• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
@marhycz Tak na jednom se shodneme. Že v žádném případě nejde o souboj koncepcí, ale o subjektivní hodnocení toho, jak jsou naplněny potřeby a očekávání mé a mých uživatelů. "Běžná mamina" je dobré kritérium, ale v hodnocení řešení právě pro ni (či podobnou kategorii) se nesmí zapomenout na to, že tento typ uživatele většinou dané zařízení nevybírá, neparametruje nebo nenastavuje. Pro mne (a naši rodinu) je třeba důležité zachovat pro takové uživatele maximální jednotu ovládání funkcí, jejich vzhledu, jazyka (tím myslím pojmenování funkcí). A také to, čemu říkám tématické členění. Obrazovky, kde uživatelé najdou vše, co odpovídá jejich zájmům (sport, móda, news, magazíny, technika, ...) napříč zdroji nebo o něco obecnějšímu pohledu , všechny všechny novinky filmů či seriálů (SC, Netflix, HBO, ...). Možnost dostat na jednu obrazovku poslední novinky z dané oblasti, televizní kanály, atd. pokládám za podstatnou přidanou hodnotu. Umožní to uživatelům rychle přehlédnout, zorientovat se a pak se zaměřit na detaily. A když jsme se už otřel o TV, tak samozřejmě možnost příjmu lineárního vysílání a jeho nahrávání. V tomhle já především vidím přednosti Kodi. Využívám takto Kodi už od prvopočátku, stejně jako jsem před tím používal Media Portal. V tomto ohledu jsem tedy poměrně konzervativní a i když chápu, že proprietální aplikace mají své přednosti a výhody, zatím jejich používání obcházím. Jistě, když bych měl takový systém stavět na zelené louce, asi by si to vzalo hodně času. Ale jak už jsem napsal, dělám to už léta, takže teď jsou to už jen drobné úpravy a rozšíření, které mi příliš času nezaberou. Možná mám výhodu například v tom, že jsem jistý čas investoval do hlubšího poznání Kodi, takže vyrobit novou tématickou stránku s widgety je pro mne záležitost pár minut, ale dostanu přesně to, co potřebuji. V tomto ohledu asi mé zkušenosti s Kodi ani přístup k jeho využívání nelze příliš objektivizovat, zejména proto, že to není jednoduše přenositelné. Ale jako příklad, jak je také možné se na volbu Kodi/ne-Kodi dívat to snad stačí.

A abych zachoval téma. Od jisté doby HW příliš řešit nemusím. Mám doma AV výbavu takovou, že mi zatím na všechno stačila klasika. Buď Windows na existujících počítačích nebo Intel s generickou instalací LibreELEC. To je pro výběr HW určující a i když zaplatím i více, než bych musel. Nic dalšího neřeším.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od Client - 11.11.2019, 13:49

Přejít na fórum:


Prochází: 18 host(ů)