• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zrcadlení obrazovky PC na RPi2
#1
Zdravím,
je nějaká možnost, jak zrcadlit na malině obrazovku stolního PC s Windows?
O co my jde. Povedlo se mi zničit HDMI kabel, kterým jsem měl připojený stolní PC do televize jako další monitor, pro sledování online videí a hraní her na pořádné obrazovce. Bohužel HDMI kabel je napevno, bez možnosti výměny, a do opravy kabelu se mi vzhledem k mé "zručnosti" moc nechce. Napadlo mě to tedy zkusit řešit jinak, bez HDMI. PC, RPi2 i TV jsou připojeny drátově do gigabitového switche, bohužel TV sice má připojení k netu, ale není chytrá, tedy nemá žádný OS, jde o starší model plazmy, takže mě napadlo využít malinu, kterou mám k TV připojenou, a která je chytrá dost. Na PC mám Windows 10, na RPi2 OpenElec 6.0.3. 
Vím, že existuje opačná možnost, tedy zrcadlení obrazovky RPi2 na PC přes VNC, ale tam není ta rychlost optimální a nevím , jestli to jde použít i opačně.
Máte prosím někdo nějaký nápad, nebo je to nesmysl?
Díky
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#2
Snad nějaká varianta přes DLNA, ale jako plynulé řešení na hry asi ne, počtám že bez lagů se to neobejde...
Jediné stabilní řešení bude zmiňovaný kabel popřípadě video splitter.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
Jeste se da tunelovat HDMI pres ETH, sam to takhle doma resim.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#4
Petrvald: DLNA je k ničemu, alespoň co jsem zatím zkoušel. Tím video splitterem myslíš nějakou krabičku, nebo SW?

S474N: Myslíš něco takového: http://www.asm.cz/zbozi/hdmi-prenos-po-l...a-par.html
To vypadá schůdně, i když ta cena není zrovna lidová. A šlo by to použít i pro to hraní, není tam nějaké zpoždění/trhání obrazu?
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#5
Ja mam neco podobneho, jen s tim rozdilem, ze to "zere" dva ethernety. Preci jenom HDMI ma rychlost 1,7 nebo 1,8 Gbit. Mam to na kamery (NVR mam v racku v technicke mistnosti) a prijde mi, ze to jede 1:1, nepozoruju zadny rozdil.

A na eBay se to da koupit podstatne levneji.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
PetrM: ano, jedná se o "krabičku", která rozdělí signál do více zařízení : http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zajima...07#pid7007
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Ještě by se dalo použít bezdrátové řešení (omezený dosah) např. - Optoma bezdrátové HDMI WHD200
nebo jak píše S474N přes HDMI Extender (HDMI → RJ45 → HDMI).

zdroj ebay :
1.HDMI Extender 1080P For HDTV
2.HDMI Extender 1080P For HDTV
3.HDMI EXtender 1080P For HDTV

zdroj ČR:
PremiumCord HDMI extender
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#8
S474N: Dík, taky jsem na to koukal, ale to by znamenalo protahování dalších kabelů, což by byl problém, u toho s jedním kabelem bych mohl použít stávající rozvody, ale zase tam bude nějaká komprese, tak nevím, jak by vypadalo to hraní.
Petrvald: Díky za odkazy, ten bezdrát je ale dost drahej, spíš kouknu na ty extendery.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#9
Ahoj mohu se zeptat jestli zrcadlení plochy PC na kodi fungovalo? A jak DLNA nastavit?Předem děkuji
 
Citovat
#10
Nikdo nemá zkušenost? Nebo to je blbost řešit vzdálenou plochu datově??
 
Citovat
#11
Já jsem to se zrcadlením nakonec vzdal, hecnul jsem se a opravil ten HDMI kabel. Byla to sice děsná piplačka, ale podarilo se.
Takže s malinou ti neporadím. Leda vyžít něco, co popisují kolegové výše. 
Ještě jsem koukal na Steam Link, který by měl zrcadlení PC zvládat, ale vyzkoušené to nemám.
https://m.games.tiscali.cz/hardware/test...ize-269990
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#12
Díky za odpověď.. HDMI mám, ale v dnešní době jde všechno a co jsem koukal tak na internetu je toho spousta, ale zase tak tomu nerozumím.. Jde jen o to sehnat spravnej doplněk a je to :-D. Když to umí i TV přes DLNA tak proč by to neměl umět kodi!
 
