• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prázdná knihovna + nemožnost indexování
#37
Ako funguje scraper, cache/thumbnails a samotná knižnica samozrejme chápem, používal som kodi ešte ako xbmc na pc už pred 10timi rokmi, teraz už pár rokov na už asi štvrtom-piatom android boxe, takže som sa s xbmc/kodi/spmc hral dosť Big Grin

Asi som to nenapísal dosť zrozumiteľne, takže takto:
V samotnom Kodi nie sú samozrejme obrázky hercov duplicitne, každý film si ťahá ten istý obrázok z kodi cache, čiže keď má niekto povedzme 1000 filmov a nevypne si sťahovanie obrázkov hercov, scraper mu stiahne (netuším koľko to bude, lebo záleží od konkrétnych filmov) pre príklad napr. 8000 obrázkov hercov. Nakoľko sa väčšinou opakujú tí istí herci, aj keď si pridá ďalších 1000 filmov, stiahne sa len pár nových obrázkov tých hercov, ktorých ešte nemal. S týmto by ani nebol problém, tých 9500 (vymyslené číslo) obrázkov na 2000 filmov nie je veľa, ale pre niekoho, kto ich nepotrebuje, má android box s obmedzeným interným priestorom a nepoužíva nejaké hĺbkové vyhľadávanie cez hercov, je to úplne zbytočné mať ich stiahnutých. Nie to som písal aby si to každý okamžite vypol, ale čo poznám ľudí používajúcich kodi, nikto nepoužíva/nepozerá fotky hercov cez kodi a ktorým som to ja nastavoval, nikto to nepotreboval a radšej si vybrali ušetrených pár sto megabajtov, aj keď som im povedal, že im prehodím celé kodi alebo aspoň userdata na usb/externý disk za 2 minúty, každý reagoval tak, že ,,kašli na to, nepotrebujem ich" a nechceli ani ExtendedInfo, že to tiež nepotrebujú. Zapnuté som to nechal len pre tých, čo majú 32 alebo 64GB interné úložisko, ale čo som sa včera pýtal takého, ani ho nenapadne si otvoriť info o filme, čiže to asi prestanem remapovať ľuďom na diaľkový ovládač.
Tiež som za 10 rokov potreboval fotku hercov max 20 krát (určite menej) predtým ručným vyhľadaním na csfd a teraz pomocou extendedinfo.
Ale ako som písal, nikoho nepresviečam, píšem len svoju skúsenosť o preferenciách v mojom okolí, že chceli skôr okresať, než rozširovať funkcie. A že prečo to stále vypínam.

No ale k veci. Tých 9500 obrázkov je len v cache kodi a v prípade, že si knižnicu vyexportuješ, vznikne ti z 9500 obrázkov zrazu kľudne aj 80 000 obrázkov hercov, nakoľko sa 1 herec=1 obrázok nakopíruje do každého priečinku s filmom v ktorom hral, čiže keď máš 50 filmov v ktorých hral, jeho obrázok bude v každom z nich a 1 herec= 50 obrázkov. Čiže čím viac filmov, tým viac zbytočných súborov v priečinkoch .actor.
Kým som to nemal vypnuté v minulosti a náhodou som pri exporte zabudol dať možnosť, aby sa neexportovali herci, tak som musel dať dodatočne zmazať cez totalcommander všetky .actor priečinky v ktorých bolo dokopy vyše 100 000 obrázkov..
To je dosť na funkciu ktorú využijem raz za uhorský rok a mám na ňu plugin, ktorý mi stiahne najaktuálnejšie informácie vždy keď to potrebujem a je to len pár desiatok súborov namiesto desiatok tisíc až stoviek tisíc.
Foolproof by ale vedel povedať presné čísla, že pri koľko filmoch má koľko desiatok tisíc súborov v priečinkoch .actor Big Grin

Teraz už nerobím zálohu, ale predtým som mal nastavený plugin na backup celého kodi+pluginy+knižnica a v tých zálohách bolo tiež státisíce zbytočných súborov kvôli obrázkom hercov.
No a o tých zálohách som písal, nie o knižnici v kodi alebo o cache, ja som knižnicu nikde nespomenul.

Teraz to mám tak, že v priečinku s filmom mám len film, titulky (keď sú), NFO z kodi (tmdb scraper), poster a fanart. Všetky ostatné zbytočnosti ako sample, thumb, banner, logo a hlavne .actor nepoužívam, takže keď aj boli v minulosti, tiež som zmazal. V minulosti (éra XP) som tam mal ešte folder.jpg totožný s posterom, ale potom ako zmenili zobrazovanie priečinkov z 2D na 3D vo Viste a odvtedy to tak nechali (a Linux už nepoužívam), zmazal som aj všetky folder.jpg súbory.

Film si cez ,,Súbory" v kodi oscrapujem pomocou TMDB, vyexportujem pekne hromadne do zvlášť priečinkov v ktorých sú filmy a potom cez lokálny scraper hodím všetko medzi ,,Filmy". Zatiaľ sa mi časom overil tento spôsob, ktorým si vytvorím rovno aj zálohu knižnice a keď je potreba, viem pracovať s priečinkami a súbormi aj mimo Kodi a všetko je prehľadné.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: prázdná knihovna + nemožnost indexování - od playman22 - 19.4.2019, 12:51

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)