• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidoo Z9S + KODI?
#1
Mám už nějaký pátek výborný a bezproblémový přehrávač Zidoo Z9S. Jedná se o spíše uzavřený systém a od začátku bylo řečeno, že tam KODI naistalovat nelze. Nyní jsem zaslechl, že prý už to jde, např. zde někdo píše, že tam dokonce nainstaloval Kodi 19 Matrix.

Ví prosím někdo návod?
 
Citovat
#2
@stani: Podle info z tvého odkazu má mít ten box přístup na Google Play. Tak nainstaluj Kodi odtamtud. Postup je stejný jako jakákoliv jiná instalace appky z Google Play.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
jkmh: ono i předtím měl Zidoo Z9S přístup na Google Play, ale naistalovat KODI nešlo, neb je to takový polouzavřený systém.
Budu muset asi naistalovat nejnovější FW a zkusit to takto napřímo., ale mám trochu obavu, zda to vůbec půjde, zda není třeba nějaký patch. Ale nechci nějak laborovat, abych něco nepohnojil, lepší by bylo, kdyby někdo napsal, kdo Zidoo Z9S přímo s Kodi má.
 
Citovat
#4
@stani: Tvůj odkaz není patch, ale optimalizované Kodi pro Zidoo. Zde máš Matrix. https://www.avhifi.cz/blog/18-zidoo-navo...verze-kodi. Zároveň si můžeš zkontrolovat, že tvé Zidoo podporuje Google Play zde: https://www.avhifi.cz/blog/18-zidoo-navo...oogle-play
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#5
ZDMC samozřejmě v Zidoo mám, ale nelze do něj nahrát doplňky - např. SCC, a to to mi jde.
Návod na avhifi je na starém FW, nyní je FW už v češtině. Dnes nahraji nejnovější FW a zkusím zda už nelze naistalovat klasické Kodi.

Editace: tak ZDMC v Zidoo nemám, to jsem si spletl s předinstalovaným přehrávačem.
 
Citovat
#6
@stani: S tebou je to těžký. Tohle jsi měl napsat už v dotazu. Máš povolené nahrávání nepodepsaných aplikací. Resp. aplikací z neznámých zdrojů? Pokud ne, SCC nenahraješ. Jakou máš stávající verzi Kodi? Jak se projevuje "nejde nahrát doplňky"? Stáhní Kodi log dle návodu https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vytvo...6-obrazech
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Nejdříve se do Zidoo musí dostat klasický Kodi a až pak se pokusit o SCC.
Proto jsem se v úvodním dotazu ptal, zda jde nově do Z9S dostat klasický Kodi (když někdo v tom odkazu tvrdí, že ho tam má).
 
Citovat
#8
Na netu jsem nenašel jedinou zmínku o tom, že by do ZDMC nešly instalovat addony. A to ani na jejich fóru. XBMC for Zidoo | Zidoo forum. Dokonce jsou tam odkazy na různé repozitáře i staršího data To add the Top 5 kodi repositories | Zidoo forum. Skutečně máš v Kodi povolenou instalaci addonů z neznámých zdrojů  How to allow 3rd-party add-ons on Kodi (howtomediacenter.com) a instaluješ SCC z repozitáře?
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Exclamation 
Takže vyřešeno. Dnes jsem si s tím celé odpoledne pohrál, a tady je řešení i pro ostatní.

Prvně jsem nahrál přes USB nejnovější FW.

Jdu do Aplikací, a tam nic není, ani žádné ZDMC. Koukám do Nastavení a tam je Přehrávač NuPlayer (přes ten jsem dosud vždy přehrával) a Nativní přehrávač.
Tudíž se ZDMC zřejmě musí nejprve naistalovat. Na forech jsem našel app ke stažení, i Kodi, tak jsem to stáhl na flešku, systém zahlásil "úspěšně nainstalováno", a .... kde nic tu nic... 11 Zkoušel jsem instalaci ještě přes webový prohlížeč, a to samé....

Takže jsem se zase musel ponořit do fora, a hned na začátku vlákna jeden píše, že "There is no play store, no youtube no kodi." A druhý doporučuje stáhnout Gapp Instaler, takže jsem ho stáhnul a přes USB nainstaloval. A zřejmě se najednou objevil i Obchod Google Play. Teď ale nevím, zda už tam nebyl předtím. Ale asi ne, to bych si přeci instaloval Kodi, ne? 1 Teď fakt nevím, byl tam předtím nebo ne? No asi ne..  4

Poté jsem zkusil na USB stáhnout ZDMC, tentokrát ale z oficiálního zdroje. A ejhle, najednou to šlo nainstalovat. 6
Aktualizace 28.1.2023: z oficiálního zdroje lze nyní stáhnout pouze verzi 19.4 - která ovšem na Zidoo moc nefunguje: pomalu se načítá, hlásí nekompatibilitu s novým SCC. Lepší je stáhnout verzi 18.8, ta funguje v pohodě.

