• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 9 Hlas(ů) - 2.56 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
(26.3.2021, 19:25)Rossi D Napsal(a): ....jsem u vás chlapci, jen ...

Nespěchej a pořádně nabírej síly. Je to urputnej zmetek. Přeji vyzdravení!!! 52 Thumbup
 
Citovat
@Rossi: Držím palce,já se odtamtud vrátil před týdnem tak ješte měsíc doma a pak už práce.
RPI 3 Libreelec 9.0 TVH,Tanix TX3 Coreelec 9.0.xx ,X96mini Coreelec 9.0.xx, KI pro Coreelec 9.0.xx
 
Citovat
Vydrž
RPi3, RPi4, LE9.2
 
Citovat
@Rossi D Držím palce a přeji hodně sil!
 
Citovat
Tak zase z veselejšího soudku.
Český Statistický Úřad
Neoficiálně podle "vyslechnuto a nalezeno" ve veřejném prostoru:


ČSÚ: Sčítání
Vážení uživatelé, omluvte prosím dočasnou nedostupnost aplikace pro vyplnění elektronického sčítacího formuláře.

Informace tiskového odd. ČSÚ
Nefunguje jeden modul - modul adres.
SW poskytly dvě společnosti, jedna je OKsystem.

OKsystem
Reference - Veřejná správa - OKadresy
Ministerstvo obrany ČR

No potěš mne koště!
 
Citovat
Všem děkuji za podporu ! Snad už se to obrátí k lepšímu, bylo to a stále ještě i je těžší než jsem si myslel .....


Instalační balíček populárního FTP klientu FileZilla obsahuje adware. Jak se mu vyhnout?

[Obrázek: getthumbnail.aspx?crop=1&w=600&h=300&q=6...=321696391] Vývojáři aplikací mají celou řadu možností, jak ze své práce finančně profitovat. Kromě zpoplatnění či poskytnutí verze s více funkcemi za poplatek mohou vydělávat například zobrazováním reklam. Autoři populárního FTP klientu FileZilla se však uchýlili k praktice, která bývá často kritizována – instalační balíček pro počítače s operačním systémem Windows obsahuje takzvaný adware.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Skylink od května ruší servisní poplatek, ale zavádí placený balíček Mini

[Obrázek: MBB834bdd_skylink.jpg] Satelitní a internetová platforma Skylink bude mít od května nový ceník. „Hlavní změnou je zrušení konceptu servisního poplatku a zavedení nového placeného balíčku Mini za cenu 149 Kč měsíčně (při úhradě přes SIPO, inkasem z účtu, případně při opakované platbě kartou) nebo 1788 Kč ročně,“ uvedla v tiskové zprávě.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Nová tvář Linuxu. Takhle vypadá prostředí GNOME 40

[Obrázek: gnome-40-features-1200x900.png] Po půl roce přichází další velká aktualizace desktopu GNOME. Přes 800 přispěvatelů pomohlo přidat nové funkce a opravit chyby, celkově zavedli bezmála pětadvacet tisíc změn.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Nová generace Apple TV přinese i přepracovaný dálkový ovladač

[Obrázek: 41087-79489-210329-AppleTVRemote-xl.jpg] Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Apple připravuje novou generaci multimediálního přehrávače. Současná Apple TV 4K (pátá generace) byla představena v září 2017, staví na čipu A10X s frekvencí 2,38 GHz a má 3 GB paměti LPDDR4. Vyrábí se v 32GB a 64GB verzi a podporuje výstup HDMI 2.0a.
 
[Obrázek: RcC7s0T.png?2]V online službě Aerovod budou dostupné filmy před premiérou v kinech

[Obrázek: aerovod-menu.jpg] I česká platforma Aerovod začíná experimentovat se včasnými online premiérami filmů. Zavádí nový model Premium VOD, v rámci kterého nabídne některé snímky dokonce před uvedením v kinech. Začne s českým dramatem Služebníci.
 
