• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend
#6
Ahoj, do tohoto tématu, si myslím, se můj problém hodí.
Popíšu stav:
Stream server RPI 3B+ s Libreelec 9.0.1 kde běží TVHeadend 4.2.  Tuner je PI TV HAT.
Klientem je MIBOX3 (Android TV 8.0.0. poslední update) kde mám KODI 18.1 ofiko verzi s addonem klient pro TVH aktuální.
K MIBOXu samozřejmě připojená TV LG přes HDMI.

Na serveru RPI naladěny MUX 11, MUX 12, MUX 13, tedy DVB-T2.

Sledování kanálů, přepínání kanálů mezi HD a SD nebo mezi MUXy není jediný problém. Obraz se neseká, žádné rozpady, pády atd.
Zkrátka DVB-T2 a dekodování h.265 nemá KODI problém, ukázkový provoz po síti až na jednu vadu na kráse a proto píšu o radu sem.

Problém dělá pouze a jenom MUX 13 a SD programy od TV NOVA na jiných jsem nic nepozoroval. Po přepnutí např na NOVA 2 nebo NOVA ACTION, to je jedno, se obraz prvních pár minut, řekněmě až 5 minut jakoby trhá ale pouze při pohybu kamerou, ale né v celé ploše, někdy dokonce jako by v blocích plochy nebo pruzích. Zkrátka při pohybu kamerou se obraz trhá až rozpadá. To se ovšem nějak do těch pár minut srovná a je to naprosto OK, jen do okamžiku přepnutí mimo tento MUX 13. Dále je zajímavé, dělá to jen program TV NOVA co jsem vypozoroval, v tomto MUXu je např i V1 HD a tam není jediný problém.
Už jsem vyzkoušel různé RC verze KODI od 17.6, dále SPMC atd atd, různé nastavení v KODI hodiny a hodiny pokusů  a  problém stále a stále stejný pouze s programy TV NOVA v tomto MUXu13. Na PC pod Windows tento problém není. A nakonec jsem zjistil´, že tento problém není pokud si tyto programy naladím pod DVB-T. Z toho nějak usuzuji, že problém má KODI a HEVC nebo v tom má prsty ještě MIBOX. A dále pokud vyčistím KODI mezipaměť nebo po restartu KODI a MIBOXu a zapnu hned přímo jeden z těchto porogramů tak tam ten problém není- sakra! Vadí KODImu zkrátka přepnutí a pak to musí příštích 5 minut srovnat v obraze. Tohle vše dle mě směřuje na problém v KODI...jak to vidítě Vy? Opravdu jsem vyzkoušel snad vše vč. úpravy nastavení přímo v TVHeadendu nebo v klientu doplňku v KODI atd atd. Různé addony typu Ares pro nastavení streamu nic neřeší. MediaCodec zapnout vypnout....furt dokola.
Abych to shrnul problém s trháním obrazu na MUXu 13 a programu TV NOVA 2 nebo NOVA Action nastane pouze v okamžiku přepnutí na jiný program a zpět, srovnání obrazu dojde zhruba do 5 minut a pak zase vše naprosto v pořádku, netýká se jiných programů, např Prima Comedy Central HD na tomto MUXu OK.
KODI, DVB-T2 h.265, interlace-deinterlace....vše ale mě směřuje k problému v KODI nerozchodí přepnutí programu

Budu rád za každou radu, co bych ještě mohl zkusit...nebo čekat na další a další RC verze KODI. Ono to není brzo na DVB-T2 na podzim začně akce Kulový Blesk:))
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend - od Teron - 12.4.2019, 14:32

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)