Pak jsem zkusil  přes ten Obchod Google Play naistalovat i Kodi. A opět se zadařilo. 2
Aktualizace 28.1.2023: nový (aktualizovaný) Kodi 20.0 "Nexus" funguje na Zidoo výborně.

Následně jsem jak na ZDMC i Kodi naistaloval i SCC, dle návodu. Na Kodi bez problémů, na ZDMC to chtělo spoustu dalších doplňků, ale také se zadařilo.

Ještě jsem si chtěl přes Obchod Google Play naistalovat FilmBox+ aplikaci (chci si udělat předplatné), na PC app vidím, ale v tom Zidoo ne, nelze ji vůbec nalézt... ? No snad to potom pořeším.


[Obrázek: 101.jpg][Obrázek: 103.jpg][Obrázek: 102.jpg]
 
Citovat
#10
První poznatky.

Pro přehrávání filmů z disku: nejlepší je stále NuPlayer, následuje ZDMC, a až potom Kodi.
NuPlayer i ZDMC pustí do receiveru zvuk i v DTS, Kodi ne (připojeno přes toslink). Zkoušel jsem v Kodi u Zvuku změnit Výstupní zvukové zařízení, ale nepomohlo to.

Přehrávání filmů přes SCC: ani u ZDMC ani u Kodi nejde DTS zvuk.
 Scraper ČSFD.cz - propojení s databází (knihovnou) filmů.
 
  • stáhnout si nejnovější Scraper ČSFD.cz, a dát na USB flešku
 
  • spustit ZDMC/Kodi – Nastavení – Doplňky – Instalovat ze souboru zip – Doplněk nainstalován...
 
  • v ZDMC/Kodi: Nastavení - Rozhraní - Vzhled - Konfigurovat vzhled - Obecné, u možnosti “Zvolte hodnocení zobrazené pro položky médií” zvolit “Hodnocení”
 
Citovat
#11
@stani Popisuješ tu něco, co je ve skutečnosti poněkud jinak a mohlo by to tedy někoho zmást.

ČSFD scraper a SCC addon nijak "propojit" nemůžeš. To žádný smysl nedává. Jediné, co v tebou popisovaném, postupu tedy smysl má je to, co uvádíš v poslední bodu. Tedy to, že jsi v nastavení skinu (vzhledu) vybral zobrazení hodnocení, takže se to hodnocení zobrazilo i u titulů v addon SCC. Instalace ČSFD scraperu na zobrazení hodnocení u titulů v addon SCC žádný vliv nemá a nijak s ním nesouvisí.
 
Citovat
#12
@JiRo: OK, už jsem to opravil (vycházel jsem totiž z tohoto článku: "Propojení ČSFD a Stream Cinema".
 
Citovat
#13
Další věc jde na Zidoo Z9S nainstalovat: SmartTubeNext

Stačí stáhnout na USB flešku a pak přes aplikaci ApkInstaler naistalovat.

Aplikace, která umí pouštět videa z YT bez reklam, 4K, funguje bez služeb Google atd.
 
Citovat
#14
Takže všechno fachčí až na app FilmBox+... 10

Zkoušel jsem to přes Obchod Google Play - údajně není pro tento přístroj (je v něm Android 7.1.1), to samé při pokusu přes prohlížeč Chrome.

Pokusil jsem se i o ruční instalaci apky přes USB klíčenku ať už nerozbaleného tak i rozbaleného *zip přes ApkInstaler, nic.
Poté naistalován APKServices Installer a pokus o instalaci přes něj, také nic.

Takže jsem to vzdal. Nevím sice proč, ale zřejmě do Zidoo Z9S FilmBox+ nainstalovat nelze. 17
 
Citovat
#15
Takže ještě jeden doplněk pro přehrávání z Webshare: Yet Another Webshare Plugin. Ve vyhledávání je lepší než SCC.
 
Citovat
#16
Zprovoznění IPTV na Zidoo
 
- základní předpoklad je, že máme k dispozici soubor playlist.m3u anebo přímo link M3U

 
- v ZDMC nebo v KODI (já nyní používám především Kodi 20 – funguje na Zidoo dobře), nainstalovat z Kodi repozitáře "IPTV Simple Client" (Nastavení – Doplňky – Instalovat z repozitáře – Kodi Add-on repository – Klienti PVR)
 

- v Moje doplňky - Klienti PVR - "IPTV Simple Client" – Konfigurovat – Obecné – Umístnění buď zvolit Local path nebo Remote Path. U Local path pak zvolit cestu „M3U playlist path“ - např. do Externí úložiště – Download – kam jsme předtím nakopírovali soubor playlist.m3u. Anebo u Remote Path do „M3U playlist URL“ zadat příslušný odkaz.