[Obrázek: rI71bwK.jpg?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Televize Barrandov chystá vlastní streamovací službu

[Obrázek: Barrandov-Plus.jpg] Televize Barrandov překvapivě oznámila spuštění streamovací služby. Z pracovního názvu „Netflix Jaromíra Soukupa“ se nakonec vyklubal Barrandov+ a půjde o přímou konkurenci Czechflixu. Projektu, do kterého ředitelé ČT, Primy a Novy Soukupovu televizi nepozvali.
 
[Obrázek: jnlALHr.png?1]Amatérský astronom přišel s alternativním vysvětlením původu signálu „Wow!“

[Obrázek: 714be4cd-2bbb-406b-854d-f2fb24532073.jpg] V červnu 2017 jsme zveřejnili článek o rozluštění záhady tzv. „Wow!“ signálu. Ten zaznamenal 15. srpna 1977 Jerry Ehrmann, který pracoval na projektu SETI.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Záludný malware útočí na weby s WordPressem – směruje návštěvníky na podvodné stránky

[Obrázek: artificial-intelligence-2167835_640.png] Bezpečnostní experti Denis Sinegubko a Adrian Stoian odhalili malware, který infikuje weby postavené na redakčním systému WordPress. Zatím ho zachytili na několika desítkách stránek s tím, že jde o falešný či modifikovaný plugin jQuery Migrate.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]LG Electronics údajně 5. dubna uzavře mobilní divizi 

[Obrázek: LG-Smartphone-Phone-Business-Ending-Soon.jpeg] Informace o hlubokých problémech mobilní divize LG už kolují nějaký ten pátek a není se jim v zásadě co divit. Finanční výsledky poslední doby jsou poměrně tristní a na pořádný prodejní hit už čekají velmi dlouho. Inovativní snahy jako například LG Wing se zcela minuly účinkem a reálně se jich prodalo jen velmi málo. Mogulům korejského giganta tak už asi definitivně došla trpělivost s prodělečným oddělením a podle zákulisních zdrojů už je konec celé mobilní divize neodvratný. K oficiálnímu oznámení by údajně mělo dojít už 5. dubna.
 
[Obrázek: crmjJZ4.png?1]CESNET rozšiřuje akademický a vědecký cloud MetaCentrum na 38 tisíc jader

[Obrázek: 6065dbae48e70-3055.jpg] Sdružení CESNET, které provozuje rozsáhlou síť a výpočetní kapacity pro tuzemský akademický sektor a vědu, rozšířilo svou distribuovanou službu MetaCentrum o 8423 pro­cesorových jader. Celková kapacita činí 38 tisíc jader.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Kdysi v Suezu uvázly lodě na osm let, jedna byla česká. Námořníci zažili i nálet

[Obrázek: 403235100081026_01.jpg?1279187192] Psal se rok 1967 a napětí kolem Suezského kanálu, už tehdy jedné z klíčových námořních cest planety, stoupalo. V červnu přerostly spory mezi státem Izrael a jeho arabskými sousedy Egyptem, Jordánskem a Sýrií v ozbrojený konflikt. Trval krátce, do učebnic dějepisu vstoupil jako šestidenní válka. Osud 14 lodí, které se v Suezu náhle ocitly přímo na frontové linii, ale předurčil na dlouhých osm let.
 
[Obrázek: zeKoWd8.png]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Nejstarší motoznačku Evropy proslavil aerotunel a osmiválec

[Obrázek: mO14T1NxgQbJD45a9OiIZKyfmh9aHlOsQqH2hl_j...iCO22UAcaL] ..... před sto lety, 15. března 1921 založili Carlo Guzzi a Giorgio Parodi společnost Società Anonima Moto Guzzi. Vznikla tak jedna z nejstarších motocyklových značek světa a vůbec nejstarší dnes existující evropská.
 
[Obrázek: iQYiwpg.png]Evropu potichu plní bzučící zařízení. Rébus, jak skladovat elektřinu, se blíží řešení

[Obrázek: bateriovy-system-baterie-tusimice-cez-ak...r-2021.jpg] Kdo vymyslí, jak efektivně skladovat elektřinu, dobude svět. Stará poučka se začíná stávat realitou. Nadějným řešením jsou bateriová úložiště elektřiny. Za poptávkou po nich stojí rozvoj obnovitelných zdrojů, jejichž výroba je nestálá. Přebytečnou elektřinu je tak nutné uložit na dobu, kdy o ni bude nouze. Aktuálně.cz připravilo s projektem Evropa v datech speciál o úložištích elektrické energie.
 
