• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problémy s přehráním originál DVD filmů
#2
Takže - mám Linux Mint 17.3 Rosa MATE, kernel 3.19.0, 64bit - a spuštěný Kodi 17.1 Krypton. Systém je aktualizovaný k 5.5.2017. Šetřič obrazovky je zakázaný.
PC AMD 64 X2 5050e 2,6GHz, RAM 4GB, VGA nVidia GF9600GT.
Vkládám do DVD mechaniky LG disk DVD "Otec prasátek 2", vydal 2006 Blesk.
Na ploše Mintu se objeví ikona disku a oznámení s položkou výběr, kterým SW to spustit. Zatím ignoruji, přepnu na Kodi a vidím v liště akcí "Přehrát disk" (a na chvíli i oznámení o připojení disku). Klepnu myší na "Přehrát disk" a objeví se úvodní sekvence, potom výstraha o nelegálním kopírování a pak menu DVD. Vyberu Nastavení, česky a také pro zajímavost české titulky. V pozadí je hudba. Spustím film a běží s titulky, mohu posouvat, neseká se. Když ho stopnu a znovu spustím, pamatuje si poslední místo, čas. Vpravo dole je ikona disku a tou se dostanu do úvodního menu DVD.
Pokud film stopnu a klepnu na vysunout/načíst, oznámí mi odpojení disku (v Kodi). Znovu v Kodi jej tím načíst ale nelze. Fyzicky se disk nevysune.

Alt+F9 minimalizuje Kodi. Na ploše Mintu zmizel výběr čím přehrát i ikona. DVD mohu připojit klepnutím na disk v prohlížeči souborů Pinta, ale nedostanu už oznámení s položkou výběru. Jak se později ukáže, je to stejně jedno, protože přehrát DVD umí jen přehrávač Parole, ale ne z menu DVD, jen jednotlivé soubory VOB. Tím samozřejmě padají některá nastavení, které nabízí disk, třeba titulky.

"Přehrávač videa" a "VLC media player" disk DVD nespustí. EDIT: Ještě Xine, chybí asi 25 modulů, v Mintu nepodporované.

Takže pro mne "v Kodi dobrý".
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Problémy s přehráním originál DVD filmů - od meda - 17.5.2017, 19:14

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)