• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 2.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde
@mobilemanic Tak jsem zkombinoval tvůj script s řešením od @JiRo pro Sledování. Script jsem roztrhl na dvě části. První přihlašovací a druhý streamer, který volám z jednotlivých řádků ručně vytvořeného playlistu. Po chvilce laborování, kdy byla potřeba drobná úprava v regulárním výrazu sed pro získání autorizačního klíče, jsem dostal ze serveru Lepší první streamy. Takže jsem byl nakonec víceméně úspěšný a vytvořil si jednoduchý playlist pro dva kanály (CT1 a HBO) a začal testovat. Používám streamy kódované v h265, playlist jsem zadal do Tvheadend, samozřejmě používám metodu pipe:// pomocí které volám script streamer.

Zatím jsem získal několik zajímavých poznatků:
  • při použití ffmpeg je třeba použít parametr -re. Pokud se nepoužije, načítá ffmpeg stream v poměrně velkých kvantech, kdy rychlost přenosu dosahuje cca 30 Mbps a pak následuje poměrně dlouhá doba bez přenosu, to je samozřejmě pro praktické použití k nepotřebě. Dosazením -re se vše uklidní, a přehrávání jede plynule. Jak to bude vypadat u méně spolehlivého internetového připojení bude otázka. To ukáže čas.
  • nejsem schopen dosáhnout FHD rozlišení, patrně to bude záležitost některého z parametrů volání, budu pátrat dál. Kdyby někdo věděl...
  • je možné přijímat více kanálů současně, zatím mám vyzkoušené dva, později jich vyzkouším samozřejmě víc.
  • zatím jsou poměrně zásadní problémy při přepínání kanálů. Po přepnutí často jede pouze zvuk, teprve další volba toho samotného kanálu ho spustí i s obrazem. Někdy je potřeba volbu toho samého kanálu zopakovat, než se objeví i obraz. Nechová se to však vždy takto, jsou chvíle, kdy všechno jede poměrně svižně, přepínání kanálu kolem 1 vteřiny. Bude to tedy znamenat ještě nějaké další testy a laborování.  
Suma sumárum je to na dobré cestě, několik nápadů, kde tomu pomoci nápadů mám, jinde to bude znamenat další zkoumání a hledání. Jakmile postoupím do nějaké smysluplné fáze, vše zveřejním.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde - od Client - 12.1.2019, 17:18

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)