• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zvýšení hlasitosti filmů
#1
Jak jsem si to tady prohlížel, tak ani zdaleka nejsem sám, kdo je tu špatně slyšící. Nenašel by se, prosím, někdo, kdo vyřešil nedostatečnou intenzitu zvuku u většiny filmů ?

Ano, já znám dobře možnosti nastavení , jak přímo na televizi, tak na Raspberry či Kodi, ale to nic neřeší. Když nastavíte hlasitosti jednotlivých frekvencí na maximum, zesílíte i šumy a jste zase tam, kde jste byli. A to už vůbec nepíšu o tom, že každý film je jiný a nastavovat hlasitost během filmu není praktické. 

Ani zdaleka nejsem jediný, koho by to zajímalo, zda někdo už nenašel řešení, abych nevynalézal znovu trakař. Vůbec netuším, jak najít tu správnou nosnou frekvenci zvuku, bez současného zesílení šumů. Nevadilo by mi, ani pokud by to někdo uměl na nějakém malém "mixážním pultíku" nebo nějakém podobné "udělátku", nejraději bezdrátovém, které ovšem nebude finančně likvidační.

Děkuji všem, kdo se nám - hluchým - pokusí poradit.
 
Citovat
#2
Oj člověče jsi ve špatné sekci, zde jsou sice "Chyby, návrhy, zlepšení, podpora atd...", ale pro fórum jako takové.
Tvůj dotaz se bude lépe vyjímat zde → Video  4
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
astv: no, když zesílíš všechno, jak říkáš, zesílíš i šum a je to na nic, musel by tam být nějaký filtr... já obvykle zvyšuju jenom frekvence hlasu, což je to co mne zajímá nejvíc - protože nemám středový reproduktor, je to asi jediná možnost jak většině filmů pořádně rozumět, automatický downmix je obvykle na nic všude..
 
Citovat
#4
Já nechci automatické zesílení, já potřebuji zesílit právě pouze ty frekvence hlasu. Jenže jak zjistím, která to je ? To kdybys mi mohl poradit, tak bych měl určitě velkou radost. A jistě nejen já.
Děkuji.
 
Citovat
#5
astv: u zvukové ikony -rozklikneš nahoře  a posuneš v  horní ikonce ( já si upravuji obě) hlasitosti a uložiš...
         Rovněž používám bezdrátové sluchátka Medion a zvuk si ještě koriguji tam.
         Ovšem zvuk je v průměrné kvalitě, ale pro mě naprosto dostačujíci.
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 19\
 
Citovat
#6
Děkuji. Vyzkouším to.
 
Citovat
#7
Také se připojím s problém s hlasitostí.
Používám Raspberry a Kodi (aktuálně v17.0) s analogovým výstupem. Předem podotýkám, že nemohu použít HDMI audio.
U filmů se projevuje během produkce zvláštní neduh.
Ve výchozím stavu se zvuk přehrává bez problémů, je jasný hlasitý a zřetelný. Jakmile se ale objeví scéna s hlasitými zvukovými efekty, tak sama od sebe klesne hlasitost dialogů na velmi nízkou hodnotu a sníží se celková hlasitost filmu.
Zajímavé je, že jakmile provedu nějaký zásah jako je třeba přetočení videa, nebo změna Upmix Sterea, prostě jakkoli donutím systém reserovat zvuk (pauza nefunguje), tak se úroveň vrátí na normál, vše je nahlas a zřetelné.
Systém prostě sám reaguje na zvuk a snižuje úroveň hlasitosti a já každých pá minut přetáčím film o 10s zpět, abych vůbec něco slyšel.
Odhaduji, že to nějak souvisí s audio Downmixem, ale řešení jsem zatím nenašel. Zkoušel jsem v nastavení měnit snad všechno, ale nenašel jsem funkční kombinaci, která by se sama nepokoušela upravovat úrovně zvuku.
Prosím o rady.
Děkuji.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)