• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC (Leia) 9.1.002 ALPHA
#2
Po sporadických testech (nějak mi nezbývá čas) na virtuálce, jsem 9.1.002 ALPHA, o které tvůrci říkají, že je to pro generickou instalaci x86/64 a Rpi 0-3 "solidní BETA" 1, použil při upgrade jednoho z mých produktivních HW strojů x86/64. Ještě jsme se nedostal k tomu, abych si před to sedl a vyzkoušel pořádně, ale už jsem objevil dva drobné problémy. Oba se naštěstí týkají netypických funkcí, kterými své LE instalace doplňuji a nejsou tedy problémem samotného Kodi. Upozorňuji na ně tedy především hračičky, kteří si své instalace doplňují různými udělátky, podobnými těm mým. Obyčejní uživatelé tedy mohou tento post přeskočit!

Jeden problém jsem identifikoval jako důsledek změny verze výchozího linux, která je u LE 9.1.002 ALPHA nyní 5.1, a některých jeho aplikací. Shodou okolností právě těch, které používám v doplňkových funkcí. Prostě se změnily formáty a struktura jejich výstupu, takže přestala fungoval některá grep parsování. Ale to je problém, se kterým se u těchto funkcí musí počítat vždy.

Druhý problém je o něco složitější, respektive jsem zatím nenašel jeho příčinu. Na DO mám odjakživa (ještě od dob MediaPortalu) vyhrazená dvě tlačítka, která používám pro funkci Restart Kodi a Reboot systému. Funkce tlačítek jsou řešeny na úrovni systému a nyní mi, po upgrade, přestal fungovat Restart Kodi. Prošel jsem kde co, a problém nenašel. Budu samozřejmě v hledání pokračovat. Podle mne důvod k tomu, aby to nefungovalo, není, takže to jistě bude nějaká ptákovina, kterou jsem přehlédl. Až na to přijdu, budu informovat.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
LibreELEC (Leia) 9.1.002 ALPHA - od Rossi D - 26.7.2019, 13:54
RE: LibreELEC (Leia) 9.1.002 ALPHA - od Client - 02.9.2019, 10:45

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)