• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
#15
Zjednodušení pohybu mezi widgety a hlavním menu na Home stránce

Jsem docela závislý na widgetech Home stránky Kodi. Prakticky většinu voleb, spouštění přehrávání atd., provádím přes ně. Používám modifikovaný skin Estuary (Estuary Stream-Cinema) a velmi často se mi stává, když listuji widgety (kterých mám opravdu hodně) a chci se vrátit do hlavního menu, že intuitivně stisknu na DO klávesu Back. To ale, při běžném mapování tlačítek, nemá samozřejmě žádný efekt - jsem stále na jedné stránce a to Home, takže "vrátit" se nemám kam. Musím tedy na začátek widgetu doskákat kurzorem, případně rychleji přes PgUp a nebo ještě rychleji přes Home klávesu (kterou na DO mám a mám na ní namapované příslušné Action Id, v tomto případě etdy firstpage),  a pak se posledním stiskem klávesy left dostat do hlavního menu, ale ztratím při tom aktuální pozici ve widgetu. U jiných skinů může být návrat z widgetu jednodušší (např. Aeon Nox Silvio - kde je ta logika trochu jiná, navíc tam mohou být max. 2 widgety), ale možná i tam by se rychlý návrat do hlavního menu hodil také.

Dlouho jsem to neřešil, ale včera mi došla trpělivost. Hlavně také proto, že testuji nový box s DO, které je tlačítky vybaveno velmi "spoře", a u něj by se mi tedy rychlý návrat do hlavního menu hodil ještě více. Zasedl jsme tedy ráno k PC s tím, že to nějak vyřeším. Myslel jsem na použití addon scriptu Commands, který často pro takové speciální řešení používám, ale jen jsem otevřel soubor keymaps.xml, trklo mě to. A řešení bylo na světě raz dva.

V sekci mapování Home stránky stačí přemapovat klávesu Back, tedy zadat vhodný povel mezi tagy <back></back>. Níže je fragment z mého keymap.xml, uvedené mapování je hned první v seznamu, tedy <back>Control.SetFocus(9000)</back>. Oním vhodným povelem je tedy Control.SetFocus(9000), což způsobí, že se "vybere" kontejner s Id 9000, což je právě kontejner hlavního menu:
Kód:
...
  <Home>
    <remote>
      <back>Control.SetFocus(9000)</back>
      <start>FullScreen</start>
      <clear>ActivateWindow(ShutdownMenu)</clear>
      <hash>ActivateWindow(Settings)</hash>
      <zero>RunAddon(virtual.system-tools)</zero>
      <one>ReloadSkin()</one>
      <two>Skin.Theme(1)</two> 
      <three>Skin.ToggleDebug</three> 
      <four>ToggleDebug</four> 
      <five>PlayerDebug</five>
      <six>reloadkeymaps</six>
      <seven>ActivateWindow(SkinSettings)</seven>
    </remote>
  </Home>
...
Dobrá zpráva, funguje to dle očekávání a je to nesmírně návykové. Ani si nedokáži představit, jak jsme bez toho mohl tak dlouho žít. 1 Špatná zpráva je, že tohle bohužel neuděláte pomocí addon Keymap Editor 10, ale to už tak zkrátka je, že pokud chcete něco jiného, než to, co tento addon umí, musíte na to jinak. Tedy přes textový editor a postarat se o to "ručně".
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Rozšíření počtu tlačítek DO - od Client - 11.4.2020, 12:40

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)