• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec)
#94
Nepřidám asi žádnou novou informaci o HTPC, jen si tady tak ulevím.

V týdnu jsem definitivně zlikvidoval dvě RPi 2 s LE. Byly se mnou pár let, a udělaly dobrou službu. Jako hlavní obývákový stroj jedna Malina fungovala asi rok a i když měla naloženo až po okraj, vyrovnala se s tím se ctí. LE s TvHeadend, 2x Double USB DVB-T, 1x 500 GB 2,5 HDD. Pokud něco nezvládla, byla to především propustnost komunikací. Ono, visí-li to celé na USB 2, není divu. Když ale začala "nezvládat" video, šly obě do jiných místností. Na její místo přišlo staré dobré HTPC. Kdysi (2005) jsem s ním samozřejmě začínal a tak jsem se vracel ke starému známému řešení. A i když mě svrběly ruce si něco postavit, nakonec jsem zvolil hotové řešení. Pravda, stálo to o něco málo víc, ale jak jsem očekával, vyplatilo se to. Mám ve zvyku na hlavním obývákovém stroji provozovat i TV backend, včetně nahrávání, takže kromě perfektní funkce klienta potřebuji i perfektní funkci serveru a výkonného úložiště nahrávek. Jsou chvíle, kdy se počet nahrávaných programů a současně sledovaných nebo přehrávaných nahrávek blíží i k číslu 10 a přesto, když vezmu do ruky ovladač a "zapnu" Kodi, nebýt červeného bodu označujícího běžící nahrávání, nevím o ničem.

Dnes jsme si to uvědomil znova. Sice se nahrávaly jenom dva programy, vedle v pokoji běžela nahrávka z odpoledních vražd z Midsomeru, na jednom laptopu Live TV, v obýváku běželo nějaké stahování a já si pustil film z SC, došlo mi, že přes všechny ty úvahy, čím nahradit ty dvě RPi, stále podvědomě pošilhávám po dalších HTPC. Je to velký boj. Sleduji tady na fóru diskuse o ARM strojích a jak se zdá, asi to u nich nakonec skončí. Budou to koneckonců stále jenom obyčejní klienti, ale je mi jasné, že si asi možná občas budu drbat hlavu a říkat si, zda jsem nakonec měl sáhnout i v tomto případě po nějakým Intelu nebo AMD.

Už jsem LE instaloval na několik strojů, určitě více jak 10 a vždycky to probíhalo stejně. Vybalit z krabice, nebo postavit z komponent (to mě asi baví nejvíc), zapnout, zastrčil flashku s instalací LE a během 1/2 hodiny je vymalováno. Všechny ty stroje dodnes běží a pouze se u nich aktualizuje LE. Nikdy to zatím neprobíhalo jinak.

Tak se omlouvám za trochu odbočení. Skutečně jsem nenapsal nic nového, berte to tedy jako příspěvek k podpoře HTPC.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec) - od Client - 03.3.2019, 22:40

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)