• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravotní židle
#1
Information 
Když už jsem ty zdravotní pomůcky v tématu o čističce vzduchu nakousl, tak zmíním ještě jednu pro mě velmi důležitou věc a tou je aktuálně židle. Nikdy jsem neměl potřebu řešit své sezení u PC, prostě jsem se spokojil s obyčejným křeslem u kterého jsem dopředu věděl, že více jak 3-4 roky stejně nevydrží a tak nemá smysl se pozastavovat nad jeho případnou ne-kvalitou. Vždy odešel většinou píst, či se sedák "seseděl" nebo se začala "drobit ne-kůže". Hodin u PC strávených bylo dost a přesto mě to nedonutilo přemýšlet nad něčím sedavě kvalitnějším, prostě nebral jsem posez až tak vážně. Docela mi "nahrál" i výškově nastavitelný elektrický stůl, kdy jsem mohl sed prostřídat se stáním a dobré sezení tím opět ztratilo na důležitosti. 
Před měsícem začalo být ono mé staré (lehce přes 2 roky), dobré křeslo dost nepohodlné, došlo k "sesezení" sedáku a mé pozadí se ocitlo z měkkého polštáře na tvrdém základu což se mu pranic nelíbilo.
Začalo mé standardní kolečko shánění adekvátní náhrady, točil jsem se ve změti všech možných i nemožných značek a názvů, počítal plusy a mínusy, četl recenze, stížnosti, pochvaly až z toho informačního mlýnku vypadlo jedno sezení které se mi zdálo pro část mých končících zad dost dobré a přijatelné.
Zmínil jsem se o něm synovi, který neměl pro můj vybraný "Svatý grál" absolutně žádné pochopení, dokonce jsem dostal vynadáno, že si mám udělat audit zdraví a prý že bych měl mít už ve svém věku rozum a pořídit si něco co mi nebude škodit, co vydrží a co mi možná i pomůže .... Byl jsem zvědav co z něj vypadne .. nečekal jsem však, že to bude až tak šílené ....  1
Začal jsem tedy o té "židlové" věci sbírat informace, u nás, venku ... docela mě ta unikátní sedavá záležitost zajímala, proč je taková jaká je.

Židle SpinaliS SPIDER

[Obrázek: MuK3MxR.png?1]

Specifikace:

Rozsah standardního pístu: výška sezení 50 - 61 cm
Rozsah vysokého pístu: výška sezení 53 - 63 cm
Rozsah nízkého pístu: výška sezení 47 - 56 cm
Výška postavy: 170 - 210 cm
Typ postavy: průměrná, silnější
Nastavení: výšky sedáku, područek a opěrky
Sedák: šířka: 51 cm, hloubka: 46 cm
Nosnost: 110 kg
Váha: 15 kg
  • doporučována pro silnější postavy
  • nastavitelnost výšky sedu i výška zádové opěrky
  • v základu standartní píst (změnit lze v příslušenství)
  • široký sedák s postranním vyvýšením
  • zádová opěrka má výrazné rozšíření v horní oblasti zad a ramenou
  • konstrukce černá nebo chromovaná
  • velmi odolný potah tzv. Alcantara
  • univerzální kolečka
  • ZÁRUKA NA PRUŽINU 7 LET
  • Vhodným doplňkem ke zdravotní kancelářské židli je výškově nastavitelný stůl MODESK
Lékaři certifikovaná zdravotní židle SpinaliS díky svému unikátnímu výkyvnému sedáku na pružině zajistí stále vzpřímené a současně i zdravé sezení bez bolesti zadOrtopedi a fyzioterapeuté již řadu let doporučují sezení a cvičení na terapeutickém balónu pro lidi s bolestmi zad, protože je při sezení nutí k správnému držení těla a posilování zádových a břišních svalů. Z této myšlenky vychází patentovaný sedák na pružině SpinaliS, který se naklápí do všech stran a funguje na principu aktivního sezení (nebo také dynamického sezení), čímž imituje sezení na balónu. Na rozdíl od rehabilitačního balónu jsou židle SpinaliS vybaveny zádovou opěrkou a područkami, díky čemuž jsou určeny zejména pro celodenní sezení. SpinaliS tak kombinuje zdravotní výhody terapeutického míče a ergonomických židlí, proto je ideální pro zdravé sezení v kanceláři bez bolesti zad.

Co mě totálně dostalo byla ona pružina, ta je na té židli asi to dominantní a to evidentně nejdůležitější. Potah Alcantara je perfektní na omak a zřejmě se i dobře udržuje. Sama židle je docela těžká, na druhou stranu dává slušný pocit bytelnosti. Područky jsou příjemně měkké, nastavují se společně se zádovou opěrkou k čemuž se výborně hodí elektrický stůl, kdy si výšku pracovní plochy člověk srovná s výškou židle/područek na ideální rovinu.
Pokud by někdo čekal, že si sedne a bude kolébán jak na nebeském mráčku, opak je pravdou. První den byl hrozný, myslel jsem, že to vzdám a židli vrátím. Vše mě bolelo ještě více než doposud a práce u PC v ten den se stala peklem. Jelikož mě PC živí, musel jsem toto peklo vydržet neb staré křeslo šlo z domu a na štokrleti desítky hodin sedět fakt nebudu. Druhý den ale přišla změna, čtyři hodiny práce a já nemusel ani vstát, údiv veliký. Bohužel blaho vydrželo jen cca dva dny, pak opět několik dnů nepříjemných. Po týdnu to začalo však začalo být lepší a lepší, bolesti mezi lopatkami sice zůstaly (to asi jiné už nikdy nebude), ale záda jsou luxusně klidné a to včetně krční páteře (za ta záda a krk C19 výjimečně nemůže). Nevěřil jsem tomu, když jsem se někde dočetl, že návyk na židli může klidně trvat i 14 dní, ale potvrzuji to, tělo si opravdu zvyklo a dokonce se zdá, že i větší množství hodin prosezených u počítače není ve finále tak únavných.

Asi si spousta lidí teď pomyslí, že jsem se volbou židle musel zbláznit a ano máte pravdu, já si to myslím také ... A musí mi už zřejmě totálně přeskakovat, mám pocit, že to nebyly vůbec zbytečně vyhozené peníze.  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Zdravotní židle - od Rossi D - 17.3.2022, 22:38
RE: Zdravotní židle - od meda - 18.3.2022, 17:51
RE: Zdravotní židle - od Rossi D - 18.3.2022, 21:23
RE: Zdravotní židle - od meda - 16.6.2022, 20:26
RE: Zdravotní židle - od Rossi D - 16.6.2022, 22:00
RE: Zdravotní židle - od meda - 16.6.2022, 23:28
RE: Zdravotní židle - od Rossi D - 17.6.2022, 19:21
RE: Zdravotní židle - od meda - 23.6.2022, 16:15
RE: Zdravotní židle - od Rossi D - 23.6.2022, 21:30
RE: Zdravotní židle - od meda - 23.6.2022, 21:45
RE: Zdravotní židle - od Rossi D - 23.6.2022, 22:19

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)