• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pi4 problém s TV Samsung - Anynet+
#2
Pročetl jsem pár zahraničních diskuzí a tento problém se netýká jen Samsungu, ale i dalších značek.
Našel jsem pár rad, které někomu pomohly, někomu ne. Mě kupodivu ano, uvidíme na jak dlouho.
- zkusit vypnout TV ze zásuvky na delší dobu (cca 15-20 minut) nebo vrátit do továrního nastavení, z důvodu, si televize může pamatovat předešlé zařízení napojené na CEC a to může způsobovat problém
- s tím souvisí další rada, vyměnit HDMI slot (to jsem udělal já)
- dát kabel HDMI v PI4 do konektoru uprostřed, vedle napájení. Nevím důvod, ale udělal jsem to tak
- zkusit jiný kabel HDMI nebo redukci na mini. Nákladná varianta, protože x uživatelů psalo, že jich vyzkoušelo hodně a nemělo to vliv, jiní psali, že jim to pomohlo. Bohužel nikde není uvedena specifikace, o jaký kabel by se mělo jednat.

Já teda použil jiný HDMI na TV a přepojil to zároveň i na Pi4 a ihned to zabralo. Neměl jsem ale čas to nějak víc testovat, takže uvidím, jestli po odpojení, nebo vypnutí TV se problém nebude opakovat. Ale v totmo případě se mi to připojilo samo, bez nutnosti zařízení vyhledávat a připojovat,

Omlouvám se administrátorům, jeslti jsem špatně zvolil vlákno, jak jsem psal, nevyznám se v tom a tak nevím, jestli je to chyba SW nebo HW.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Pi4 problém s TV Samsung - Anynet+ - od MMKS - 05.12.2019, 22:14
RE: Pi4 problém s TV Samsung - Anynet+ - od MMKS - 06.12.2019, 13:29

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)