• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
#5
AI lže, jako když tiskne  1 Před časem jsem si hrál s ChatGPT, a jedna z mých otázek byla, ať mi vypíše text písně planeta Hieronyma Bosche 2. AI odpověděla, že neví, abych jí poskytl nějaké upřesnění. Napsal jsem tedy další informace - skladba je od skupiny Progres 2, z alba Dialog s vesmírem. následovala odpověď:

"Omlouvám se za předchozí nedorozumění. Píseň "Planeta Hieronyma Bosche 2" je skutečně písní od české rockové skupiny Progres 2, která se nachází na albu "Dialog s vesmírem" z roku 1984. Níže najdete text této písně:"

Pominu to, že deska je z roku 1980, ne 84. Horší bylo, že mi AI vypsala úplně jiný text. Nejdříve jsem si myslel, že jde o omyl, záměnu, že mi prostě poskytla text jiné existující písně třeba s podobným názvem - ne. Schválně jsem text zadal do vyhledávače, jestli najde nějakou shodu - a nic. Ten text byl prostě AI stvořený originál. Abych si to potvrdil, napsal jsem, že se plete a poslal AI první čtyři verš správného textu. A co myslíte? AI se znovu omluvila a poslala text nový, který začínal tím mnou poskytnutým, načež následoval další vymyšlený, ovšem jiný, než ten první. Závěr je, že když AI nemá relevantní informaci, tak si ji vymyslí, ani se nezačervená  3.
P. S. To není myšleno jako hanění schopností AI, jen pro pobavení. Konec konců, ty texty vlastně nebyly vůbec špatné. Rozhodně lepší, než třeba TOHLE  9
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od beepee - 18.5.2023, 7:56

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)