• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zešednutí videa při přehrávání 4k zdroje, Beelink G1, Kodi 18.5
#13
Je to zřejmě Tv box Beelink s Amlogic s912 ?
S912 umí HDR ale Tv to musí 100% umět taky. Pokud TV není s HDR nastavením - vypni obě funkce HDR v Tv boxu. ( buď je tam jedna HDR nebo 2 možnosti HDR a SDR přepínání - záleží na verzi Androidu ), obě zruš - nebo nastav na vždy na SDR nebo HDR trvale vypnuto.
Tímto vypneš vykreslování filmů ve funkci HDR a obraz bude ok bez závoje,ale barevné podání nebude syté,takové mdlé,ale můžeš barvy pak nasytit a upravit v TV v nastavení obrazu.
HDMI kabel nejlépe v2.0 .
Některé zdroje v Kodi v addonu SC uvádějí jako zdroj 4K bez HDR ,ale skutečnost může být,že 4K jsou stejně s HDR vykreslováním. Nicméně ideální na tuto starší verzi AML cpu je do rozlišení 1080p bez HDR.
Tip :  stáhni si do Tv boxu nějakou apku pro kompletní identifikaci displeje a uvidíš,co ti podporuje za možnosti formáty barvy a rozlišení při připojení tvým typem HDMI kabelu.
Ze skušenosti vím,že čím lepší a modernější TV ,tím zapeklitější nastavování TV boxu je,aby vše šlapalo. Nedávno jsem zapojoval kamarádce Tv box s AML s905x3 a Android 9 na novou nařachanou TV LG . To co se mi v boxu vše objevilo ( detekovalo )  za nastavení a pak následně ještě v TV jsem nechápal. Trvalo nám skoro hodinu než jsme optimálně nastavili oba systémy. Trpělivost přinesla ovoce - box šlape bez automatického přepínání zobrazovací frekvence ( AFRd ), protože si to TV nastaví sama včetně funkce HDR a HDR 10.....ale neptej se mě ,jak jsme to udělali - pokus - omyl.
BEELINK GT KING -Amlogic S922x - 4/64GB Android 9.0.0 ::: /A95x A2  Amlogic S912 - 3/32GB Android 6.0.1 ::: /NEXBOX F3-Amlogic S905x3- 4/64GB Android 9.0.0
 
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: zešednutí videa při přehrávání 4k zdroje, Beelink G1, Kodi 18.5 - od Braby - 30.3.2020, 15:06

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)