• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Použití DO v externí aplikaci Chrome spouštěné z Kodi v LE [xdotools]
#3
Nevýhodou popsaného řešení je to, že když se "stisky kláves DO" posílají výše uvedeným způsobem do X-okna (kde se spouští Chrome), tak se současně pošlou i do Kodi. To znamená, že se v Kodi provádí paralelně všechny akce, které odpovídají stisknutým tlačítkům na DO. To jsem sice už při prvních testech věděl, ale zatím neřešil (nevěděl jsem jak). Dostal jsme se k tomu až teď. Po marné snaze, jak zablokovat posílání tlačítek DO do Kodi je-li spuštěno Chrome, jsem na to šel jinak. Tlačítka i nadále posílám, ale paralelně s tím, když spustím Chrome, nechám zobrazit uživatelské okno, které nemá s DO žádnou interakci. Všechna tlačítka stisknutá při ovládání Chrome jdou v Kodi "do prázdna". Samozřejmě kromě "Back" a "Menu", která jednak ukončují Chrome a zároveň vrací ovládání Kodi o krok zpět (Back) nebo do hlavního menu.

Nyní mě čeká další krok. Widgety položky hlavního menu Browser, která spouští Chrome. Mám v jednotlivých položkách provolby do vybraných webových stránek a v ikoně zobrazuji screenshot příslušných webových stránek. Zatím jsme si udělal screenshoty ručně, ale rád bych, aby se screenshot prováděl (s pomoci scriptu) automaticky v nastavené periodě. To by mělo za efekt to, že by v ikoně pro provolbu do webové stránky byl vidět náhled aktuálního obsahu. Chrome by měl umět vytvořit screenshot a uložit ho do souboru, takže vlastní provedení bude asi jasné a to tedy bude další postupný krok celého řešení.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Použití DO v externí aplikaci spouštěné z Kodi [xdotools] - od Client - 11.3.2019, 14:36

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)