• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doména místo veřejné IP adresy
#10
@sonics007 Abych pravdu řekl, přesně to nevím. Když jsem si poprvé přesměroval doménu na domácí IP adresu, moc často jsem ji nepoužíval. Takže jsem přišel na to, že se změnila až po čase a v té chvíli jsme si hned zavedl aktualizaci přes DDNS. Takže přesnou odpověď neznám. Ono taky hodně záleží na providerovi a na strategii přidělování adres, kterou používá. Většinou je to tak, že pokud nedojde k nějaké změně (restart routeru, restart DHCP serveru, ztráta konektivity, ...), tak ta IP drží dlouho. Říkalo se ale také, že někteří provideři adresy mění často a bezdůvodně, aby tak motivovali uživatele, aby si zaplatili pevnou IP. Ale to se snad dělalo dřív.

Jak už jsem napsal, hlavní problém je, že když se pak ta IP změní, a ty jsi někde ve světě a potřebuješ se dostat do domácí sítě, tak to najednou nejde. A pokud nejsi doma, tak prostě tu novou IP nezjistíš. To byl ostatně i můj případ a proto jsme hned po první změně IP přešel na DDNS a spustil aktualizaci IP.

Díval jsme se do mého účtu na noip.com, jestli tam není nějaký log. Není. Je tam zaznamenaný pouze datum a čas poslední změny - poslední byla u mne před týdnem. Můžu ale napsat script a pustit ho na NAS nebo TVH serveru a logovat změny IP. Pak dám zprávu.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Doména místo veřejné IP adresy - od JiRo - 16.2.2018, 10:42

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)