• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 2.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde
Často jsem se divil, proč do ffmpeg, který je součástí řetězce zpracování streamu pro Tvheadend, někdo přidává -metadata service_provider a -metadata service_name. Považoval jsem to spíše za "frajeřinu", která dobře vypadá v OSD Live TV, kde se zadaný řetězec objeví v položkách Poskytovatel a Služba. V rámci testů dalšího zdroje OTA, kdy jsem si spojil několik služeb do jednoho programu se ukázalo, jak je to užitečné. Umožňuje to jasně a jednoznačně rozlišit, kterou ze služby si Tvheadend právě vybral, což se často pro účely rychlého přehledu může hodit.
[attachment=4695]

Další info o Lepsitv, navazuje na https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-ott-i...2#pid59012

Nezprovozňuji Lepsitv to pro sebe, ale pro kamaráda, který si ho pořídil kvůli skladbě porgramů. Neměl jsem tedy potřebu po parametrech a kvalitách služby tohoto providera předem pátrat. Jednodenní zkušenost mě ale ukázala, že toto není právě optimální služba pro použití v Tvheadend. Několik mých dosavadních postřehů:
  • Lepsitv mi běží maximálně v HD a já tam FHD hledal neúspěšně až do doby, než mě @koperfield upozornil, že tato služba FHD skutečně nenabízí.
  • Některé kanály se mi nepodařilo rozchodit. Jistě, může to být problém Tvheadend, ale je divné, že jiné naopak fungují bez problémů. S tím jsem se zatím u žádné služby nesetkal. Pokud fungoval základní pricip, tak všechny kanály co byly v nabídce, fungovaly.
  • V ffmpeg je nutné použít parametr -re (píši o tom výše odkazovaném postu). Ona to vlastně chyba není, je to vlastnost služby, ale použití -re v ffmpeg s sebou přinese problémy s plynulostí přehrávání.
  • Mám zatím 100% neověřený dojem, že při větší zátěži (současný příjem více kanálů), má nepříznivý vliv na plynulost přehrávání.
  • Způsob řešení autentizace jednotlivých streamů je, mírně řečeno, nešťastný. V případě, že ho aktualizujete, tak se přehrávání streamu se starým tokenem přeruší. To ostatní služby řeší jinak. Tam vytvoření nového tokenu nemá na přehrávání streamu se starým tokenem vliv. Tato vlastnost je samozřejmě nepříjemná. Jistě, u Live TV si jednoduše přehrávání spustíte znova, ale v případě nahrávání, které se potká s aktualizací tokenu, o zbytek záznamu přijdete. Lze to samozřejmě potlačit vhodným výběrem času aktualizace tokenu, ale stejně 100% jistotu nikdy mít nebudete.
Pokud tedy někdo uvažujete o použití Lepsitv v Tvheadend a Kodi a rozmýšlí se mezi více variantami, tak si výběr Lepsitv zkuste ještě rozmyslet. Samozřejmě, že je možné, že se některý z uvedených problémů podaří odstranit nebo jinak eliminovat, v takovém případě dám samozřejmě vědět.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde - od Client - 13.1.2019, 10:57

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)