• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Možnosti přehrávání streamů v KODI
#10
@meda & @Radek_Kovacik Neřekl bych, že Kodi přehraje odkaz na Youtube Video ve formátu https://youtu.be/tp9CfNIh0xM. To není odkaz na video stream, ale do Youtube. Chcete-li použít video z odkazu jako adresu streamu v Kodi, musíte ho "prohnat" přes Youtube addon. Od toho tam ten addon ostatně také je. Takže místo výše uvedeného odkazu všude, kde chcete to video v Kodi jako stream použít (strm soubor, playlist) je třeba zadat plugin://plugin.video.youtube/play/?vide...p9CfNIh0xM. Takový zápis pak reprezentuje v Kodi adresu streamu, který se předá playeru Kodi. Navíc do informací o přehrávaném videu přepíše z Youtube jak thumbnails tak jméno kanálu/uživatele a popis, který je u videa. Pak to vypadá takto:
[attachment=4111]
BTW U některých addon je dobré si uvědomit, že kromě očekávané funkce - "spustit a používat", je možné je využít i takříkajíc "z příkazové řády". Je to možné i u addon Youtube, popsáno je to v Add-on:YouTube.

@Radek_Kovacik Nevím, jestli nějaká další aplikace umí využívat strm soubory, ale pochybuji o tom. Je to metoda ukládání adres stremů v Kodi, to asi hovoří za vše. Ano, ve strm souboru můžeš mít odkaz na jeden stream, v playlistu pak na libovolný počet. Ale mezi oběma metodami jsou i další rozdíly. Použitím strm soubor se z daného odkazu na externí stream stane položka video databáze Kodi. Je možné k ní například přiřadit nfo soubor a do něj si uložit další info a v extrémním případě je možné vložit je do databáze filmů nebo seriálů.

Další, o chlup složitější, metoda, jak nakládat s videi na Youtube, je použít addon Youtube Library. Zde na fóru se o něm velice stručně píše v Youtube Library. Ten ti dokáže vytvořit z kanálu na YouTube např. seriál (je možné si to zvolit), ve kterém se stane např. každý rok sérií a každé přidané video do kanálu samostatným  dílem v daném roce/sérii. Addon se spouští periodicky, scanuje vybrané kanály a přidává do knihovny Kodi odkazy na videa. Já ten addon používám na kanály co sleduji na Youtube a nemohu si to vynachválit.

Abych to ilustroval, vložil jsem do Youtube Library kanál Kamil Adamec (snad mi to pan Adamec odpustí, ale dal svá videa na YouTube, tak by mu to vadit nemělo), ze kterého bylo výše odkazované video. Kanál jsme vložil jako seriál, takže se vytvořil seriál Kamil Adamec, se sériemi podle roků a v každém roce tolik dílů, kolik videí jich bylo v daném roce do kanálu vloženo. Pokud nyní v kanálu přibude další video, objeví se  jako nový díl v sérii 2018. Viz pár screenshot-ů:
[attachment=4112][attachment=4113][attachment=4114][attachment=4115]
Pozn. Kamil Adamec se nemusí obávat, už jsem ho ze svého Kodi vymazal. GDPR rulezz! 6
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Možnosti přehrávání streamů v KODI - od JiRo - 14.8.2018, 3:50

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)