• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend
#1
Pani, mam dotaz kedze som sa studiom o vyberu spravneho USB tuneru trosku zamotal :)

1.) Ak potrebujem prijimat DVB-T2 (H.265) CZ signal a dekodovanie necham na koncovych staniciach (klientoch), je dolezite ci mam DVB-T2 tuner s H.264 alebo H.265 ? Moj predpokad je, ze mi staci DVB-T2 tuner.
2.) Pripadne, ak kupim DVB-T2 tuner s H.265, znamena to, ze ma dokodovaci cip pre H.265 stream a mohol by som ho pouzit pre dekodovanie a nasledne streamovanie dekodovaneho streamu napr. mpeg a tym nezatazujem klientske stanice ?

Vdaka
 
Citovat
#2
@anokdeto

ad.1 Tuner neví a neřeší, jakým způsobem je zakódovaný přenášený stream. To, že někteří výrobci/prodejci u tuneru uvádí i kodek je důsledek toho, že ho většinou prodávají jako combo s nějakým proprietálním SW pro přehrávání TV, a to označení kodeku se týká tohoto SW.

ad.2 Tuner sám nic nedekóduje. K tomu potřebuješ nějakou aplikaci, v terminologii Kodi Tv backend server. Tento server může (ale nemusí) provádět překódování a může tak odlehčit klientům, ale pak pro to musí mít samozřejmě dostatečně výkonný HW.
 
Citovat
#3
Vdaka JiRo za blizsie vysvetlenie a ujasnenie.

Z mojej strany som blizsie technicky presiel jednotlive cipy na DVB tunery (datasheet) a zistil, ze ani jeden nema co docinenia s H.264 pripadne H.265, vsetky cipy sa tocia okolo modulacie, USB intf atd. takze presne ako si popisal.

Prave pouzivam tvheadend na KIII PRO a uvazujem o dalsom tunery do NASu (QNAP). Ak by ste zohladnil potrebu Linuxu (QNAP), tvheadend a USB DVB-T2 tuneru, aky tuner by ste doporucil ? Cenou hladam do 800 Kc max.
 
Citovat
#4
@anokdeto Zodpovědně ti poradit nedokážu. Jedna věc je výběr vhodného a kvalitního přijímače, na to tady existuje téma, druhá věc pak jeho funkce v konkrétním systému a aplikaci, v tvém případě tedy QNAP a (asi taky?) Tvheadend. V tomto ohledu asi bude lepší poohlédnout se po fórech QNAP.
 
Citovat
#5
V poriadku a dakujem za reakcie.
 
Citovat
#6
Ahoj, do tohoto tématu, si myslím, se můj problém hodí.
Popíšu stav:
Stream server RPI 3B+ s Libreelec 9.0.1 kde běží TVHeadend 4.2.  Tuner je PI TV HAT.
Klientem je MIBOX3 (Android TV 8.0.0. poslední update) kde mám KODI 18.1 ofiko verzi s addonem klient pro TVH aktuální.
K MIBOXu samozřejmě připojená TV LG přes HDMI.

Na serveru RPI naladěny MUX 11, MUX 12, MUX 13, tedy DVB-T2.

Sledování kanálů, přepínání kanálů mezi HD a SD nebo mezi MUXy není jediný problém. Obraz se neseká, žádné rozpady, pády atd.
Zkrátka DVB-T2 a dekodování h.265 nemá KODI problém, ukázkový provoz po síti až na jednu vadu na kráse a proto píšu o radu sem.

Problém dělá pouze a jenom MUX 13 a SD programy od TV NOVA na jiných jsem nic nepozoroval. Po přepnutí např na NOVA 2 nebo NOVA ACTION, to je jedno, se obraz prvních pár minut, řekněmě až 5 minut jakoby trhá ale pouze při pohybu kamerou, ale né v celé ploše, někdy dokonce jako by v blocích plochy nebo pruzích. Zkrátka při pohybu kamerou se obraz trhá až rozpadá. To se ovšem nějak do těch pár minut srovná a je to naprosto OK, jen do okamžiku přepnutí mimo tento MUX 13. Dále je zajímavé, dělá to jen program TV NOVA co jsem vypozoroval, v tomto MUXu je např i V1 HD a tam není jediný problém.
Už jsem vyzkoušel různé RC verze KODI od 17.6, dále SPMC atd atd, různé nastavení v KODI hodiny a hodiny pokusů  a  problém stále a stále stejný pouze s programy TV NOVA v tomto MUXu13. Na PC pod Windows tento problém není. A nakonec jsem zjistil´, že tento problém není pokud si tyto programy naladím pod DVB-T. Z toho nějak usuzuji, že problém má KODI a HEVC nebo v tom má prsty ještě MIBOX. A dále pokud vyčistím KODI mezipaměť nebo po restartu KODI a MIBOXu a zapnu hned přímo jeden z těchto porogramů tak tam ten problém není- sakra! Vadí KODImu zkrátka přepnutí a pak to musí příštích 5 minut srovnat v obraze. Tohle vše dle mě směřuje na problém v KODI...jak to vidítě Vy? Opravdu jsem vyzkoušel snad vše vč. úpravy nastavení přímo v TVHeadendu nebo v klientu doplňku v KODI atd atd. Různé addony typu Ares pro nastavení streamu nic neřeší. MediaCodec zapnout vypnout....furt dokola.
Abych to shrnul problém s trháním obrazu na MUXu 13 a programu TV NOVA 2 nebo NOVA Action nastane pouze v okamžiku přepnutí na jiný program a zpět, srovnání obrazu dojde zhruba do 5 minut a pak zase vše naprosto v pořádku, netýká se jiných programů, např Prima Comedy Central HD na tomto MUXu OK.
KODI, DVB-T2 h.265, interlace-deinterlace....vše ale mě směřuje k problému v KODI nerozchodí přepnutí programu

