• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zdravotní židle
#1
Information 
Když už jsem ty zdravotní pomůcky v tématu o čističce vzduchu nakousl, tak zmíním ještě jednu pro mě velmi důležitou věc a tou je aktuálně židle. Nikdy jsem neměl potřebu řešit své sezení u PC, prostě jsem se spokojil s obyčejným křeslem u kterého jsem dopředu věděl, že více jak 3-4 roky stejně nevydrží a tak nemá smysl se pozastavovat nad jeho případnou ne-kvalitou. Vždy odešel většinou píst, či se sedák "seseděl" nebo se začala "drobit ne-kůže". Hodin u PC strávených bylo dost a přesto mě to nedonutilo přemýšlet nad něčím sedavě kvalitnějším, prostě nebral jsem posez až tak vážně. Docela mi "nahrál" i výškově nastavitelný elektrický stůl, kdy jsem mohl sed prostřídat se stáním a dobré sezení tím opět ztratilo na důležitosti. 
Před měsícem začalo být ono mé staré (lehce přes 2 roky), dobré křeslo dost nepohodlné, došlo k "sesezení" sedáku a mé pozadí se ocitlo z měkkého polštáře na tvrdém základu což se mu pranic nelíbilo.
Začalo mé standardní kolečko shánění adekvátní náhrady, točil jsem se ve změti všech možných i nemožných značek a názvů, počítal plusy a mínusy, četl recenze, stížnosti, pochvaly až z toho informačního mlýnku vypadlo jedno sezení které se mi zdálo pro část mých končících zad dost dobré a přijatelné.
Zmínil jsem se o něm synovi, který neměl pro můj vybraný "Svatý grál" absolutně žádné pochopení, dokonce jsem dostal vynadáno, že si mám udělat audit zdraví a prý že bych měl mít už ve svém věku rozum a pořídit si něco co mi nebude škodit, co vydrží a co mi možná i pomůže .... Byl jsem zvědav co z něj vypadne .. nečekal jsem však, že to bude až tak šílené ....  1
Začal jsem tedy o té "židlové" věci sbírat informace, u nás, venku ... docela mě ta unikátní sedavá záležitost zajímala, proč je taková jaká je.

Židle SpinaliS SPIDER

[Obrázek: MuK3MxR.png?1]

Specifikace:

Rozsah standardního pístu: výška sezení 50 - 61 cm
Rozsah vysokého pístu: výška sezení 53 - 63 cm
Rozsah nízkého pístu: výška sezení 47 - 56 cm
Výška postavy: 170 - 210 cm
Typ postavy: průměrná, silnější
Nastavení: výšky sedáku, područek a opěrky
Sedák: šířka: 51 cm, hloubka: 46 cm
Nosnost: 110 kg
Váha: 15 kg
 • doporučována pro silnější postavy
 • nastavitelnost výšky sedu i výška zádové opěrky
 • v základu standartní píst (změnit lze v příslušenství)
 • široký sedák s postranním vyvýšením
 • zádová opěrka má výrazné rozšíření v horní oblasti zad a ramenou
 • konstrukce černá nebo chromovaná
 • velmi odolný potah tzv. Alcantara
 • univerzální kolečka
 • ZÁRUKA NA PRUŽINU 7 LET
 • Vhodným doplňkem ke zdravotní kancelářské židli je výškově nastavitelný stůl MODESK
Lékaři certifikovaná zdravotní židle SpinaliS díky svému unikátnímu výkyvnému sedáku na pružině zajistí stále vzpřímené a současně i zdravé sezení bez bolesti zadOrtopedi a fyzioterapeuté již řadu let doporučují sezení a cvičení na terapeutickém balónu pro lidi s bolestmi zad, protože je při sezení nutí k správnému držení těla a posilování zádových a břišních svalů. Z této myšlenky vychází patentovaný sedák na pružině SpinaliS, který se naklápí do všech stran a funguje na principu aktivního sezení (nebo také dynamického sezení), čímž imituje sezení na balónu. Na rozdíl od rehabilitačního balónu jsou židle SpinaliS vybaveny zádovou opěrkou a područkami, díky čemuž jsou určeny zejména pro celodenní sezení. SpinaliS tak kombinuje zdravotní výhody terapeutického míče a ergonomických židlí, proto je ideální pro zdravé sezení v kanceláři bez bolesti zad.

