pokud to bude pomáhat, nainstaluj ten Openwizard a nastav jej na čištění při spuštění.

S tou rychlostí je to složitější. USB2 má teoretickou rychlost 480Mb/s. WiFi 5G má teoreticky 3,5Gb/s, ale je náchylná k rušení a se vzdáleností se rychle zmenšuje. V praxi to bude samozřejmě méně. Ale i kdyby byla skutečná rychlost jen polovina těch teoretických, pořád je to více než běžné streamy. Takže za mě - kabel je kabel (ale kvalitní včetně radukce!).
Streamy mají běžně 5Mb - 15Mb/s, 4K mají klidně i 4x vyšší. Omezujícím prvkem je tak jako tak skutečná (ne papírová) rychlost tvé přípojky, resp. rychlost v nejužším hrdle cesty od zdroje streamu do tvé krabičky. Rychlost na WS si můžeš otestovat přímo v nastavení SCC a porovnat přes Wifi a USB.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#11
@mahoney Ten log je v době po restartu do továrního nastavení nebo před ním? A pokud už dáváš log, tak postupuj tak, aby to mělo smysl. Tedy nejlépe tak, že:
 1. Zapni debug
 2. Restartuj (nejlépe celý box)
 3. Spusť Kodi
 4. Počkej cca 30 sekund
 5. Proveď tu akci, jejíž chování chceš v logu zdokumentovat
 6. Ulož log
Vyčerpání celé paměti po startu Kodi se mi nezdá. Nevím, čím by se to mělo stát, v Kodi samotném žádná taková aktivita, která by to provedla bez toho, že spustíš nějakou funkci, není. Video cache tam nevidím, knihovnu, jak vidno, asi také nemáš, scraper se ti také nespouští, takže k ničemu, co by čerpalo paměť nedochází. Budeš muset zjistit, co přesně a čím se ti to plní. Odlehčený režim SCC moc nepomůže. Těch pár informací o streamech je prd a ani velikost thumbnails zobrazení obsazení žádné zásadní nároky na paměť mít určitě nebude. A nic jiného snad odlehčený režim SCC neomezuje. A navíc tyhle thumbnails se do paměti zapisují teprve v okamžiku, kdy se ty obrázky poprvé zobrazí, takže určitě příčinou zaplnění paměti (a už vůbec ne po startu) být nemohou. A pozor, ruční smazání thumbnails není úplně korektní postup. Když už, tak současně s tím musíš smazat odpovídající databázi (Textures13.db).
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)