• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historie mediálních center
#1
Media Portal

Už jsem tady dále uvedené fotografie prezentoval. Ale připadlo mi dobré to zopakovat, aby i ti mladší viděli, jak jsme, my dříve narození, začínali.

První ukázka je řešení postavené na mini-ITX motheboard-u, elegantním case v provedení Piano-Black s nadstavbou pro mechaniku DVD. Operační systém Windows XP, klient Media Portal, s vlastní modifikací skinu Black Glass. Media Portal měl i svou serverovou část. Ta byla provozovaná také na Windows XP (sehnal jsem si tenkrát dvě licence zdarma, takže jsem žádný serverový OS neřešil), provozovaném na sestave ATX v tower case s několika 3,5" disky a třemi USB DVB-T přijímači. Klient byl umístěn v obýváku, server u mne v pracovně.
           
Datum pořízení fotografie si už nejsem schopen uvědomit, ale odhadoval bych to někdy kolem roku 2007 (+/-). Všimnětě si, že v té době byla pro nás iDnes ještě seriózním zdrojem informací. 1

Po čase přišla druhé verze klientského HW. Původní case jsem potřeboval jinde a tak jsem si vymyslel skrytou variantu HW. Tenkrát jsem byl už aktivní na různých fórech, vesměs zahraničních, protože doma žádné ještě neexistovalo, a proto jsem postup realizace podrobně zdokumentoval. Bylo to tenkrát zvykem, se svým setup-em mediálního centra pochlubit.

Přechod na druhou verzi v podstatě znamenal přesunout motherboard do nového case. Tenkrát ještě chytré televize neexistovaly, ale já chtěl vzbudit dojem, že to, co v televizi uživatel vidí, je vlastně integrální součástí té televize. Jen málokdo měl v té době na TV např. Internet Explorer. Takže PC šlo do poličky za knihy. Nebylo vidět, relativně dobře se chladilo a navíc knihy tlumily i tak nevýrazné šumění ventilárou. Jak to vypadalo při stavbě a jak nakonec vypadalo konečné řešení vidíte na sérii dalších fotografií.
               
Pokud někoho na detailech překvapí i kabel VGA, tak vězte, že jsem v obýváku měl i klávesnici a myš a pomocí DO (Logitech Harmony One) si dokázal přepnou TV na VGA vstup, na kterém jsem pak měl obrazovku Windows a mohl v něm regulérně pracovat.
Datace je opět nejistá, řekl bych cca rok dva po té předchozí konfiguraci.

Současně s Media Portal-em jsem dělal i první pokusy s Kodi. V té době mě ale moc nenadchlo. V úplných začátcích jsme to měl tak, že po přepnutí na obrazovku Windows jsem si na ní mohl spustil Kodi a hrál si s ním na obrazovce TV. Ale protože v této době ještě Kodi nemělo pořádné PVR, tak to bylo opravdu jen hraní. Záhy ale přišel PVR addon právě pro Media Portal a to byl začátek procesu, ve kterém byla v dalším postupném kroku konfigurace Kodi klientů, zatím stále pod Windows, a serveru Media Portal, která nakonec vyústila v sestavu Kodi klientů ve formě OpenELEC, později LibreELEC, a Tvheadend serveru na jednom *ELEC klientovi a data šla do NAS. Tím pádem Media Portal skončil (alespoň pro mne) v propadlišti dějin. Pak následovalo krátké extempore s dedikovaným serverem Tvheadend na Ubuntu, ale nakonec jsem skončil s hlavním obývákovém Kodi s CoreELEC a Tvheadend na boxu s S922 - Beelink GT King a dalších klientech ve formě CoreELEC na různých boxech a Windows.

Zkuste také zavzpomínat...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Historie mediálních center - od JiRo - 04.4.2023, 17:55
RE: Historie mediálních center - od shiro - 16.6.2023, 14:29
RE: Historie mediálních center - od JiRo - 16.6.2023, 15:04
RE: Historie mediálních center - od shiro - 16.6.2023, 16:52

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)