• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zvuk přestane hrát když se vypne monitor
#1
Ahoj, mám propojený počítač (win 10 64x) s AV Receiverem hdmi kabelem. Když si pustím v Kodi (Matrix) hudbu po 10minutách přestane hrát. Zjistil jsem, že to dělají windows, když vypnou monitor. Lze nějak nastavit, aby po vypnutí monitoru nepřestala hrát hudba? Díky
 
Citovat
#2
V nastavení windows si najdi nastavení napájení. Tam lze nastavit, mimo jiné, zhasínání (vypnutí) monitoru.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
Já bych potřeboval, aby mi to hrálo i při vypnutém monitoru. Já to tam mám nastaveno takhle schválně, aby mi pořád nesvítil monitor. Jinak díky za odpověď.
 
Citovat
#4
@krystof90 Windows bohužel neumí na HDMI výstupu oddělit audio od videa. Jediné co umí je, neposílat do HDMI výstupu aktuální audio, ale pokud ho tam posíláš, tak jedině s videem. Jediná možnost je nastavit si v Kodi spořič Black. To ale samozřejmě není vypnutí monitoru, ale alespoň ti monitor nebude svítit. Ještě máš možnost poslat tam ten zvuk jinak než přes HDMI, ale to pro tebe nebude z pochopitelných důvodů zajímavé.
 
Citovat
#5
To bych ale musel ve windows zakázat vypnutí monitoru a nastavit si v kodi ten spořič a zase by mi svítil monitor na pc, kdyz se mi kody zobrazuje na tv.
 
Citovat
#6
@krystof90 V Kodi si můžeš v Nastavení > Systém > Zobrazení nastavit Ztmavit ostatní obrazovky. Takže pokud si Kodi pustíš a budeš ho zobrazovat na TV, když si ve Windows nastavíš zobrazení do režimu rozšíření plochy, tak se ti při spuštění Kodi monitor PC také ztmaví.
 
Citovat
#7
Ale zase by se mi nevypínal monitor ve Windows, když je Kodi vypnuté. A nejde nějak zakázat vypnutí monitoru, když je Kodi puštěné?
 
Citovat
#8
@krystof90 Na to by šlo napsat asi nějaký script. No, pro začátek můžeš použít utilitku NoSleep. Ta způsobí, že se, i když je nastavené vypínání displeje, tak se displej nevypne (provádí mikropohyby kurzoru). Stačí ji jen nakopírovat a spustit. V oznamovací oblasti Windows se objeví ikona, na které je možné utilitu zase ukončit. Použití pro tvé účely je jednoduché:
 1. Spustit NoSleep
 2. Spustit Kodi
 3. Ukončit Kodi
 4. Ukončit NoSleep
Nic lepšího ti teď nemohu nabídnout. Já NoSleep používám běžně na korporátním počítači, aby mě neotravovalo nesutálé zamykání obrazovky, pro spuštění mám ikonu na hlavním panelu, ukončení provádím přes oznamovací oblast. Dělám to často (kdyby přišli auditoři na kontrolu), jeho používání zas tak otravné zase není.

Určitě by šlo kód NoSleep doplnit testem na (ne)běžící Kodi, takže by mohl běžet trvale. Vlastní výkonný kód NoSleep je uložen v souboru NoSleep.au3.


Přiložené soubory
.zip   NoSleep.zip (Velikost: 239,08 KB / Stažení: 67)
 
Citovat
#9
Díky za radu vyzkouším. Já to mám propojené také optikou, ale nepoužívám ji, tak jsem to vyzkoušel a u té to kupodivu nedělá, hraje to i při vypnuté obrazovce. Ale zase to dělá to, že když PC vypne monitor, naběhne sytě modrá obrazovka na TV. Pokud poté vypnu TV (aby pořád nesvítila modře) nebo TV přepnu na jiný HDMI vstup, jakoby došlo ke ztrátě spojení mezi PC a Receiverem (jako by receiver znova detekoval vstupy HDMI) tak se Kodi v PC zavře. To mi dělá i u filmu. Když mám v Kodi puštěný nějaký film a přepnu zdroj signálu Kodi se zavře
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)