• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu
#92
Včera jsem v rámci práce na začlenění cz i sk OTT služby Sledovani narazil na jeden hodně zajímavý problém. Upravil jsem generátory playlistů do standardní podoby (viz https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-pripojeni-cz-sk-poskytovatelu-ott-iptv-k-tvheadendu?pid=67378#pid67378) a vyzkoušel si začlenění obou služeb do Tvheadend takříkajíc na zelené louce (staré sítě obou Sledovani jsem smazal a vytvořil vše nově od začátku). Vše proběhlo bez problémů, jako obvykle jsem si upravil některé detaily, přečísloval některé kanály (HBO) aby zapadly do mého konceptu číslování na které je zvyklá rodina a spustil v Tvheadend grabování EPG. Po restartu všech Kodi bylo vše v naprostém pořádku. Když jsem dnes ráno pustil jedno z Kodi, všechny HBO kanály mi z obvyklého místa v seznamu kanálů zmizely. Našel jsem je až pod původním číslem kanálu, které získají po vytvoření ze služby Sledovanitv.cz a přitom si všiml, že žádný kanál z obou Sledovani nemá přiřazeno EPG. Vše se tedy tvářilo tak, jakoby došlo k novému vytvoření služeb Sledovani v Tvheadend. Zkrátím to... Zjistil jsem, že pokaždé, když Tvheadend kontroluje obsah playlistu obou sítí Sledovani (default perioda je 60 min, nastavuje se v parametru sítě), vyhodnotí to jako změnu obsahu a spustí kompletní scan a následné automatické mapování služeb a nové vytvoření kanálů. A to i přesto, že k žádné změně obsahu playlistu nedošlo! Strávil jsem kontrolou nastavení, testováním a hledáním problému asi 1/2 hodiny, než jsem na příčinu problematického chování přišel. Protože je dost kuriózní, myslím, že bych s tím měl ostatní seznámit.

Tvheadend při kontrole změny obsahu playlistu kontroluje pouze změny v řádcích s adresou streamu, tak jsem se zaměřil na ně. A ukázalo se, že tady byl kámen úrazu. Můj generátor na konec každého řádku playlistu přidával mezeru. Při zběžné kontrole jsem si toho pochopitelně nevšiml, teprve detailní zobrazení všech dalších znaků v editoru to odhalilo. Po smazání mezery se vše vrátilo do starých kolejí a vše funguje tak, jak má.

Patrně jde o bug, možná ale, že je to někde v popisu uvedeno, že tam ta mezera nesmí být, to fakt nevím. Řetězec s adresou streamu se patrně ukládá bez koncových mezer, ale test na změnu probíhá proti celému (tedy včetně koncových mezer) 2. řádku playlistu.

Takže abyste se nedostali do stejných potíží jako já, tak si zapamatujte, že ve "druhých řádcích" playlistu pro Tvheadend nesmí být koncové mezery.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu - od Client - 26.5.2019, 19:15
tvheadend o2tv epg - od renda61 - 26.6.2020, 9:09

Přejít na fórum:


Prochází: 20 host(ů)