• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prázdná knihovna + nemožnost indexování
#1
Zdravím,

jsem úplně nový a kodi příliš nechápu. Můj problém je, že nejsem s to dostat žádný obsah do "knihovny". Přidám zdroj, zvolím jeho druh (change content, scan recursively true, movies are in separate folders false, directory contains movies, local information only) zvolím "scan for new content", ale nic se neoindexuje. Pouze v settings -> "event log" se objeví:

Video library scanner
Failed to scan movie: <filename>

není to chování jediného souboru, nejde oindexovat nic. 


čím by to mohlo být?

díky,
martin.
 
Citovat
#2
Jak chceš něco indexovat s nastavením "local information only"
 
Citovat
#3
Je-li nastaveno Local information only, bere si údaje ze souborů NFO.
Sobory NFO ukládá např. TinyMediaManager, Plex,Archos, MediaCompanion a další Jsou vytvářeny na PC kvůli vyššímu komfortu a kvalitě údajů pro knihovnu.
Pokud to má dělat Kodi, což je s dálkovým ovladačem na pozdější editaci méně pohodlné, je potřeba mít nainstalovaná některý ze scrapperů, např. TMDB, CSFD atp. Proces pak probíhá skoro automaticky, jaká data se uloží prioritně volí stroj a ne uživatel..
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#4
Díky za odpovědi, vyzkouším a ozvu se.

jen pro vysvětlení: nemám nejmenší ponětí jak celá věc funguje, a fungovat může z principu libovolně. Indexovat mohu teoreticky cokoli, například jména souborů.

O scraperech jsem se někde na fóru dočetl, ale nikde mezi pluginy jsem csfd/tmdb nenašel a protože jsem nevěděl jestli hledám správnou věc, tak jsem od toho upustil. Zkusím pohledat a když tak se ještě ozvu.

Tj. řešení je instalovat scrapery či nechat local information only a pro 'filmy' které nfo nemají(např. rodinné nahrávky), je prostě ručně dogenerovat nějakým toolem či bash scriptem.

Díky!
 
Citovat
#5
Ok, tak jsem tedy zkusil TMDB a Universal Movie scraper a oba fungují a dohledají informace k filmu, jediný problém je, že každý dohledá něco jiného. Asi nějak nechápu jak toto má fungovat. Btw. může to z principu vůbec fungovat? Jak to může pro binární data něco najít??? OK, teoreticky by to mohlo detekovat slova s názvu souboru a ty vyhledat na imdb/csfd/atp., což by mělo malou šanci na úspěch, ale toto to zjevně nedělá: pro soubor nazvaný "království koček 2002" našel univerzální scraper "království květin 2017" a TMDB "The cat returns", což je sice správně, ale preferoval bych to pro děcko česky... A i když jsem v nastavení dal preferovaný jazyk češtinu a lokaci cz, je to anglicky.

Tj. buď to má nějaký skrytý nastavení, anebo je řešením local information only. To mi nevadí, abecední seznam je pro mne OK. Jak je možné dogenerovat chybějící nfo soubory? Existuje nějaký tool pro linux? Dávkový? Nebo alespoň link na formát, který se očekává, klidně to napíšu sám.

Díky.
 
Citovat
#6
Nehľadaj za tým žiadnu alchýmiu, hľadá to podľa názvu. Scraper nezaujíma čo súbor obsahuje, skúsi v databáze nájsť slová z názvu súboru/priečinku a hotovo. Ak ti film nenašlo, máš nafigu pomenovaný film a prepíš si to ručne.
To že ti TMDB hodí aj anglický názov je normálne, môžeš to aj ty ručne hľadať podľa anglického názvu, obsah ti stiahne v jazyku aký máš nastavený (keď v tom jazyku obsah existuje). Pohraj sa s tým, kým to nepochopíš

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#7
otestuj ČSFD a jak to funguje a co máš nastavit si přečti
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-scrap...9#pid17369
Logiku nfo si nastuduj tady
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-...?highlight
 
Citovat
#8
2Alfonz

https://www.tinymediamanager.org/download/

Tento program je napsán v Javě, takže je crossplatform a funguje i v Linuxu, doplněném pochopitelně o Javu.
Tahá data z  TheMovieDB.orgImdb.comOfdb.deHD-Trailers.net, po registraci u autora se odemkne i CSFD.....
Ve srozumitelném grafickém interface lze filmy zeditovat tak dopodrobna až je to zbytečné.
Napraví jakýkoliv bordel na disku či discích tak, že každý film dá do extra adresáře, přejmenuje podle skriptu, který si můžeš upravit jak chceš dodá do toho adrsáře thumbnails, loga, obaly disků, bannery, clearart, trailery a další, což některé skiny nádherně využívají.
Vytvoří soubor NFO, který je kompatibilní s Kodi a MediaPortalem myslím, že to žere i PlexMedia Server.
Vzhledem k tomu, že vše je fyzicky přítomno je vytvoření knihovny přímo v Kodi otázkou několika minut, pomocí volby Local information only.