Citovat
#13
@lucky323 Sleduji tu diskusi a domnívám se, že se tady občas míchají "hrušky a jabkama", či spíše "hrušky s parními válci". Především je třeba si jasně a jednoznačně ujasnit, co myslíte tím "zrcadlením obrazovky". V podstatě se tady diskuse motá kolem tří témat, které ale spolu nemají vůbec nic společného:

1. Přenos obrazového digitálního signálu na menší či větší vzdálenost, případně s použitím jiných než nativních přenosových (rozuměj na "fyzické vrstvě", tedy kabelů) prostředků. Tím jiným než nativním myslím například použití kabelů, které se běžně používají pří síťových komunikacích nebo jiných metod.

A tady je jeden z prvních velkých omylů. V případě HDMI extenderů se často (a dělají to i prodejci) mluví o přenosu přes Ethernet. S Ethernetem to má ale společné pouze to, že se pro přenos používají kabely, které se (také a většinou) používají právě pro Ethernet. V tomto případě může být problémem omezení související s přenosovým pásmem, tedy omezením maxima rozlišení, které lze tímto způsobem přenést a také se vzdáleností (rozhodně nečekejte stovky metrů, spíše max. desítky). Výhoda tohoto řešení tak tkví především v tom, že často jsou síťové rozvody součástí stavby, takže není třeba provádět žádné stavební úpravy.

Do této kategorie pak samozřejmě patří celá plejáda moderních metod Miracast, WiDi, které s pomocí externích adaptérů můžeme také použít prakticky u jakéhokoliv zařízení. Tady může být, kromě omezení maxima rozlišení i omezení dosahu. Cena těchto zařízení není už tak příznivá a jejich použítí u levných mediálních přehrávačů tak poněkud ztrácí smysl. Než si k levnému přehrávači dávat drahý adaptér WiDi, je lepší si koupit druhý přehrávač. Pravda, dají se na trhu najít i takové, které se pohybují v pásmu pod 1KCZK (přes ně si ale HD kvalitně nepřehrajete).

2. Sdílení obrazovky, což je metoda, která existuje v nespočtu aplikací a systémů. Občas je spojována s jinými funkcemi (např. VPN - Virtual Private Network), ale to jen proto, že většinou je funkce sdílení obrazovky součástí jiných aplikací. V případě sdílení obrazovky to celé funguje tak, že se v reálném čase skutečně přenáší (zrcadlí) obsah obrazovky, samozřejmě zkomprimovaný a to různým způsobem. Je jasné, že přenos obsahu obrazovky na kterém běží film ve full HD bude asi náročnou úlohou, jak pro procesor či grafiku, tak pro síťovou komunikaci. Představte si například situaci, kdy si například v Kodi přehráváte film ze Stream-Cinema a chcete ho přes sdílení obrazovky zobrazovat na monitoru jiného počítače. Uvedu příklad, co všechno musí počítač na kterém běží Kodi zvládnout (a nejen počítač, ale i síť, ke kterému jsou oba počítače připojeny):

- přijímat ze sítě stream ze serveru Webshare
- dekódovat přijímaný stream a generovat výsledný obraz
- komprimovat obsah obrazovky
- vysílat do sítě data obsahující komprimovaný obsah obrazovky

3. Použití DLNA o kterém si (jak je vidět z diskuze) stále ještě dost lidí myslí, že "umí sdílet obrazovku". To je omyl! Posíláme-li (nebo pošleme-li) něco přes DLNA na jiný počítač (nebo televizi, který umí DLNA, což je v tomto případě v podstatě také počítač), může se tak dít dvěma zásadně odlišnými způsoby, ale ani o jednom z nich není možné říci, že by to bylo sdílení nebo zrcadlení obrazovky. V jednom případě na onen počítač, na kterém běží příslušná aplikace (v terminologii DLNA klient/přehrávač) posíláme on-line obsah příslušného streamu, v druhém případě dokonce ani to ne, protože v něm odešleme (jen na začátku seance), pouze adresu streamu.

Pak je tu ještě Steam Link, který jsme úmyslně nezařadil jako samostatné téma, protože je to v podstatě jakési "proprietální DLNA". Používá se pro přenos streamovaného obsahu hry hrané na herní konzole nebo v herní aplikaci na počítači. Takže se opět nezrcadlí obrazovka, ale to, co by jinak bylo zobrazené na obrazovce konzole nebo počítače na kterém běží herní aplikace, se převede do video streamu a pošle na Steam Link příslušného klienta/přehrávače. Tím může být opět aplikace nebo speciální HW, což ale v tomto případě není nic jiného, než jakýsi "proprietální mediální přehrávač", který umí přijímat a přes klasický video výstup (např. HDMI) na monitoru nebo TV přehrávat stream zasílaný "zdrojovou aplikací", která stream vytváří.

Určitě jsem nevyjmenoval všechno, je možné, že jsme na řadu věcí zapomněl a je samozřejmě také možné, že mi něco zásadního uniklo. V takovém případě se omlouvám.
 
