• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skiny pro 4k a větší uhlopříčky "zobrazovadel"
#13
Ještě poznámka ke 2k/1440...

Výše jsem popsal problémy s použitím rozlišení 2K/1440, kdy jsem narazil na omezení v nabídce FPS mé TV. Postupoval jseme samozřejmě úplně špatně. Člověk prostě občas přes stromy nevidí les. 11

Byť si myslím, že tu problematiku rozlišení ve skinu, v system Kodi, v přehrávači (při spuštěném videu) a v TV tak nějak rámcově chápu, včetně toho, co a jak bych měl nastavit, v této chvíli jsem se toho nedržel a šel na to úplně špatně.

Ano, ve skinu jsme si 1440 nastavil, ale nastavil jsem si ho tvrdošíjně i v Kodi (nastavení System), čímž jsem si omezil výběr FPS, protože TV při tomto rozlišení umí jen 60 Hz. Opravil jsme to nastavení tak, že nyní mám ve skinu nastaveno 1440 a v nastavení Kodi systém 2160. Tzn. že ačkoliv je skin nastaven na rozlišení 1440 - což je to co potřebuji, aby čitelnost zobrazení byla ještě únosná - gui Kodi se renderuje na 2160. A pro toto rozlišení už TV nabízí plnou škálu potřebných frekvencí. Ve whitelist jsem si vybral ty kombinace, které mě zajímají a nyní je to, i při zapnutém AFR, bez chyby.

Mezitím jsem našel v Estuary pár zobrazení, které důsledně nedodržují zásady flexibility ve vztahu k nastavenému rozlišení. Jednak jsou to ta zobrazení, pro která je definice skinu definována přímo v addon, což je celkem pochopitelné, ale je tam i pár zobrazení definovaná přímo v Estuary. To lze chápat jako bug tohoto skinu a asi by se to mělo nahlásit autorům. Ale přiznám se, že je to tak specifické, že se mi do toho snad ani neche. Také z toho důvodu, že já přímo Estuary nepoužívám, takže je pro mne pohodlnější si to opravit v používané modifikaci, tedy v Estuary Easy. Takže to možná nakonec i nahlásím 6, ale až poté, co si to v Estuary Easy opravím, a pak to rovnou pošlu do github...

Jeden příklad špatné (neflexibilní) definice v Estuary - zobrazení textového souboru ve File Manageru:
   
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Skiny pro 4k a větší uhlopříčky "zobrazovadel" - od JiRo - 13.1.2023, 11:10

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)