Budu rád za každou radu, co bych ještě mohl zkusit...nebo čekat na další a další RC verze KODI. Ono to není brzo na DVB-T2 na podzim začně akce Kulový Blesk:))
 
Citovat
#7
@Teron Nemáš možnost si to pustit na jiném klientovi? To bych udělal jako první. Ani to nemusí být Kodi. Stačí např. VLC nebo to také pustit z GUI Tvheadendu a porovnat ty inkriminované kanály s ostatními.

Já bych bez velkého přemýšlení řekl, že to spíše směruje k tomu, že Nova (nebo její servisní organizace) pro tyto kanály používá nějaké specifické parametry codecu při komprimaci. Pak je otázka, kdo za to chování může, zda Kodi, které s tím má problém, nebo Nova, že do toho muxu cpe něco, ne úplně očekávaného. Já bych tedy spíše sázel to druhé.

Dost mě ale při tom mate to, že se to projeví vždy po přepnutí a pak se to po nějaké prodlevě ztratí. Z toho, jak funguje příjem, zpracování a zobrazení v řetězci Tvheadend - Kodi mi to nějak nejde na rozum. Jediná, takhle časově závislá věc, je v tomto řetězci timeshift. Když budu hodně fabulovat, tak by to mohlo mít třeba spojitost s tím, že se například zaplní timeshift buffer v paměti a začne se zapisovat na disk. Ale jakákoliv souvislost s tímto stavem a chováním projevující se změnou v kvalitě zobrazování mě nenapadá. Tím spíše, že se projevuje pouze u některých kanálů. Nicméně, abych vyloučili i tuto nepravděpodobnou možnost, zkus funkci timeshift vypnout. Najdeš ji v Tvheadend GUI Konfigurace > Nahrávání > Timeshift > Základní nastavení > Povoleno. Jinak mě už fakt nic nenapadá.  10
 
Citovat
#8
zkusil jsem tedy jiného klienta, konkrétně LIVE CHANNEL přímo od Google s nadstavbou PVR LIVE a problém je stejný. Takže to vypadá na problém MIBOX vs. Android TV, nějaký proplém se zobrazením-vykreslováním. Zkoušel jsem i nastavit v Androidu v nastavení pro vývojáře aby vykresloval pomocí GPU a beze změny. Zajímalo by mě, jak se to chová na jiném stroji. NVIDIA, Beelink, Weetek.
Problém nějak nehledám v RPI 3B+, jak jsem psal. Když ho mám pouze jako server pro stream tak předpokládám, že vůbec neřeší obrazové informace a pouze to co příjme-přeposílá dál, což je i logické. MUX je naladěn a posílán buď z něj jen jeden kanál, nebo např. do PC lze odesílat celý MUX ale stále přeposílá.
Konfigurace > Nahrávání > Timeshift > Základní nastavení > Povoleno. - toto jak jsi radil, mám vypnuto, tím to není. Vidím to jako BUG systému no. Kdyby byl problém na straně provozovatele MUXU jistě by se to již řešilo a sám vím, že problém na TV s T2 tunerem neníSad
Časem se to vychytá, ale otázka je jak trápí Android vývojáře stream DVB-T2 h.265 SD rozlišení, kontrétně 940x544 :)
 
Citovat
#9
Otestuj ještě jako klienta MG-IPTV (upravený Perfect Player bez reklam)
https://play.google.com/store/apps/detai...lwTSjJ2YDg


Nastavení/Hlavní
Seznam kanálů:
http://jmeno:heslo@IP:9981/playlist/channels.m3u


EPG:
http://jmeno:heslo@IP:9981/xmltv/channels
 
Citovat
#10
@Teron Na jakékoliv předčasné úvahy typu, tím to není, tím to být nemůže, bych se nespoléhal. Já bych také řekl, podle toho jak to popisuješ, že se to tak chovat nemůže, ale člověk samozřejmě nemůže vědět všechno a někdy zkrátka na něco zapomene. Proto ta vylučovací metoda, u které, aby byla účinná, se prostě musí vyzkoušet všechno. Byť se to zdá zbytečné.
 
