• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavení CEC adapteru
#1
Ahoj,

dva dny jsem majitelem Pi 3 (koupeno jako komplet z rpishopu) a ve spoustě věcí mi fórum po hledání pomohlo, ale pořád trochu laboruji s nastavení CEC adapteru (verze: libCEC 4.0.1 - firmware v1). Nemám problém s tím mít malinu zapnutou i podle zkušeností z vláken a řešenému odběru. V zařízení mám pouze SD kartu bez HDD atd., napájení originálním adaptérem. Už jsem si prošel i "černou obrazovkou" po spuštění, ale to jsem zatím vždy vyřešil aplikací Yatse v telefonu a restartováním systému (při úplném záseku nepomohlo ani to teda). Dnes se mi ráno stalo, že jsem přišel k TV a byla zapnutá i s domácím kinem, řešilo se to tu taky, ale v souvislosti s napájením z USB z TV, což nemám. Ještě uvidím, možná jsem to večer "blbě" vypnul, ale přijde mi to nepravděpodobné. Oproti prví noci, kdy bylo ráno vše ok, jsem dal v nastavení možnost v Kodi uspat po 40 minutách.

S tímto bych chtěl poprosit o zkušenosti, případně screeny nastavení CEC adapteru v kombinaci třeba s tím nastavením uspání v Kodi. Nedokážu si právě představit jak se Pi chová po vypnutí TV (vypne i kino), vzhledem ke všem možnostem nastavení CEC adapteru (některé možnosti jsou pro mne trochu zavádějící a nevím co přesně ovlivní). Teď po zapnutí vždy vidím úvodní obrazovku na poslední zvolené akci, ale zda se budí nebo nebudí nevím. Možná hloupé otázky, ale potřebuji jen utřídit informace a zkušenosti dobrého nastavení. 

Zapojení: Rpi3 - hdmi - LG kino - hdmi - TV (TV: Panasonic TX-L42ET5E, kino: LG BH7520T) 

Díky.
Vorke Z6 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
Odroid N2 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Nastavení CEC adapteru - od vosay - 14.5.2017, 12:53
RE: Nastavení CEC adapteru - od meda - 17.5.2017, 18:17
RE: Nastavení CEC adapteru - od vosay - 17.5.2017, 22:52
RE: Nastavení CEC adapteru - od Saxikol - 23.5.2017, 20:54

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)