U položky Channel Logos udělat taktéž to samé, navíc u Možnosti log XMTL – Channel logos from XMLTV zadat „Upřednostňovat XMLTV“. Nakonec dát OK. Proběhne načítání TV kanálů, po jeho dokončení by se měly objevit v Kodi – Televize – Kategorie – Kanály.

Pozn.: někdy se může stát, že se načtení ze souboru playlist.m3u nepodaří, potom je lepší použít „M3U playlist URL“. Link se dá i zjistit ze samotného souboru playlist.m3u, když jej otevřeme např. v Notepadu. Restartovat Kodi.

 
- to není ale vše, nyní hlavně potřebujeme dostat k TV kanálům i EPG. Pokud poskytovatel IPTV nedává k M3U i EPG, pak musíme nainstalovat „365 EPG Generator“ (postup stejný jako u "IPTV Simple Client"). V Konfiguraci – Generator – Složka pro uložení – zvolíme opět např. Externí úložiště – Download. Ve Výběr kanálů necháme např. aktivní pouze „TV.SMS.CZ“. Poté dáme OK. A pak Spustit. Až se to vše načte a uloží, restart Kodi.

 
- následně jdeme znovu do "IPTV Simple Client" – Konfigurovat – a u položky Televizní program – Umístnění – Local path – XMLTV path – zadat cestu k tomu souboru, co vygeneroval „365 EPG Generator“ ( Externí úložiště – Download - epg.xml). Poté opět restartovat Kodi.

 
- může se velice snadno stát, že EPG nebude fungovat, protože ve vygenerovaném epg.xml souboru nejsou názvy TV stanic totožné s těmi od poskytovatele M3U. Musíme tedy jít znovu do „365 EPG Generator“ a tam v Další funkce – povolit „Vlastní názvy kanálů v EPG“, a dále pak v Upravit ručně přejmenovat (např. pomocí bezdrátové klávesnice) jednotlivě dané programy tak, jak jsou nazvány od poskytovatele M3U. Dát OK. Poté opět restart Kodi.

- řazení programů: zřejmě nás nebudou zajímat úplně všechny TV kanály, ty upřednostňované chceme mít na počáteční pozici. V Kodi jdeme do Nastavení – PVR a Živé vysílání – Kanály – zneaktivnit „Použít pořadí kanálů z backendů“, pak Správce kanálů – a přidržením tlačítka OK (na DO) na požadovaném kanálu zvolit „Přesunout“. Po dokončení seřazení kanálů dát OK a poté opět restartovat Kodi. Nyní můžeme jednotlivé stanice přepínat i na dálkovém ovladači pomocí tlačítka PAGE (anebo zadat číslo stanice)

 
- preferované TV stanice můžeme taktéž dát do oblíbených: Kodi – Kategorie – Kanály – při dlouhém stisknutí tlačítka OK na daný TV kanál zvolit „Přidat do oblíbených“. Poté v hlavním menu Kodi – Oblíbené, můžeme TV kanály přesouvat opět dlouhým stiskem tlačítka OK – ale je to nepraktické, vždy jen o jednu pozici, lepší je pro toto použít aplikaci „Order Favourites
 
Citovat
#17
Takže jsem si trochu pohrál s IPTV na Zidoo a LG TV.
 
Jak popisuji výše KODI/ZDMC s "IPTV Simple Client" , tak v praxi to není moc ideální. Hlavní problém je ten, že pokud se (krátce) ztratí spojení se streamem (což se děje u IPTV docela často, jak jsem zjistil), tak kanál prostě vypadne a musí se ručně znovu spustit. Všechny ostatní IPTV aplikace co jsem vyzkoušel, to mají ale přesně naopak, obraz se zastaví a načítá se stream do opětovného pokračování. Některé aplikace pokračují tam, kde se spojení přerušilo. Taktéž IPTV Simple Client nenačte M3U linky s kanály v počtech řádů tisícovek.
 
Tudíž jsem vyzkoušel i jiné IPTV app (celkem asi 15), a nejlepší (ne však dokonalé) jsou pro Zidoo tyto. Pořadí od nejlepší.
 