Citovat
#11
@plesi - děkuji za typ na klienta. Zkusi jsem a problém stejný, stále MUX13 a SD programy. Když to sleduji tak pohyb způsobí jakoby trhání obrysů v obraze, nejlépe to je vidět když je pozadí ostré barvy. bílá, modrá. Jako by reakce na kontrast, hrana se začně trhat zubatět ale roztrhá to obraz no.
@Client - s tím co píšeš naprosto souhlasím, čert se skrývá v detailu, který se musí objevit. Ale snad jediné s čím ještě mohu operovat je samotné RPI 3B+ tedy stream server. Takže nastavení TVHeadend nebo výměna LIBREELECu za něco jiného, OPENELEC nebo Linuxová edice pro RPI třeba Raspbian a skompilovat v něm TVHeadend. Jak říkáš, zaměřím se na věci nepravděpodobné.
Na problém je asi brzo, DVB-T2 u nás řeší málokdo zatím a zahraničí ani nevím jak se potýkají s T2 h.265 a SD. Nejlepší na tom je, že všichni poletí si koupit krám za 500,- do obchodu den předem a ten jim bude šlapat na první dobrou:))
Já s tím bojuju, protože si myslím, když mám doma MIBOX tak na co další ovládání a krabici, když tohle musí fungovat. Mám doma 2 TV takto řešeny s MIBOXEM, takže mám udělán malý stream server, je to trochu škoda, šlape to ukázkově v KODI, rychlé přepínání vč. HD, suprově uděláno EPG ...ale ten MUX13 a SD programy v něm jsou zakletý!
 
Citovat
#12
To je záhada... já používám na server RPi2 s Raspbian Stretch 4.14 a žádny problém nepozoruji.TVHat ti také mohu otestovat,ale když jsem to testoval naposled,tak jsem také nic nezpozoroval.
Otestuj i OSMC.
Tvheadend -Raspbian 4.14:
Kód:
sudo apt-get update
sudo apt-get install tvheadend

To je vše.

Jó jinak jako klienta pro android můžeš použít i aplikaci
IPTV-(Alexander Sofronov) +VLC,
TVHClient-(Robert Siebert),
Zapette pro Tvheadend
(Arnaud GRASSET),atd...

nebo jen samotné VLC a přidat si playlist jako seznam skladeb.
 
Citovat
#13
Tak jsem nasadil na RPI 3 Raspbian 4.14 verzi lite. Jak poradil Plesi. A problém stále trvá. Takže asi pomalu rezignuji protože tohle zkrátka stojí a padá na MIBOXu a co jsem četl mnoho článků a názoru tak také problém Amlogic s905.
Prý není dobrá kombinace Android a AMlogic, bohužel nasadit Linux na Mibox nejde, má zamčený bootloader, zatím nelze.
Na ofiko foru Xiaomi jsem našel, že problém s h.265 nějaký opravdu lidé mají s tímto boxem ale v jakém stádiu je řešení nevím. Ale Raspbian 4.14 lite si na RPI nechám, příjde mi to lepší než Libreelec, který má default nainstalován KODI což nepotřebuji a hlavně TVHEADEND je v Raspbianu nějaká rozšířená verze, je tam více věcí k nastavení, což Libreelec má omezeno. Libreelec je opravdu user friendly:)) aktuálně má Libreelec 9.0.1 verzi TVheadend 4.2.7 kdežto Raspbian 4.14 má verzi 4.2.4, což není problém ale rozdíl je v možnosti otevřených nastaví oproti Libreelecu.
Zkrátka někdy zapnu tu NOVA 2 a při pohybu kamerou se trhá obraz a někdy zase vůbec, asi jak Mibox načte stream a sladí s obrazem. Přepnu třeba jinam a zpět a srovná se to, Mibox je čínská čubka a když čtu jak dlouho jim trvalo než implementovali auto refresh frame switching tak možná do 5 let to bude.
 
Citovat
#14
problém bude asi u toho Miboxu..máš ještě nějaký USB Tuner?
Na starém Amlogic S905 (K1 plus) mám Libreelec který šlape jako hodinky už nějaký ten rok.
Android 5.1.1 bych tam už nevracel.