Citovat
#14
Děkuji za odpověď a vysvětlení pojmů. :-)
Já potřebuju (chtěl bych zkusit) abych viděl obraz z PC duplicitně (zrcadlově, klon) na kodim.
Např. Jako když si propojím PC a TV HDMI kabelem ( tak že mám 2x monitor na kterém běží ta samá plocha ).
Tak přesně na to se ptám. Tak že aby plocha z PC se přes kodiho dostala do TV po vnitřní domácí LAN síti internetu - přes router.
Aby mi odpadl HDMI kabel který jsem ted měl - propojení PC a TV napřímo přes HDMI.
Asi jsem to já spatlal všechno dohromady, ale procházím internet tak se chytám všeho :-) ale nikde jsem zatím nenašel to na co se ptám.
 
Citovat
#15
@lucky323 Takže jednoduše řečeno, potřebuješ v Kodi (resp. v systému kde Kodi běží, protože jako Kodi addon něco takové zrealizovat určitě nejde), klienta pro přístup ke sdílené ploše jiného počítače v síti.

BTW Nenapsal jsi, na jakém systému to Kodi provozuješ, jsme ale v RPi, takže předpokládám, že asi LE/OE.

Ten tvůj požadavek jde přesně proti obvyklému způsobu používání vzdáleného přístupu v Kodi, kdy na LE/OE je přes addon instalován VNC server, takže je to plocha Kodi, která se sdílí. Ty to chceš přesně obráceně! Pro tvůj požadavek by tedy bylo třeba mít v LE/OE VNC klienta a já se obávám, že žádný addon, který by ho nainstaloval, neexistuje.

Jiné řešení mě nenapadá, skoro bych se vsadil, že ani jiné řešení neexistuje. Pro jistou zkus ještě zapátrat po tématech "VNC Dispmanx". Pokud někde něco může být, tak možná v této souvislosti.
 
Citovat
#16
Ano jedná se o Libreelec. To jsem pochopil taky že PC s win by byl server a Libreelec (kodi) by byl client, ale jak píšeš Ty nikde jsem clinenta pro kodi neviděl.
Řešení je ještě přes VLC, Miracast/Widi a Nvidia GameStream (projekt Moonlight) co jsem se dočetl. Ale nikde nic kloudného podle čeho by se dalo laborovat. Undecided
 
Citovat
#17
Trochu jsem se pídil a i když řešení nemám, něco málo jsem zjistil.
1/ Od jisté doby webbrowser Chrome obsahuje v menu položku "Odeslat..."
Lze vybrat okno browseru nebo celou plochu PC. Odesílá se na zařízení Chromecast vetknuté do TV (HDMI) nebo do TV, která obsahuje "aplikaci" (nebo schopnost) Chromecast. Do RPi/LE/Kodi mi nešlo, navidí ho.
2/ V mobilu s W10M (na WiFi) mám aplikaci TubeCast, která umí odesílat obsah YouTube na zařízení nalezená v síti, patří k nim jak Chromecast, tak RPi/LE/Kodi (jakým protokolem nevím). Obě zařízení ta aplikace TubeCast vidí.
Z toho mi plyne, že správným způsobem lze odesílat stream na obě zařízení. ...Tak proč to Chrome neumí?
(Zařízení Chromecast jsem zkoušel u příbuzných, nevlastním jej.)
https://www.zive.cz/clanky/chrome-umozni...fault.aspx
Posílání na AndroidTV https://getvideostream.com/
 
Citovat
#18
@meda Proč to Chrome neumí? Protože TubeCast umí jak Cast (proprietální streamovací protokol Google), tak protokol UPnP (streamovací protokol DLNA), zatímco Chrome umí jenom Cast.
 
Citovat
#19
Takže téma - jak naučit Kodi protokol Google Cast.
 
Citovat
#20
@meda Ono to tak jednoduché asi nebude. Jen těžko to lze řešit pomocí klasického addon. Sice nějaký pychromecast pro Python 3.4 existuje a snad by měla obsahovat i receiver, ale implementace takové funkce jako addon by asi narazila na zásadní omezení, zejména díky systémové závislosti. Takže pokud funkce Chromecast receiver, tak by to musela být součástí vlastního Kodi a i tady tedy systémově závislá. V podstatě stejně, jako je teď součástí Kodi funkce DLNA serveru i klienta (přehrávače). Kdysi jsem na nějakou diskusi na toto téma narazil, ale ta se týkala Kodi na klasickém Linuxu a autor to řešil v podstatě mimo Kodi (podobně, jako je v LE např. řešeno Chromium, Webgrab++ nebo Tvheadend server).
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)