• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPi - možnosti propojení s TV, monitorem ......
#9
No tak televizní šum znám  3 ale audio šum už si dlouho nepamatuju.

Ta optika ve mě vyvozuje vzrušení  1 Už delší dobu strádám u satelitu a u toho co dávají tam, tedy nic. A na jiná videa se dívám na notebooku. Dá se, 44 cm na 1.5m vzdálenosti je ok. Jen ten zvuk.

V zásadě mám domácí kino, do kterého už nic jiného nepřipojím. Cinche jsou obsazené satelitem, optika bluraayem. Jedná se o tohle. BD používám minimálně, proto se může nabízet otázka, proč jej prostě nevypojím. No, přijde mi to jako škoda a vyvolává to ve mě naopak smutek  3

Proto mne napadá řešení, použít spdif switch, nikoliv spliter.

Tedy propojit RPi skrz hdmi do TV a z něj vést SPDIF do switche. Do switche půjde i audio z BD. Ze switche pak audio do kina. A já podle potřeby budu vybírat zdroj zvuku.

Teoreticky, kdyby měl snad signál z RPi rušit signál BD, kdybych se na něj jó díval, tak bych optiku z televize vypojil. Ale bál bych se, že bych tím konektor jednou vykvedlal a jistě odrovnal. Předpokládám, že RPi by běželo 24/7.


edit: Ta malá chrchlavá reprosoustava, o které jsem mluvil v původním příspěvku, je ještě horší než samotné kino. Léta jsem kolem ní chodil podle rčení "Pod svícnem největší tma", a vůbec mě nenapadlo ji použít. Ale když se nabízí použít kino, které světe div se i docela hraje, tak bych se jí raději vyhnul a zase strčil zpět do krabice.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: RPi - možnosti propojení s TV, monitorem ...... - od Nahdar - 17.7.2016, 12:20

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)