[Obrázek: zeKoWd8.png]Technologie Action Audio převádí obraz sportovního utkání na zvuk. Nevidomí tak mohou míček slyšet

[Obrázek: action_audio.png?format=1500w] Australská univerzita Monasch ve spolupráci s organizací Tennis Australia tvoří program na přepis obrazu na zvuk. Action Audio je něco jako Braillovo písmo, ale pro uši. Jeho cílem je, aby si i neslyšící mohli vychutnat sportovní utkání téměř naplno. Každého zřejmě napadne, že od toho je tu zvukový komentář. Podle tvůrců jde ale o něco úplně jiného.
 
[Obrázek: jnlALHr.png?1]Jak časoprostor ohýbá beruška? Unikátní experiment změřil gravitační pole odpovídající její přitažlivosti

[Obrázek: wJeXFBKSodUcS-0gi6GkH_iW0AoG5RLxEIFeIj5W...9OIHtznJov] Ve fyzice existují čtyři základní síly. Z nich se v každodenním životě nejběžněji setkáváme s gravitační silou, třeba když nám něco spadne anebo něco hodíme. Pak je možná překvapivé, že gravitace je z těchto sil daleko nejslabší a na Zemi je nejobtížněji měřitelná. Nemluvě o tom, že částice, které by měly gravitaci zprostředkovávat, tedy gravitony, jsou zatím jen zcela hypotetické.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]Mobilní tarify byly jen začátek. ČTÚ bude srovnávat i pevný internet a televizi

[Obrázek: dQhBNRw.jpeg] ČTÚ spustil koncem února srovnávač tarifů veřejně dostupných služeb elektronických komunikací. V první fázi se zaměřuje na mobilní volání, SMS a data. Koncem března přibydou i tarify mobilního internetu (bez hlasových služeb). Od 1. května se ve srovnávači objeví také volání přes pevné linky, internetové připojení a televizní služby. Vytvoření nástroje úřadu nařizuje loňská novela ZoEK.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Po naší smrti se v mozku probouzejí „zombie“ geny. Překvapivě aktivní jsou i některé buňky

[Obrázek: NDZTJ7DCNVGOVBE5RSIPT6JSMQ.jpg] O tom, co se odehrává v mysli člověka při odchodu na onen svět, se můžeme jen dohadovat. Možná je to jen „pád do černočerné tmy“. Tomu by napovídalo vyhasnutí aktivit měřitelných pomocí EEG.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]Boston Dynamics uvádí semi-autonomního robota Stretch

[Obrázek: BOSTONDYNAMICS_STRETCH_WAREHOUSE_Credit_...mics.0.jpg] Společnost Boston Dynamics představila dalšího robota. Tento už vypadá podstatně více "strojově" než Spot nebo Atlas, stále má ale nabídnout pokročilé technologie z výše zmíněných dvou, které tentokrát najdou využití ve skladech.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Zakladatel moderní informatiky Alan Turing se objeví na britské 50librové bankovce

[Obrázek: AlanTuringCover4.jpg] Britská národní banka představila novou bankovku s portrétem Alana Turinga. Turing byl brilantní matematik a zakaldatel moderní informatiky. Během druhé světové války dokázal dešifrovat Enigmu. Nyní se objeví na bankovce s nominální hodnotou 50 liber.
 
[Obrázek: jnlALHr.png?1]Ukrajinský dron Raybird 3 úspěšně autonomně vzlétl z jedoucího automobilu

[Obrázek: whatsapp-image-2021-03-10-at-13.17.07-1-640x480.jpeg] Ukrajina v poslední době předvádí celou řadu zajímavých technologií v oblasti bojových dronů. Ukrajinská společnost Skyeton nedávno oznámila, že úspěšně otestovala nový systém pro vypouštění dronů z automobilů.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]Ve Windows bude nová složka OEMDRIVERS – Microsoft do ní přesune ovladače třetích stran