"Čínská čubka" je vše na co mrkneš :-D Spoléhat se na oficiální podporu,tak bude každý prskat jako křeček.
 
Citovat
#15
(17.4.2019, 19:24)plesi Napsal(a): problém bude asi u toho Miboxu..máš ještě nějaký USB Tuner?
Na starém Amlogic S905 (K1 plus) mám Libreelec který šlape jako hodinky už nějaký ten rok.
Android 5.1.1 bych tam už nevracel.
..no mám 2x RPI s 2x TVHAT a 2x MIBOX oba stejný problém. Hele je to otravný ale upřímně hlavně že vše ostatní jede OK včetně HD. A ono upřímně MUX 13 je soukromý MUX a ty první dva MUX11 a 12 bezproblému vč  SD programů a to je hlavní:)
No a hlavně jsou to přechodové MUXy sice píšou, že MUX11 je vlastně final ale zase MUX12 a MUX 13 se neví jak bude vypadat final.
 
Citovat
#16
@Teron psal ze by te zajimalo jak to jede napr na shieldu. Jede to bezproblemu uplne normalne...mux13 a kanaly Novy vse ok. Mam to na Shieldu v kodi pres tvheandend tak i v live channels v menu Shieldu. Rpi3 + tvhat raspi lite.
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
#17
Jj,hlavně že ostatní šlape a třeba časem pořídíš jiné TV boxy,kde nebude problém.
Já očekával,že se ozve někdo,kdo má MIBOX a potvrdí a nebo vyvrátí problém jako máš Ty.Z mé strany to je vše a tak jen budu sledovat zda se ozve někdo jiný a potvrdí stejný problém.
 
Citovat
#18
(17.4.2019, 19:51)Karel1981 Napsal(a): @Teron psal ze by te zajimalo jak to jede napr na shieldu. Jede to bezproblemu uplne normalne...mux13 a kanaly Novy vse ok. Mam to na Shieldu v kodi pres tvheandend tak i v live channels v menu Shieldu. Rpi3 + tvhat raspi lite.

Super, děkuji. Takže se to vypadá na Mibox no. Třeba napíše někdo kdo má Mibox.
Napsal jsem na Xiaomi do fóra feedbacků ale zapadne to ve smetišti. Tam všichni řeší hlavně mobily a od Miboxu tam toho moc není.
 
Citovat
#19
Tak jsem dále experimentoval a zdá se a zatím to tak funguje, že pokud nastavím napevno snímkovou frekvenci v KODI na 25p ( pro přehrávání) ono trhání obrazu na tom MUXu 13, jak jsem psal, zmizí. HD programy na DVB-T2 se vysílají na 25p kdežto SD programy se vysílají na 50p v tzv qHD (jsem četl). Má to ale háček bohužel na zvuku, který se začně rapidně zpožďovat a je jedno na který kanál přepnu. Od aktivace resp. přepnutí na kanál se rozjíždí hned od začátku a je to krásně vidět, začně v pohodě a do minuty letí. Tohle je opravdu problém toho krámu Miboxu, neumí si s tímto streamem poradit.
A zjistil jsem další zajímavou věc, že ono auto frame rate, co teď Xiaomi pracně dodělal, na DVB-T2 stream nefunguje úplně ok. HD program pozná, že je v 25p takže přepne obrazovku na 25p ale zpátky na 50p, tedy po přepnutí na program SD už nepřeklopí na 50p.
Nebo je to problém Kodi, že to špatně identifikuje.

Např. TV NOVA vysílá v MUXu 12 a MUXu 13 oba SD rozlišení qHD. A to podivné trhání a rozpadání při švenku kamerou dělá opravdu jen ta v MUXu 13.
Všechny SD v MUXu 13 toto trhání (rozpadání) dělají, HD jsou OK.
 
Citovat
#20
Zdravím všechny, také si myslím že se to hodí do tohoto tématu. Mám Rock64 s 4gb RAM k němu připojený Xbox tuner. Použivám na něm Libreelec s Kodi 18.2. Dále mám rozběhnutý TVheadend.
V TVH klientovi spouštím klasicky kanály. Bez problému fungují naladěné kanály z DVB-T1.
S DVB T2 je už trošku větší problém, u skoro všech kanálů jede pouze zvuk a obraz neběží. Kromě naladěných kanálů na frekvenci 554MHz(Ostrava) tady jede všech 12 kanálů. Nevíte někdo co by mohlo způsobovat to, že jede pouze zvuk a obraz ne na ostatních frekvencích?
A když spouštím televizi ve VLC playeru v počítači tak fungují všechny kanály bez problému, takže bych viděl pouze problém v TVH klientovi . Předem díky za odpověď.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)