• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
#13
Poznámka k Longpress

Ten longpress je zapeklitý a v podstatě funguje bez problémů jen u klasiké klávesnice a pak u DO, jejichž vstupy jsou jako klávesnice zpracovávané. U jiných DO, přijímané např. přes IR (nebo jak píše @playman22 i přes HDMI-CEC, což jsem ale dosud nevěděl) je funkce longpress nejistá či dokonce nemožná. Zřejmě to souvisí se samotnou identifikací dlouhého stisku, což DO většinou reprodukuje jako opakované vysílaný kódu talčítka. A tady je podle mne problém, podobný odlišení dvojkliku od dvou jednoduchých kliků na myši. Ne všechny DO nebo ne všechny tlačítka na DO ten repeat mod mají a ne vždy je možné (či spíše většinou je to nemožné) prodlevu a frekvenci opakování nastavit. Zároveň do toho ještě může promlouvat repeat mod na úrovni driveru/systému a pak také to, že na některých tlačítkách bych naopak to opakování chtěl zachovat (směrové šipky, pageup/down), ale s nižší frekvencí opakování, než je nutné pro aktivaci longpress. A to ten problém ještě více zesložiťuje.

Někdo tady popisoval vyvolání longpress tím, že dvakrát po sobě stiskne požadované tlačítko na DO. Já jsem zase laboroval s longpress na Harmony One a také jsem zatím nebyl úspěšný. Už dlouho se chystám tomu věnovat, abych tomu přišel na kloub a ujasnil si, jako to vlastně funguje. Zatím jsme se k tomu bohužel nedostal a tak longpress nepoužívám, i když bych ho samozřejmě uvítal. Tak snad mě to teď pokne k nějaké akci.

Kdyby měl někdo nějaké zkušenosti s longress u DO, speciálně s IR komunikací a ještě speciálně s Harmony One, budu rád, pokud se o ně podělí.

Addon Keymap Editor

Ještě poznámka ke keymap editoru. Jeho současná verze neumožňuje k tlačítků přiřadit všechny funkce, které systém mapování Kodi v současnosti nabízí. Já osobně ho nepoužívám, od počátku práce s Kodi si mapování provádím sám a vzhledme k tomu, že pravidla a formáty mapovacího souboru jsou celkem jednoduché, není to zas tak staršná práce. Možná právě naopak, pro masivnější úpravy, kdy potřebujete mapování zadat pro více situací, je práce s editorem a copy/past velice snadná a přehledná. Trochu je porblém, jak zjistit kódy tačítek, ale pokud používáte Lirc nebo jiné Linuxová řešení, tak není porblém to zjisti na úrovni funkcí systému. V ostatních případech pak je možná kombinace ruční editace a Keymap Editoru. Při každém spuštění se vytvoří záloha aktuálního mapovacího souboru, takže pak stačí si v Keymap Editoru identifikovat tlačítka, dát jim nějakou funkci a pak si obsah Keymap Editorem vygenerovaného  souboru vložit do zálohy původního souboru a změnit jeho jméno.

Pro ty, kteří si chtějí mapovat tlačítka "ručně", doporučuji toto: Keymap a pak samozřejmě přehled funkcí Kodi List of built-in functions, případně ještě Action IDs. No a pak samozřejmě default mapování všech vstupních zařízení Kodi, který je uložen v Kodi instalačním adresáři (viz Adresáře a soubory Kodi) v adresáři .../kodi/system/keymaps. Studium default mapování vám před editací uživatelského mapování hodně napoví. Doporučuji.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Rozšíření počtu tlačítek DO - od Client - 23.3.2020, 9:56

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)