[Obrázek: 20210331_6063edbb4494d.jpg] Uživatel, vystupující na internetu pod přezdívkou Albacore, odhalil na sociální síti Twitter zajímavé zjištění: vypadá to, že Microsoft chce izolovat ovladače třetích stran na desktopu podobně, jako je izoluje ve Windows 10X – tedy v samostatné složce OEMDRIVERS.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Hovory z mobilu slaví 48. narozeniny. Z Motoroly volali do Bellu a důvod vás pobaví

[Obrázek: 620w] 3. duben je významný den pro mobilní komunikaci. V tento den roku 1973 proběhl první hovor z mobilního telefonu. Tento historický zlom provedl Martin Cooper. Protože tehdy pracoval jako vedoucí divize komunikačních systémů firmy Motorola, nemohl nést použitý mobil jinou značku. První mobilní telefon se jmenoval Motorola DynaTAC 8000X.
 
[Obrázek: ofuozKu.png?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Super Mario Bros. vydraženo za 660 tisíc USD, 4násobek předchozího rekordu

[Obrázek: eb358210-9402-11eb-8ee1-1e4874071965] Máme zde další rekordní dražbu hry Super Mario Bros. Tentokrát šlo opravdu o pořádný rekord, protože ten předchozí překonal více než 4násobně. Cena za hru se totiž vyšplhala na 660 tisíc USD.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]Google vypíná další aplikaci. Její definitivní konec nastane v květnu

[Obrázek: google-wifi-router-recenze.jpg] Společnost Google se rozhodla pro vypnutí svého nástroje Google WiFi. Aplikace, která od svého počátku v roce 2019 funguje jako konfigurační a testovací prostředník mezi telefony a routery této americké značky (aktuálně v sérii Nest), dosloužila. Americká společnost o tom začala před pár hodinami informovat uživatele v rámci notifikací. Ke konci se tak řítí další Google nástroj, nicméně jde o logický krok způsobený postupným vývojem ve zmíněném segmentu pod křídly tohoto giganta.
 
[Obrázek: 7ePrSuj.png?1]Radio Rubi se přejmenuje na Fajn Radio

[Obrázek: radio-rubi-1.jpg] Dlouholetá značka jednoho z průkopníků soukromého rozhlasového vysílání na našem území zřejmě definitivně mizí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden zveřejnila žádost o souhlas s přejmenováním moravské stanice Radio Rubi na Fajn Radio.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Pár si během svatby vyměnil digitální NFT místo klasických prstýnků

[Obrázek: nft-svatba-1.jpg] NFT nemusí být jen příležitostí pro sběratele a investory. Americký pár využil digitální tokeny při svatebním obřadu, když si vyměnil NFT místo běžných snubních prstenů. Není náhoda, že s takovým nápadem přišli zrovna zaměstnanci kryptoburzy Coinbase.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Google vyhrál mnohaletý spor s Oraclem kvůli kódu v Androidu, podle soudců bylo okopírování kódu v pořádku

[Obrázek: google-oracle-android-610x350.png] Americký Nejvyšší soud rozhodl, že Google použil 11 tisíc řádek kódu Oraclu v operačním systému Android férově a nedošlo tím pádem k porušení autorských práv. Oracle se za to s Googlem soudí už od roku 2010 a ačkoliv mu soud nižší instance dal dříve zapravdu, Nejvyšší soud nyní většinou šesti porotců proti dvěma vyhověl Googlu.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Nejmenší mazda se vešla do kufru, v Evropě ho ztratili

[Obrázek: Mazda_Suitcase_Car-4.jpg] Události z počátku 90. let se v mnoha ohledech zapsaly do dějin. S koncem studené války zaplavila svět vlna optimismu. Chytré hlavy vymyslely celosvětovou síť „World Wide Web“, dnes všeobjímající internet. Technologický pokrok zvyšoval produktivitu a svět se rychle zmenšoval. Zdálo se, že je možné úplně všechno. Třeba schovat auto do kufru.
 