IPTV Extreme Pro: zdarma. Načte tisíce až desetitisíce TV kanálů. Velké množství možností nastavení, ze kterých jako jediná má možnost řazení/skrývání/tvorbu vlastních/ kategorií. Přesun jednotlivých kanálů do Oblíbených nebo do svých vytvořených kategorií. Přidávání Playlistů přímo z aplikace nebo z webu, a to jak zadáním URL M3U nebo nahráním playlist souboru, zadáním přihlašovacích údajů vč. URL, vč. MAG a XTREAM portálu. EPG: možnost vybrat z předdefinovaných zdrojů – i CZ a SK (po „365 EPG Generator“, druhý nejlepší zdroj EPG), zároveň i možnost brát EPG data také od IPTV poskytovatele. Nemožnost řadit kanály zadané do Oblíbených (vlastní kategorie) ručně, pouze možnost primitivní volby „Default“, „Alpabetically“. Možnost měnit audio stopu, zapínat/vypínat titulky (jsou-li k dispozici). Možnost nastavení „Android TV mode“. Možnost nastavení „Start on Boot“ (aplikace). Nemožnost zvolit defaultní kategorii/Oblíbené hned po startu. Škoda že tato app není i pro Smart TV.
 
 
IPTV Smarters Pro: zdarma (Pro verze po bezplatné registraci). Funguje nejen na Androidu, ale i na Windows (i na W7, ozkoušeno), iOS, macOS, Smart TV. Jeho největší předností je bleskové načtení kanálů v počtu tisíců až desetitisíců. Playlist se zadává přímo z aplikace, a to dokonce v několika možnostech: zadání URL M3U nebo nahrání playlist souboru, zadání přihlašovacích údajů vč. URL, nahrání dat ze zařízení a přehrání jednotlivého streamu (URL). Nemožnost řadit/skrýt/ kategorie, nemožnost řadit kanály zadané do Oblíbených ručně (pouze dle možností: abecedně, podle přidání, atd.). Nemožnost zvolit defaultní kategorii/Oblíbené hned po startu. EPG se načítá od poskytovatele, možnost zvolit přidat externí EPG (pouze ve formě URL). Možnost měnit audio stopu, zapínat/vypínat titulky (jsou-li k dispozici).
 
Smart IPTV: placená – 5.49 EUR, na jedno zařízení (MAC adresa) napořád, přesto uživateli vychvalovaná aplikace. Vyzkoušení na 7 dní zdarma. Přidání Playlistu pouze online a pouze pomocí M3U linku, plus možnost zvolit online EPG a loga stanic. Bohužel nenačte M3U linky s kanály v počtech řádů tisícovek. Jinak vcelku dobrá aplikace, ovšem s DO Zidoo si moc nerozumí – vůbec nefungují barevná tlačítka, která jsou právě důležitá pro ovládání aplikace. Možnost měnit audio stopu, zapínat/vypínat titulky (jsou-li k dispozici). Samozřejmě žádné řazení/skrývání/tvoření kategorií. Nemožnost zvolit defaultní kategorii/Oblíbené hned po startu.
 
 
Aplikace přímo pro LG TV (Samsung), jsou použitelné prakticky jen dvě:
 
Smart IPTV: placená – 5.49 EUR, na jedno zařízení (MAC adresa) napořád. Vyzkoušení na 7 dní zdarma. Přidání Playlistu pouze online a pouze pomocí M3U linku, plus možnost zvolit online EPG a loga stanic. Bohužel nenačte M3U linky s kanály v počtech řádů tisícovek. Přesto jako jediná TV aplikace umí přepínat audio stopy a titulky. Ovládací barevná tlačítka na DO fungují dobře. Samozřejmě žádné řazení/skrývání/tvoření kategorií. Nemožnost zvolit defaultní kategorii/Oblíbené hned po startu. Řazení kanálů v Oblíbených pouze abecedně A-Z, Z-A.
 
IPTV Smarters Pro: zdarma. Pouze ořezaná verze, nemožnost rozšířit na verzi Pro. Pozor, neklikat na tlačítko „Clear App Cashe“ - vymaže komplet playlist. Jako jediná TV aplikace načte bleskově kanály v počtu tisíců až desetitisíců. Přidávání Playlistů pouze z aplikace a pouze pomocí zadání přihlašovacích údajů vč. URL. EPG pouze automaticky od poskytovatele IPTV. Nemožnost měnit audio stopy ani titulky. Řazení kanálů v Oblíbených, je několik možností, bohužel preferovaná „Recently Added“ jaksi nefunguje. Samozřejmě žádné řazení/skrývání/tvoření kategorií. Nemožnost zvolit defaultní kategorii/Oblíbené hned po startu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)