Má dokonce vlastní DLNA server a je česky.

Příklad souboru na disku

   
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#9
Díky všem, zkusím načíst / zjistit. Jo neznalost jak něco udělat je za vším. Telku využívám tak na 5%, protože nemám čas googlit a návod je k prdu či nesrozumitelný. Takže na mě např. každou hodinu vyskočí pičovina, že se mi vypne telka, a "nejde" s tím nic dělat ...

2: Foolproof program vypadá pěkně, dám mu šanci. Jen pro info. Jak mám rozumět větě "po registraci u autora se odemkne i CSFD....."?? po registraci čeho a kde? v tiny mediaplayer je jen možnost donorství a ta csfd vpravdě neodemyká. Takže buď nechápu co mám dělat anebo jsem udělal něco špatně. Každopádně mám ten odemčenou, donorskou verzi tmm a csfd nikde. Co s tím?
 
Citovat
#10
No ta registrace je spojena s darem, chceš dát dar, tak se zaregistruješ, aby autor věděl, komu to má odemknout.
Nic není tak, že hop na krávu a je tele, je tam FAQ a v něm se píše.
Cannot register as donator?
It takes some time until the donation gets registered with our system (up to 15 minutes). If you are not able to register for the donator version with the email address you used, please contact us via the contact form.

Mně osobně CSFD nechybí, na TMDB jsou všechny filmy, kromě nějakých specifických starších českých a obsahuje bannery atp., to myslím na CSFD nenajdeš.

Pokud se dostaneš k seriálům, tak TVDB nemá chybu.
CSFD je založeno na verzi addonu 3.3a, který je z roku 2015, tedy žádný hit, najdeš ho na http://ldevel.blogspot.sk/

Jo a má synchronizaci s Trakt.tv, mimochodem.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#11
jak říkám: darováno, zaregistrováno. CSFD nevidím.

odkazovanou stránku jsem našel, dokonce jsem našel i novější verzi 3.4, ale ... co s těma souborama???? Totálně nechápu, v žádné dokumentaci nic nevidím, google nic.
 
Citovat
#12
Já dost nechápu, co řešíš.

1. Na disku je film. Adresář, ve kterém jsou ty filmy definuješ pro prohledávání jako zdroj dat
2. Filmy - obnov zdroj dat, vše co má nějakou multimediální koncovku se načte do databáze.
3. Vybereš film a "najdi a stáhni informace", dostaneš nabídku všech filmů, které padají v úvahu.
4. Potvrdíš ten správný a načtou se k němu informace.
5.
6.
7. Fantazii se meze nekladou, lze editovat, doplňovat, měnit obrázky, vše možné

Poslední příkaz je "Přejmenuj/smaž" uloží na disk soubor přejmenovaný podle skriptu, který si můžeš nastavit a to tak, že každý film je uložen ve vlastním podadresáři a do názvu jsou uloženy užitečné informace jako kodek apod.
Současně vytvoří soubor NFO.

V Kodi dáš pouze najdi nové - local information a knihovna je hotová.

Autor to má promyšlené, k CSFD nemohu nic říct, nepoužívám.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#13
... tak nevím, info o snímku mám pouze z defaultních zdrojů Kodi (Universal Movie Scraper, TVDB ...) - stačí mi to, je automatické a bez úprav v externím programu .... proč si zbytečně komplikovat život  14

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#14
2 Foolproof: chápu to, ten program zdá se řeší moje problémy. Jen jsi zmínil to csfd a to by se mi fakt hodilo, protože např. různé divadelní záznamy českých her na imdb prostě nejsou. Dávalo by smysl rozchodit csfd spíš než to psát všechno ručně ... Tj. pokud tušíš, jak csfd rozchodit, jsem jedno ucho, a klidně dát dotaci i tobě, pokud to bude fungovat ;)

M.
 
Citovat
#15
Tak on nikdo neříká, že je bezpodmínečně nutné používat pouze jednu metodu.

