• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remote Control Pad
#1
Malá a jednoduchá dálková ovládání jsou příjemná do ruky. To je určitě příjemné. Mají většinou jen pár tlačítek, a i to může být pro někoho příjemné. Ale jen do té doby, než zjistí, že i pro triviální fukci musí díky absenci tlačítek proklikat několik úrovní menu a stránek, aby se dostal k ovládání funkce, které právě potřebuje. Zkusil jsme vymyslet jednoduché řešení a i když jsem zatím na začátku, první výsledky už mám. Zajímalo by mě, zda by o něco takového byl zájem.

Remote Control Pad (RCP)

Idea je taková, mít možnost na dálkovém ovladači (DO) jedním stiskem (například "dlouhý stisk" OK) vyvolat nabídku omezeného počtu (nyní v matici 5x4) virtuálních tlačítek Remote Control Pad, která by suplovala ta tlačítka, která na ovladači chybí. Důležité je to že by tato možnost byla dostupná na všech stránkách, tzn. že RPC by bylo možné vyvolat z kterékoliv stránky a zajistit si tak poměrně rychlou aktivaci či spuštění dané funkce.

Zatím jsme si naplánoval, že by RPC mohlo obsahoval virtuální tlačítka ve skupinách:
  • Ovládání přehrávače - Play, Pause, Stop, Fast Forward, Rewind, Next, Previous, Record
  • Info, Context, Guide
  • Tlačítka čísel 0-9
  • Další uživatelem definované často spouštěné funkce Filmy, Seriály, TV, Radio, ...
  • Nastavení Kodi
  • Nastavení vlastního RPC
  • Speciální - Zapnutí/vypnutí debug log, zapnutí/vypnutí player debug
  • ...
Obsazení tlačítek se může měnit, pro to je vyhrazené jedno tlačítko, které cyklicky přepíná sady obsazení. Nemusí se nutně přepínat vždy všechna tlačítka. Předpokládám, že některá by měla funkce pevně přiřazené, a ty by byly dostupné v každé sadě. Funkce by se tedy měnily pouze na některých tlačítkách.

Vyrobil jsem první verzi, která při aktivaci na Home stránce vypadá takto:
[attachment=6349]
a při aktivaci při přehrávání ve "full screen" pak takto:
[attachment=6350]
Je to teprve začátek, protože řešení používá jak doplnění definice skinu, tak je pro něj třeba příslušně upravit i mapování tlačítek DO. Tady je zatím několik problémů, které rutinní nasazení v této chvíi znemožňuje. Já ale doufám, že se s tím nějak poperu. Cílové řešení, ke kterému je ale ještě daleko, by pak mohlo být koncipované asi takto:
  1. Bude existovat addon typu script.
  2. V rámci addon by byly vytvořeny RPC pro nejčastěji používané skiny. Zatím to vytvářím a testuji pro Estuary a jeho klony, nebyl by ale problém vyrobit to i pro další populární skiny.
  3. Po instalaci addon by se z nabídky dostupných skinů, pro které existuje RPC, vybral ten používaný, a addon by do něj nakopíroval definic RPC. [NEW] Jako variantu, která by byla praktičtější, je možné zvážit řešení, že by se RCP zobrazilo přímo přes volání addon. Tzn. jeho definice by se nekopírovala do skinu, ale použil by se standardní mechanismu addon typu script Kodi. Tuto variantu ale musím ještě důkladně prověřit. Viz Pozn.
  4. Upravit mapování tlačítek DO.
  5. Restart Kodi a je možné používat...
Pozn. Toto je ovšem cílový stav, předpokládám, že pro počáteční fázi ověřování a pro ty, kteří projeví zájem o testování (až budu mít hotovou veřejnou testovací verzi), budou první verze určeny právě jen pro kopírování do skinu. Rád bych si ty principy ověřil, sesbíral případné připomínky a návrhy a teprve pak se pustil do tvroby addon. Případně, protože nejsem žádný porgramátor, požádal někoho zkušenějšího, zda by mi s tím nepomohl.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Remote Control Pad - od Client - 18.4.2020, 1:34
RE: Remote Control Pad - od Omroo - 18.4.2020, 7:07
RE: Remote Control Pad - od Client - 18.4.2020, 11:06
RE: Remote Control Pad - od playman22 - 18.4.2020, 7:41
RE: Remote Control Pad - od hitman222 - 23.4.2020, 16:30
RE: Remote Control Pad - od Client - 26.4.2020, 20:22
Remote Control Pad - od hitman222 - 26.4.2020, 20:30
RE: Remote Control Pad - od playman22 - 26.4.2020, 21:39
RE: Remote Control Pad - od JiRo - 22.5.2021, 16:34
Remote Control Pad - od j.jusko - 22.5.2021, 20:14
RE: Remote Control Pad - od jkmh - 22.5.2021, 20:50

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)