Co mě totálně dostalo byla ona pružina, ta je na té židli asi to dominantní a to evidentně nejdůležitější. Potah Alcantara je perfektní na omak a zřejmě se i dobře udržuje. Sama židle je docela těžká, na druhou stranu dává slušný pocit bytelnosti. Područky jsou příjemně měkké, nastavují se společně se zádovou opěrkou k čemuž se výborně hodí elektrický stůl, kdy si výšku pracovní plochy člověk srovná s výškou židle/područek na ideální rovinu.
Pokud by někdo čekal, že si sedne a bude kolébán jak na nebeském mráčku, opak je pravdou. První den byl hrozný, myslel jsem, že to vzdám a židli vrátím. Vše mě bolelo ještě více než doposud a práce u PC v ten den se stala peklem. Jelikož mě PC živí, musel jsem toto peklo vydržet neb staré křeslo šlo z domu a na štokrleti desítky hodin sedět fakt nebudu. Druhý den ale přišla změna, čtyři hodiny práce a já nemusel ani vstát, údiv veliký. Bohužel blaho vydrželo jen cca dva dny, pak opět několik dnů nepříjemných. Po týdnu to začalo však začalo být lepší a lepší, bolesti mezi lopatkami sice zůstaly (to asi jiné už nikdy nebude), ale záda jsou luxusně klidné a to včetně krční páteře (za ta záda a krk C19 výjimečně nemůže). Nevěřil jsem tomu, když jsem se někde dočetl, že návyk na židli může klidně trvat i 14 dní, ale potvrzuji to, tělo si opravdu zvyklo a dokonce se zdá, že i větší množství hodin prosezených u počítače není ve finále tak únavných.

Asi si spousta lidí teď pomyslí, že jsem se volbou židle musel zbláznit a ano máte pravdu, já si to myslím také ... A musí mi už zřejmě totálně přeskakovat, mám pocit, že to nebyly vůbec zbytečně vyhozené peníze.  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Už jsem manželce referoval. Ale to zvykání na rejdivý sedák ji trochu rozhodilo.
85 Jo. Je tam i červená!
 
Citovat
#3
@meda: Paní má možnost si židli doma otestovat a to zdarma a je tam i modrá  4 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
(17.3.2022, 22:38)Rossi D Napsal(a): .....mám pocit, že to nebyly vůbec zbytečně vyhozené peníze.  4

Po delší době využívání pérákové židle přicházím s otázkou - Jak se projevuje zdravé sezení na tvých zádech a pocitu dlouhodobé pohody?
Máš k tomu více poznatků?
 
Citovat
#5
Co napsat a co jsem minule nezmínil .... výtečná je ona "testovací" služba, tedy období, kdy si člověk na "péráka" buď zvykne a nebo to vzdá a židli bez problémů vrátí - riziko špatné koupě tedy rozhodně nehrozí, dle mého názoru je docela škoda pokud to někdo "nedá". Po onom testovacím období kdy jsme se se s "pérákem" vzali vzájemně na milost, mi byla dodána židle zcela nová v krabicovém "demontu". Po sestavení (je to velmi rychlé) se mi zdálo vše včetně pružiny tužší, ale mohlo to být opravdu jen zdání, za měsíc už jsem nic nepozoroval. Aktuálně se mi na jakékoliv jiné židli sedí po delší době prostě "divně", stále mám nutkání jakéhosi zadkového balancu a srovnané páteře což mi na obyčejné sesli následně velmi chybí. Záda jsou stále klidné, jen ty lopatky zlobí, leč s tím neudělá asi nic ani křeslo z F1. Manželka na "péráku" stále neumí sedět (padá) a docela mne obdivuje jak si na něm dlouhé hodiny každodenně hovím, je to jen o zvyku. Přesto jsem se naučil střídat v pravidelných intervalech sed / stání, to je možnost opravdu k nezaplacení a člověk pak vydrží pracovat neskutečně dlouho (když je to nutné) s více jak poloviční únavou.
Také by bylo škoda nezmínit potah Alcantaru, je až neskutečně perfektní na údržbu, člověk se o židli nemusí téměř vůbec starat a je stále jako nová, jako kdyby se jí prach či otěr rukou, pozadí, nohou, vůbec netýkal a potah toto vše prostě odpudil či pohltil  1
Souhlasím s tím, že je to drahá židle, je to takový pérákový Mercedes, který za vynaložené peníze šetří uživateli pohybové ústrojí což je rozhodně třeba vzít v potaz. Pokud je člověk odkázán na sedavou činnost, je to super volba s přidaným zdravotním benefitem. Za mě, doporučuji !
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Děkuji za obsáhlé info. V ženě dozralo rozhodnutí a příští týden pojedeme zařídit. Snad nebude padat. Žena.
 
Citovat
#7
@meda: Dej pak vědět jak vše dopadlo !  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Co jsme koupili (barevně k ostatnímu):
Adaptic Xtreme (zelená)
Adaptic Evora-S (bordo)
.
[Obrázek: xtr-004-grn_h1000.jpeg][Obrázek: evs-m173-brd_h1000.jpeg]
Vybrali jsme pro obě střední píst do výšky postavy 182cm, na mne přesně.
Zelená může posouvat sedák. Mám tu bez opěrky hlavy a prostorově úspornější - na rozvalování mám jiná křesla.

Prohlédnout jsme byli v showroomu na Praze 9. Někde jsem četl, že zaručeno je 30 dnů na vrácení. Nevrátíme.
 
Citovat
#9
Jak se sedí? Již "navyknuto" ? Jinak gratulace a ať slouží ! 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
Dnes dovezl kurýr. Zahajujeme tréning. 52
 
Citovat
#11
Tak pevné "zadkové" svalstvo a vydržať !!!!!!  1 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)