Já mám zdroje historicky rozdělené podle několika kritérií, a pokračuji v tom i dnes. Využívám to teď ale spíše tak, že si do nich zařazuji soubory podle toho, jakou metodou a/nebo scraperem, je budu zařazovat do knihovny. Drtivou většinu nechávám na scraperech (používám jich víc), část na speciál addonech, které generují nfo (např. YouTube Library) a pro zbytek, např. Home videa mám "udělátko", pomocí kterého si z jednoduchého textového popisu (1. řádek - Název, 2. řádek - Podtitul, 4. řádek - Popis, 5. řádek - Kategorie, 6. Řádek datum záznamu, atd.) vytvořím nfo. Ty textové soubory vytvořím rychle, pak spustím script a ten mi tam, kde ještě není nfo, ho z těch textových soborů vyrobí. Náhled si při tom automaticky vyrobí pomocí ffmpeg ze samotného videa, případně tam ručně přihodím paralelně pořízenou fotku. Vždycky se nějaká najde. Už to takto dělám léta, mám to řešení ještě z dob MediaPortal.

Tiny MM mám také, občas ho pro jeden zdroj ještě používám, ale že bych si s ním spravoval celou videotéku, to pokládám za redundanci. Především proto, že při zobrazení mě zajímají pouze cover a fanart a ty mi ve většině případů dodají scrapery. A  když někde chybí nějaké popisy, tak se zapojím a do příslušné databáze je doplním. Nedělám to často, dříve jsem byl mnohem, mnohem aktivnější, ale když vidím, jak na to ostatní kašlou, tak se mi do toho už také nechce. Navíc, v naší rodině nemáme žádný problém s angličtinou, takže i z toho důvodu to moc neřeším.
 
Citovat
#16
Exoty nahrnout do jednoho adresáře a pustit na to scrapper CSFD z Kodi nemůže být problém.
Pokud ti autor nepovolil CSFD, tak ho zdrbej, ale na Donor wall tě zatím nevidím, takže možná trpělivost, je neděle.

(14.4.2019, 12:55)Rossi D Napsal(a): ... tak nevím, info o snímku mám pouze z defaultních zdrojů Kodi (Universal Movie Scraper, TVDB ...) - stačí mi to, je automatické a bez úprav v externím programu .... proč si zbytečně komplikovat život  14
 Proti gustu žádný dišputát, ale pokud to nechám udělat automaticky, tak to vybere stroj, konkrétně z TMDB podle "oblíbenosti", což je jakýsi Facebookový parametr určený pro dobytek.¨

No a pokud používáš Aenox, tak určitě oceníš opičky skinu, pro které ale musí být data, která prostě třeba na CSFD nejsou. Mám raději, když třeba background vystihuje myšlenku filmu než vytlemený rypák hlavního představitele, protože je zřejmě "oblíbený".


Př. Artworku

   
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#17
@Foolproof: Respektuji Tvůj názor - pouze jsem přispíval s opičáckým řešením které používám já a které se mi líbí, ač se Facebookově určeným parametrem jako dobytek necítím ....  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
"Facebookový parametr určený pro dobytek", "vytlemený rypák hlavního představitele", ... Není nad to, když člověk v debatě použije takové nezpochybnitelné argumenty. To se to pak panečku hned jinak diskutuje...
 
Citovat
#19
Ruku na srdce pánové, na automaticky vytvořené knihovně se určitě nebudou líbit všechny postery či backgroundy, ale protože editace v Kodi interface není nijak pohodlná a to ani na PC, tak na to většina uživatelů prdí a nechá tam to, co tam strčil robot. Když jsem začínal, tak jsem se choval naprosto stejně. Časem jsem ale zjistil, že se mi v mnoha případech líbí víc jiné postery v sortimentu a navíc jsou i kvalitnější z hlediska rozlišení či úrovně levelů barev, to je na velkém screenu dost poznat.
Zlom nastal v okamžiku, kdy jsem se rozhodl zařadit do knihovna kolekci s názvem HomeVideo. Toho mám od roku 1981 fakt dost, no a tam nastoupil manager, na tom jsem to natrénoval a nyní v tom dělám všecko.

Kdo nezkusil, nevěří.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#20
V takovýchto případech neexistuje objektivně nejlepší řešení a každá diskuse typu "moje řešení je nejlepší, to tvoje je špatné" není k ničemu. Už jenom proto, že mu chybí patřičná metrika (-y). Pokud je tou metrikou například možnost vybrat si vlastní a/nebo kvalitnější obrázky než nabízí zdroje ze kterých čerpají scrapery, bude asi lepší offline manager, pokud někdo preferuje minimum práce a nevadí mu omezení scraperů a jejich zdrojů, ten dá přednost scraperu. Nechci do toho zabředávat, protože to nikam nepovede. Kdo možnosti managerů nezná, tomu je info o existenci Kodi Supplemental Tolls jistě užitečné, stejně jako shrnutí jejich výhod proti nativnímu řešení Kodi. Kdo možnosti managerů zná, buď je používá nebo ne, a většinou platí, že proto má své důvody, takže i tady je každá diskuze úplně zbytečná.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)