• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 3.9 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sledovani streamu - navyseni velikosti cache
@cimbo Tak především doufám, že tě @rebe.hav nezmátl. Správná cesta pro uložení advancedsettings.xml je .../.kodi/userdata/, tedy bez té tečky za userdata.

Jinak, i když cache v advancedsetting nenastavíš, tak ji máš default. Default je v paměti, velikost 20 MB a readfactor 4. Pokud máš 500 Mbps a i když ti klesne rychlost na těch 150 Mbps, tak by problém s dostatečným přísunem dat neměl být problém.

Co se týče parametrů... Pokud nemáš vhodný disk, tak je samozřejmě lepší paměť. Sice jsou tu různé návody a addon, ale já bych dal spíše na zdravý rozum. Vypnout cache a sledovat, jak se chová obsazení paměti v průběhu používání Kodi na tvém systému. No a pak si stanovit, kolik paměti jsi ochotný pro cache obětovat. To číslo podělit 3 a to je hodnota (v byte) kolik zadáš do nastavení. Readfactor je default 4, a klidně nasaď 20, tím nic nezkazíš. Zvýší to rychlost toku dat, pokud je toho zdroj schopný. Pokdu máš systémový disk schopný bez problémů zvládat časté zápisy, klidně dej cache na něj. Já mám klasický SSD, takže jsem si to dovolil a je to paráda. Readfactor mám nastavený na 30, z WebShare stahuji kolem 120-130 Mbps (mám UPC 150/10). Při přehrávání se mi většinou stane to, že se celé video stáhne ještě v průběhu sledování.

Oni lidi cache tak trochu démonizují. Na jedné straně moc nepomůže (někdy dokonce vůbec), to v případě, že je průměrný datový tok přehrávaného videa o hodně nižší než aktuální rychlost, na druhou stranu je mnohdy zbytečný. Co ale udělá jen málokdo, to je to, že se při problémech podívá na aktuální stav cache i bufferu přehrávače, aby posoudil co za problémy při přehrávání stojí. Stačí stisknout ctrl-shift-o a hned je vidět, kde to drhne.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Sledovani streamu - navyseni velikosti cache - od Client - 02.4.2019, 18:26

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)