• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPi4 - má cenu čekat?
#7
@pavel56 Ono je těch cest, kudy se dát při přechodu na vyšší verzi HW i systému hodně a rozebírá se to tady neustále. Lpění na Rpi chápu, ale čekat kvůli tomu na RPi 4, když chci plnohodnotné dekódování h.265? Tak buď ho potřebuji, tak proč čekat a nebo ne, tak proč se tím teď zabývat?

Já tedy, být tebou, šel bych asi cestou x86/x64 a LibreELEC. Rpi provozuji také a postavil jsem na něm pro kamarády hodně systémů, které se blížili tvé představě, ale moje hlavní Kodi jede na Intelu. Teď (čí spíše tak do roka) se chystám inovovat a přes občasné váhání, zda nejít cestou něčeho s S912, je Intel stále favoritem.

Přesto jedna inspirace týkající se RPi. Sice krkolomná, ale uvádím ji jako důkaz, co všechno se dá s Kodi a Rpi vymyslet. Teď pomáhám kamarádovi s trochu podobným problémem. Postavil jsme mu kdysi RPi2 s funkcemi podobného rozsahu, DVB-T, TV přes HDMI, externí disk na nahrávání, externí DVD mechaniku. Ovládá se to přes Logitech Harmony One a jako ty chtěl radio poslouchat bez zapnuté TV. Nadefinovali jsem kanály s ikonami na Radio do ovladače, při přepnutí na radio se přepne audio výstup na zvukovku a jde do aktivních repro, kanály přepíná přes displej DO, víc nepotřebuje. Při přepnutí na TV a ostatní funkce pak jede audio přes HDMI. Docela slušné řešení. Teď ale přišel s tím, že TV musí přijímat už jen z DVB-T2 vysílání, ale nechce se zbavit té konfigurace RPi. Tak si pořídil další Kodi na přehrávači s S912, ten připojil k TV a používá ho pro všechny funkce, ke kterým potřebuje TV a Rpi mu slouží jen jako TV Server, přijímá a nahrává na něm DVB-T2 a přehrávač pro Radio. Neříkám, abys šel touto cestou, jen ukazuji, že těch možností je mnohem víc, než by se člověku mohlo zdát.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RPi4 - má cenu čekat? - od pavel56 - 09.6.2018, 0:07
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od JiRo - 09.6.2018, 1:11
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od Petrvald - 09.6.2018, 8:05
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od JiRo - 09.6.2018, 8:21
RPi4 - má cenu čekat? - od cuore - 09.6.2018, 9:59
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od JiRo - 09.6.2018, 11:07
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od pavel56 - 17.6.2018, 20:55
RE: RPi4 - má cenu čekat? - od Rossi D - 09.6.2018, 11:33

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)