• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - podporované soubory v položkách Video, Hudba, Obrázky a úprava nastavení
#4
Tak jsem se trochu věnoval Kodi o volném dni 1.5. a jsem hodně příjemně překvapený. Umí toho opravdu dost. Mám je na RPI3 a zvolil jsem OSMC , OpenElec mi nepřepínal automaticky frekvenci , 50/60hz a tím pádem jedny nebo druhé videa bez ručního přepnutí škubaly. Je ale možné že jsem ještě nebyl tak zběhlý v nastavení a nevšiml jsem si možnosti "zjišťovat vždy" frekvenci tedy přehrávačem a zatím jsem se k tomu nevrátil. Ono totiž ta položka tam logicky je jen když je mmc připojené k Tv která toto podporuje , při připojení k monitoru se tato položka logicky nezobrazí protože monitor ( ten můj ) podporuje pouze 60hz .To znamená že video se Sony kamery která mi toči 60p / 60i jsou super plynulé ale videa z Panasonicu který mi točí 50p / 50i mi mírně škubou. Další zajímavostí je , že u toho 50p / 50 i mírně škubou pouze videa v kont.avchd , ale záznamy které mám v 50p mp4 tuším 28mbps jedou i na tom 60hz monitoru naprosto plynule přes Kodi a hw RPI3B. Další příjemnou zkušenost jsem udělal se zvukem.Zvuk s Kodi u videokamery je dostačující , ale když jsem si pustil muziku na pozadí a prohlížel jsem si u toho fotografie tak byla slyšet nějaká nečistota , rušení.Zkusmo jsem použil USB zvukovou kartu I-tec kterou mám doma a OSMC mi nabídlo její výstupy po připojení .Tedy i možnosti posílat obraz po HDMI a zvuk přes kartu a to dokonce nejen stereo analogově , ale analogově 7+1 a nebo spdif . Kvalitu tohoto výstupu jsem zatím nezkoumal , bylo už pozdě večer .... .No a moje poslední poznámka je ke vzhledu a ten je podle mě u OSMC super. Naprosto vyhovuje . Podpora multimedálních klávesnic je vynikajicí a předpokládám že i dálkových ovladačů tím pádem.Už se rozhlížím co zkusím objednat.Měl jsem doma několik mmc na zkoušku vždy s Androidem a to byl kámen úrazu proč jsem si nic hotového nekoupil , tohle řešení s RPI je x krát lepší . Tedy pro mě .
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kodi - podporované soubory v položkách Video, Hudba, Obrázky a úprava nastavení - od idok22 - 02.5.2018, 10:40

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)