[Obrázek: iQYiwpg.png]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Testy "nemožného" motoru EmDrive ukázaly, že opravdu nefunguje

[Obrázek: 01-emdrive-update.jpg?w=636&h=424] Reaktivní motor, který by pro svůj pohon potřeboval pouze energii a žádné palivo, by byl skutečnou senzací, neboť jako takový by popřel samotné Newtonovy zákony. Co ukázaly testy tohoto motoru? 
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]Začíná první státní dražba kryptoměn, vyvolávací cena za 0,42337268 BTC je přes půl milionu korun

[Obrázek: bitcoin-1.jpg] Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes spouští první státní dražbu kryptoměn. Vyvolávací cena za 0,42337268 Bitcoinu je 544 632 Kč, úřad ji stanovil podle směnného kurzu dnes ráno. V polovině března přitom stát počítal s vyvolávací cenou o 20 tisíc nižší. Zájemci se do dražby mohli hlásit do včerejší půlnoci, minimální výše příhozu je 20 tisíc korun. Aukce končí zítra.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Televize LG jsou v ohrožení. Hackeři nad nimi mohou snadno převzít kontrolu

[Obrázek: 445887507.jpg] Všechny televize LG s webOS by mohly být ohroženy nedávno objevenou bezpečnostní chybou. Útočníkovi by měl stačit jediný škodlivý link, aby získal kompletní přístup k televizoru. Jedinou ochranou je zatím odpojení od internetu.
 
[Obrázek: rI71bwK.jpg?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
(26.3.2021, 19:25)Rossi D Napsal(a): Jen co to v té nemocnici dobojuji s tím céčkovým bazmekem, jsem u vás chlapci,jen mi to bude ještě chvilku trvat.

Držím palce, ať to bez problémů a rychle zvládnete - Ať se daří a přeji pevné zdraví.
 
Citovat
@scheescha: Děkuji  4
 


Google I/O bude. Online, pro kohokoliv a zdarma

[Obrázek: Google-IO-2021.jpg] Koronavirus loni řádil a mimo každodenních omezení zasáhl i do technologického světa. Na pažbu si připsal hned několik zářezů: zrušený barcelonský veletrh MWC, omezil berlínskou IFA či vygumoval tradiční vývojářskou konferenci Google I/O 2020, na které americký gigant představuje novinky ve všech produktových kategoriích. Po roční odmlce se však Google I/O 2021 opět uskuteční. V online podobě.
 
[Obrázek: ofuozKu.png?1]O2 překonalo datový tok 1 Tb/s a zrychlilo linky do českého superuzlu

[Obrázek: getthumbnail.aspx?q=100&height=20000&wid...e=95809916] Společnost O2 se v tiskové zprávě pochlubila rekordním datovým přenosem. Zkraje roku a během špičky překonala 1 Tb/s. Operátor proto posiluje konektivitu do uzlu NIX, který společně s Peering.cz tvoří podstatu tuzemského internetu. Právě v těchto datacentrech se totiž potkávají sítě poskytovatelů připojení se sítěmi poskytovatelů obsahu.
 
[Obrázek: epXOddj.png?1]Maker vytvořil miniaturní systém s čipem RP2040: formát palec na palec

[Obrázek: da4zcG7w76drHc4EvUJy78-480-80.jpeg] Nedávno jsme se dočkali nových miniaturních počítačů Arduino Nano RP2040 Connect založených právě na čipu RP2040, které jsou samy o sobě velice malé. Ovšem RP2040 Stamp jde ještě dál.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]Poskytovatelé internetu už nezlobí. Většina z nich uvádí rychlosti v souladu s předpisy

[Obrázek: internet.png] Od prvního ledna musí poskytovatelé internetu ve smluvních dokumentech uvádět rychlosti novým a přesnějším způsobem. Během únorové kontroly ČTÚ zjistil, že se zákonu přizpůsobili hlavně velcí „provideři“, po dvou měsících přestali hřešit i ti menší.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Krátké vlny: Elektronické petice, zrušení povinnosti mít u sebe řidičák i automatické zřízení datové schránky

[Obrázek: %C5%99idi%C4%8D%C3%A1k.jpg?fit=900%2C632&ssl=1] Zákon, který má přinést digitalizaci úřadů (tzv. DEPO), jde z Poslanecké sněmovny do Senátu. Slibuje zásadní změny.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Evropskou kulturu teď diktuje Netflix. Politiky konec "národních kanálů" znervózňuje

[Obrázek: 6651849-img-netflix-v0.jpg?v=0] Televizní seriál Barbaři, který vznikl v dílně Netflixu a odehrává se před 2000 lety v dávné Germánii, převrací některé moderní stereotypy. Sexy a impulzivní příslušníci dávných germánských kmenů se v něm postaví utlačovatelskému superstátu vedenému chladnými Římany, píše v analýze vlivu této "internetové televize" server časopisu The Economist.
 
