• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skiny pro 4k a větší uhlopříčky "zobrazovadel"
#3
Zkusil jsem ještě přidat rozlišení 2K, 2560 (tedy *1,5 v každém rozměru), a je to myslím slušný kompromis.
       
Zkusit jsme také přidat do whitelist (seznamu povolených) 2560x1440, 50 Hz, protože bůhví proč mi TV při 60 Hz potáhne gui zobrazení "šedým závojem" (prostě jsou ty barvy "vyblité"). Dělá to i při 4K, ale tam ve whitelist 50 HZ je a když to na něj přepnu, tak barvy výrazně zjasní. Při tomto rozlišení 50 Hz moje TV (Samsung) bohužel opravdu neumí. Když 50 HZ do Kodi vnutím (editací disp_cap), tak se spojení mezi Kodi a TV ztratí.

Další nepříjemné zjištění je to, že při použití tohoto rozlišení vznikají problémy při zobrazení gui v kamžiku, kdy se na pozadí spustí video. Díky zapnutému AFR se změní FPS a gui se pak v některých detailech zobrazuje nekorektně. Počet povolených FPS pro TV je omezený (pouze jeden, a to 60 Hz). Pro 1080 a 2560 je ta nabídka zásadně rozsáhlejší a obsahuje všechny podstatné frekvence. Takže tohle (použití rozlišení 2560) asi ta správná správná cesta nebude. Škoda, v gui to do prvního spuštění videa se zapnutým AFR vypadalo nadějně. 10
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Skiny pro 4k a větší uhlopříčky "zobrazovadel" - od JiRo - 08.1.2023, 22:52

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)