[Obrázek: zeKoWd8.png]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Útoky typu SIM swap nepolevují, převzetí čísla je cestou k identitě

[Obrázek: SIM-Swap.png] Útoky typu SIM swap jsou často velmi propracované a vždy nepříjemné pro majitele telefonního čísla. Přitom běžný uživatel nemůže uhlídat všechny cesty k útoku vedoucí. T-Mobile má na krku další takový.
 
[Obrázek: v1tLTSf.png?1]Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp

[Obrázek: jvkehnelt4trnobmleui.jpg] Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
 
[Obrázek: rI71bwK.jpg?1]Sledujte živě: Kosmická loď Sojuz se tříčlennou posádkou vyrazí k Mezinárodní vesmírné stanici

[Obrázek: pj-6L7iCSafVTHTpy92MLQ~Bielo-modr-raketa...916800&v=2] Dnes, tzn. v pátek 9.4., má z Bajkonuru odstartovat raketa Sojuz 2-1a, jejímž úkolem je vynést na oběžnou dráhu kosmickou loď Sojuz MS-18.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Česká počítačová firma tvrdí, že aktualizuje systémy. Ve skutečnosti ji totálně vykradl Avaddon Ransomware

[Obrázek: avaddon-ransomware.png] České firmy našly novou přezdívku pro: „A do háje, ukradli nám data!“ Teď to některé z nich nazývají: „Aktualizujeme naše systémy.“ A že jejich data – nebo v horším případě také informace o klientech – poletují kdesi v šedé zóně internetu? To přece nemusí nikdo vědět. Pšššt...
 
[Obrázek: wsxeahl.png]WEDOS: Zažili jsme možná nejsilnější DDoS útok v ČR, měl sílu minimálně 300 Gbps

[Obrázek: wedos-utok-1-prev.png] Webhostingová firma WEDOS čelí od pondělí DDoS útoku, který v některých chvílích přesahoval 300 Gbps (164,3 Gbps v minutových průměrech). Podle firmy byl útok možná ještě silnější, ale z důvodu průměrování měření a přetíženosti tras se to nepodařilo změřit. Hosting útoku odolává, ke krátkým výpadkům došlo jen u několika služeb. Podle WEDOSu šlo o možná nejsilnější DDoS útok v historii Česka. K hlavnímu náporu došlo začátkem týdne, teď už je provoz klidnější.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Před 430 tisíci lety explodoval nad Antarktidou stometrový asteroid. Jak to víme a proč se to může opakovat?

[Obrázek: 640px-PSYCHE_Asteroid.jpg] Tým vědců z univerzity v Kentu publikoval studii, ze které vyplývá, že před 430 tisíci lety explodoval nad územím Antarktidy asteroid. K tomuto závěru došli na základě výzkumu částic získaných na vrcholu hory Walnumfjellet v pohoří Jižní Rondane v oblasti označované jako Země královny Maud.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup

[Obrázek: Apple-TV.jpg.webp] Jednou z inovací dlouho očekávané Apple TV by měla být podpora výstupu při frekvenci 120 HZ. Prozradila to zmínka v beta verzi tvOS 14.5. Z toho vyplývá, že by zařízení mohlo disponovat rozhraním HDMI 2.1. 
 
[Obrázek: rI71bwK.jpg?1]Konečně. Microsoft po 14 letech vydává 64bitovou verzi OneDrive pro Windows

[Obrázek: 140513REDMackieOneDriveBiz.jpg] Microsoft na Tech Community oznámil dostupnost prvního „veřejného náhledu“ 64bitové verze klientské aplikace OneDrive. Je možné ji stáhnout a nainstalovat bez ohledu na to, zda k přihlášení používáte pracovní, školní, nebo soukromý účet Microsoft.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)